ଗୋବିନ୍ଦା ଠାରୁ ଅମୀର୍ ଖାନ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ୫ଜଣ କଳାକାର ନିଜ ଆଖି ଆଗରେ ଦେଖିଛନ୍ତି !

ଗୋବିନ୍ଦା ଠାରୁ ଅମୀର୍ ଖାନ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ୫ଜଣ କଳାକାର ନିଜ ଆଖି ଆଗରେ ଦେଖିଛନ୍ତି !

ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର କଳାକାରମାନେ ପରଦାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ମନୋରଞ୍ଜନ କରିଥାନ୍ତି । କେତେକ ସିନେମାରେ, ବଲିଉଡ କଳାକାରମାନେ ନିଜ କମେଡି ଦ୍ୱାରା ଲୋକଙ୍କୁ ହସାନ୍ତି ଏବଂ କିଛି ସିନେମାରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଆକ୍ସନ୍ ଦ୍ୱାରା ମନୋରଞ୍ଜନ କରିଥାନ୍ତି । ବଲିଉଡର କଳାକାରମାନେ ବହୁତ ବିଳାସ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବାର ନଜର ଆସିଥାନ୍ତି ସମସ୍ତେ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ଯେ ବଲିଉଡ କଳାକାରମାନଙ୍କର କୌଣସି ଜିନିଷର ଅଭାବ ନାହିଁ ଏବଂ ସେମାନେ କାହା ପାଇଁ ଦୁଃଖ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଏହା ଆଦୌ ନୁହେଁ ।

ଯଦିଓ ଆପଣ ଦେଖନ୍ତି ବଲିଉଡ କଳାକାରମାନେ ସବୁବେଳେ ହସୁଛନ୍ତି ଏବଂ ପରଦାରେ ମଜା କରୁଛନ୍ତି, ଏପରି ଅନେକ କଳାକାର ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ବହୁତ ଖରାପ ସମୟର ସାମ୍ନା କରିଛନ୍ତି । ଯଦି ଆପଣ ଏହା ବିଷୟରେ ଜାଣିବେ, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଆଖିରେ ଲୁହ ଆସିଯିବ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଲେଖା ମାଧ୍ୟମରେ କିଛି ବଲିଉଡ କଳାକାରଙ୍କ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯେଉଁମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ନିଜ ଆଖି ସାମ୍ନାରେ ମରିଥିବ ଦେଖିଛନ୍ତି ।

ଗୋବିନ୍ଦା

କିଏ ବା ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ଗୋବିନ୍ଦାଙ୍କୁ ନ ଜଣେ । ଗୋବିନ୍ଦା ସବୁବେଳେ ପରଦାରେ ହସୁଥିବା ଏବଂ ହସଉଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଗୋବିନ୍ଦା ତାଙ୍କର ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଏକ ଭଲ ନାମ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ କୋଟି କୋଟି ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ରାଜ୍ କରନ୍ତି । ଗୋବିନ୍ଦାଙ୍କ ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ପରିବାରର ଅନେକ ସଦସ୍ୟ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ମୃତ୍ୟୁ ସାମ୍ନାରେ ହଜିଯିବାକୁ ଲାଗୁଥିଲେ । ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ ଗୋବିନ୍ଦାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଝିଅ ମାତ୍ର ୪ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ମରିଗଲା, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଗୋବିନ୍ଦା ସେହି ସମୟରେ ବହୁତ ଚାପ ଏବଂ ଚିନ୍ତାରେ ଜୀବନ ବିତାଉ ଥିଲେ ।

କବୀର୍ ବେଦୀ

ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତା କବୀର୍ ବେଦୀ ମଧ୍ୟ ଏହି ଦୁଃଖ ଦେଇ ଗତି କରିଛନ୍ତି, ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହି ରଖିବି ଯେ କବୀର୍ ବେଦୀଙ୍କ ପୁଅ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ତାଙ୍କ ଅଧ୍ୟୟନ ସମୟରେ ଅବସାଦର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ, ଯାହା ପାଇଁ ସେ ଚିକିତ୍ସିତ ମଧ୍ୟ ହେଉଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଚିକିତ୍ସା ସମୟରେ ସେ କିଛି ଔଷଧ ଖାଇଥିଲେ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ତାଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଦୁଃଖ ବହୁତ ବଢ଼ି ଯାଇଥିଲା । ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରି ନିଜ ଜୀବନକୁ ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ । କବୀର୍ ବେଦୀ ତାଙ୍କ ସାନପୁଅକୁ ନିଜ ଠାରୁ ଦୂର ହେବାର ଦେଖି ସେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିଲେ ।

ଶେଖର୍ ସୁମନ୍

ଆପଣ ସମସ୍ତେ ଅଭିନେତା ଶେଖର୍ ସୁମନଙ୍କୁ ପରଦାରେ ହସୁଥିବାର ନିଶ୍ଚୟ ଦେଖିଥିବେ । ପରଦାରେ ତାଙ୍କ ମୁହଁରେ ସବୁବେଳେ ହସ ରହିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଶେଖର୍ ସୁମନଙ୍କ ହସୁଥିବା ଚେହେରା ପଛରେ ଅନେକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଲୁଚି ରହିଥାଏ । କହି ରଖିବି ଯେ ଶେଖର୍ ସୁମନ୍ ଅଲକାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ବିବାହ ପରେ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ସବୁକିଛି ଠିକ୍ ଚାଲିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଦିନେ ସେ ହଠାତ୍ ଖବର ପାଇଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ବଡ଼ ପୁଅ ଆୟୁଷଙ୍କର ହୃଦଘାତ ଜନିତ ରୋଗ ହୋଇଛି । ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଶେଖର୍ ସୁମନ୍ ପୁଅ କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତ ଉଦ୍ୟମ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ୧୧ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଶେଖର୍ ସୁମନ୍ ତାଙ୍କ ପୁଅକୁ ହରାଇଥିଲେ ।

ମହମ୍ମୁଦ୍

ଯଦିଓ ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଜଣାଶୁଣା କଳାକାର ମହମ୍ମୁଦ୍ ଏବେ ଆମ ମଧ୍ୟରେ ନାହାଁନ୍ତି, ତଥାପି ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବହୁତ ଅଧିକ । ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛି ଯେ ପରଦାରେ ସର୍ବଦା ଲୋକଙ୍କୁ ହସଉଥିବା ମହମୁଦ୍ ମଧ୍ୟ ଛୋଟ ପୁଅ ମ୍ୟାକ୍ ଅଲିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡି ଯାଇଥିଲେ । ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ମ୍ୟାକ୍ ଅଲି ସଂଗୀତକୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଉଥିଲେ ଏବଂ ସଙ୍ଗୀତ ଜଗତରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ପାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ ବୋଲି ଜଣାଯାଇଛି । ସେ ୩୧ବର୍ଷ ବୟସରେ ହୃଦଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ ।ଯେଉଁଥିପାଇଁ ମହମୁଦ୍ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଅବସାଦରେ ରହିଥିଲେ ।

ଅମିର୍ ଖାଁ

ବଲିଉଡ ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ତଥା ମିଷ୍ଟର୍ ପରଫେକ୍ସନିଷ୍ଟ ଆମୀର୍ ଖାନ୍ ମଧ୍ୟ ଏହି ଦୁଃଖ ଦେଇ ଗତି କରିଛନ୍ତି । ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବି ଯେ ଆମୀର୍ ଖାନଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଗର୍ଭବତୀ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ କାରଣରୁ ତାଙ୍କର ଗର୍ଭପାତ କରିଥିଲେ । ଯେଉଁ ଖବର ଶୁଣି ଅମୀର୍ ଖାନ୍ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଅମୀର୍ ଖାନ୍ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ତିନି ପିଲାଙ୍କ ସହ ବହୁତ ଖୁସିରେ ଥିବାର ଦେଖାଯାଉଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *