ଏହି ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନେ ରାଜା ମହାରାଜା ପରିବାରର ଅଟନ୍ତି ! କରୁଛନ୍ତି ନବାବଙ୍କ ପରି ଏକ ସୁନ୍ଦର ଜୀବନଯାପନ…

ଏହି ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନେ ରାଜା ମହାରାଜା ପରିବାରର ଅଟନ୍ତି ! କରୁଛନ୍ତି ନବାବଙ୍କ ପରି ଏକ ସୁନ୍ଦର ଜୀବନଯାପନ…

ବଲିଉଡରେ ଏପରି କିଛି ଅଭିନେତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ନିଜେ ଏକ ଟ୍ରେଡ଼ମାର୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ, ଅନେକ କଳାକାରଙ୍କୁ ଅଭିନୟ କଳା ଉପହାର ସ୍ୱରୂପ ମିଳିଥିଲା । ତାଙ୍କର ଅଦାକାରୀ ହେତୁ ତାଙ୍କୁ ଦର୍ଶକ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ । ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯେଉଁମାନେ ରାଜା ମହାରାଜାଙ୍କ ପରିବାରର ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଗ୍ଲାମର୍ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଏକ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ।

ସୋନାଲ୍ ଚୌହାନ୍

ଫିଲ୍ମ ‘ଜନତ’ରେ ଇମ୍ରାନ୍ ହାସମିଙ୍କ ସହ କାମ କରିଥିବା ସୋନାଲ୍ ଚୌହାନ୍ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ବୁଲନ୍ଦଶାହରରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ସୋନାଲ୍ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମେନ୍ପୁରୀର ଏକ ରାଜପୁତ ପରିବାରର ଝିଅ ଅଟନ୍ତି । ସୋନାଲ୍ ଚୌହାନ୍ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବ୍ୟତୀତ ତେଲୁଗୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇନ୍ଦ୍ରଧନୁରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି । ୨୦୦୫ ରେ, ତାଙ୍କୁ ମିସ୍ ୱାର୍ଲ୍ଡ ଟୁରିଜିମ୍ କରାଯାଇଥିଲା ।

ମୋହିନା କୁମାରୀ ରେୱା

ମୁସିନାହାର୍ ଟିଭି ସିରିଏଲ୍ ଶୋ’ ‘ୟେ ରିସ୍ତା କ୍ୟାୟା କେହଲତା ହେ’, ମୋହିନା କୁମାରୀ ରେୱାଙ୍କର ରାଜକୁମାରୀ । ମୋହିନା ମହାରାଜା ପୁଷ୍ପରାଜ ସିଂ ଜୁଡୋଙ୍କ ଝିଅ । ସେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର କ୍ୟାବିନେଟ୍ ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଗୁରୁ ସତ୍ୟପାଲ୍ ମହାରାଜଙ୍କ ପୁଅ ସୁଏଶ୍ ରାୱତଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି । ଟିଭି ବ୍ୟତୀତ ମୋହିନା ଫିଲ୍ମରେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ରେମୋ ଡି’ସୁଜାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ଏବିସିଡି : ଏନିବଡି କ୍ୟାନ୍ ଡ୍ୟାନ୍ସ’ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ବିବାହ ପରେ ମୋହିନା ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରୁ ବିଦାୟ ନେଇଛନ୍ତି ।

ରିୟା ସେନ୍

ରିୟା ସେନ୍ ଯିଏକି ଏକ ରାଜ୍ ପରିବାରରୁ ଆସିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ପିତା ଭରତ ଦେବ ଭର୍ମା ତ୍ରିପୁରା ରାଜ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟ । ତାଙ୍କ ଜେଜେମା ‘ଇଲା ଦେବୀ କୋଚ ବିହାର’ଙ୍କ ରାଜକୁମାରୀ ଥିଲେ । ଇଲା ଦେବୀଙ୍କ ସାନ ଭଉଣୀ ଗାୟତ୍ରୀ ଦେବୀ ଜୟପୁରର ସମ୍ରାଟ ଥିଲେ । ରିୟାଙ୍କ ଜେଜେମା’ ଇନ୍ଦିରା ରାଜେ ବରୋଦାର ସାୟାଜିରାଓ ଗାଏକ୍ୱାଡ ତୃତୀୟଙ୍କର ଏକମାତ୍ର ଝିଅ ଥିଲେ । ରିୟା ଏବଂ ରାଇମାଙ୍କ ମା’ ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତ୍ରୀ ମୁନ୍-ମୁନ୍ ସେନ ଅଟନ୍ତି ।

ଅଦିତି ରାଓ

ଅଦିତି ରାଓ ହାଇଦରୀ ଦୁଇଟି ରାଜ ପରିବାରର ଅଟନ୍ତି । ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ମହମ୍ମଦ ସାହେଲ୍ ଆକବର ହାଇଦାରୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟଟି ହେଉଛି ଭାନାପାର୍ଟି । ପରିବାରର ପୂର୍ବତନ ରାଜା ରମେଶ୍ୱର ରାଓ । ଅଦିତି ଆକବର ହାଇଡାରୀଙ୍କ ନାତୁଣୀ । ଅଦିତି ରାଓଙ୍କ ମାତା ଜେଜେ ରମେଶ୍ୱର ରାଓ ତେଲେଙ୍ଗାନାର ଭାନାପାର୍ଟିର ରାଜା ଥିଲେ । ସେ ଆମୀର ଖାନଙ୍କ ପତ୍ନୀ କିରଣ ରାଓଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ମଧ୍ୟ ।

ଭାଗ୍ୟଶ୍ରୀ

ଭାଗ୍ୟଶ୍ରୀ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ସାଙ୍ଗଲି ରାଜକୀୟ ଅଟନ୍ତି । ତାଙ୍କ ପିତା ଥିଲେ ଶ୍ରୀମତ ବିଜୟ ସିଂ ରାଓ ମାଧବ୍ରାଓ ପଟଵର୍ଧନର ରାଜା । ଭାଗ୍ୟଶ୍ରୀଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନାମ ହେଉଛି ଶ୍ରୀମତ୍ ରାଜକୁମାରୀ ଭାଗ୍ୟଶ୍ରୀ ରାଜ ପଟଵର୍ଧନ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *