୭୦ ବର୍ଷର ପ୍ରେମ ଯାତ୍ରା :- ଅନ୍ତିମ ନିଃଶ୍ଵାସ ତ୍ୟାଗ ମଧ୍ୟ ପରସ୍ପର ହାତ ଧରାଧରି ହୋଇ କରିଥିଲେ ।

୭୦ ବର୍ଷର ପ୍ରେମ ଯାତ୍ରା :- ଅନ୍ତିମ ନିଃଶ୍ଵାସ ତ୍ୟାଗ ମଧ୍ୟ ପରସ୍ପର ହାତ ଧରାଧରି ହୋଇ କରିଥିଲେ ।

ଏହି ସପ୍ତାହ ବେଲେନ୍ ଟାଇନ୍ ସପ୍ତାହ ଅଟେ ତେବେ ଏମିତିରେ ପ୍ରେମ ଓ ଭଲପାଇବା ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ସ୍ୱାଭାବିକ ଅଟେ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଏକ ପ୍ରେମକାହାଣୀ ଶୁଣାଇବୁ, ଯିଏ ୭୦ ବର୍ଷର ଯାତ୍ରା ପରସ୍ପର ସହିତ କଟାଇଛନ୍ତି ଏହାପରେ ସେ ଅନ୍ତିମ ନିଃଶ୍ଵାସ ତ୍ୟାଗ ମଧ୍ୟ ପରସ୍ପର ହାତ ଧରାଧରି ହୋଇ କରିଥିଲେ । ଏହା ଏକ ଅଜବ ପ୍ରେମକାହାଣୀ ଅଟେ ଯାହା ବ୍ରିଟେନରେ ରହୁଥିବା ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଟେ । ମାର୍ଗରେଟ୍ ଓ ଡେରେକ୍ ଉଭୟ ୯୧ ବର୍ଷର ଥିଲା । ସେ ବିବାହର ୭୦ ବର୍ଷ ପରେ ଅନ୍ତିମ ନିଃଶ୍ଵାସ ମଧ୍ୟ ନେଇଥିଲେ ।

ବାସ୍ତବରେ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଟ୍ରେଫର୍ଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ ମାର୍ଗରେଟ୍ ଓ ଡେରେକ୍ ଯୋଗୁଁ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଗଲା । ତାଙ୍କ ବଡ଼ ଝିଅ ବାରବରା ସ୍ମିଥ୍ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ପିତା ରୋଗଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଗଲେ ଏବଂ ତାପରେ ମାଁ ମଧ୍ୟ ରୋଗୀ ହୋଇଗଲେ । ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କ ଅନୁସାରେ ମାର୍ଗରେଟ୍ ଓ ଡେରେକଙ୍କ ବିନା ସେ ଆଉ ଅଧିକ ଦିନ ରହିପାରିବେ ନାହିଁ ଏଥିପାଇଁ ସେ ଡେରେକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସେହି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିନେଲେ ।

ତାଙ୍କ ଦୁଇଟି ମାତାପିତା ଏକାଠି ଗୋଟିଏ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ଥିଲେ । କରୋନାଙ୍କ ସହିତ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଲଢ଼ିବା ପରେ ଶେଷରେ ୩୧ ଜାନୁଆରୀକୁ ଡେରେକ୍ ଜୀବନ ହରାଇଲେ । ଏହାର ଠିକ୍ ୩ ଦିନପରେ ମାର୍ଗରେଟ୍ ମଧ୍ୟ ଚାଲିଗଲେ । ଜଣାଇଦେଉଛୁ ଯେ ଏହି ଦମ୍ପତିକୁ ୧୪ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପରସ୍ପର ସହିତ ପ୍ରେମ ହୋଇଗଲା । ତାପରେ ଦୁହେଁ ବିବାହ କରିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ ।

ମାର୍ଗରେଟ୍ ଓ ଡେରେକଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇ ଲୋକେ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡ଼ିଆରେ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେଉଛନ୍ତି । ଏଥିସହିତ ଦୁହିଁଙ୍କ ପ୍ରେମକାହାଣୀକୁ ଲୋକେ ଖୁବ୍ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି । ଜଣାଇଦେଉଛୁ ଯେ ଏହି ମାର୍ଗରେଟ୍ ଓ ଡେରେକଙ୍କ ୫ଟି ଶିଶୁ, ୧୧ଟି ନାତି ଓ ୪ଟି ଅଣନାତି ଅଛନ୍ତି । ସେ ୧୯୫୦ରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ବିବାହ ପରେ ତାଙ୍କ ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ପାର୍ଟିଗନରେ କଟିଥିଲା । ଦୁହେଁ ସର୍ବଦା ଏକାଠି ରହୁଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *