ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଅନନ୍ୟ ପ୍ରେମକାହାଣୀ :- କିଏ ୨୯ବର୍ଷର ବାଳିକାକୁ ବିବାହ କଲେ, ତ କାହାକୁ ମିଳିଲା ପିଲାଦିନର ପ୍ରେମ ।

ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଅନନ୍ୟ ପ୍ରେମକାହାଣୀ :- କିଏ ୨୯ବର୍ଷର ବାଳିକାକୁ ବିବାହ କଲେ, ତ କାହାକୁ ମିଳିଲା ପିଲାଦିନର ପ୍ରେମ ।

ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍ସ ଡେ ପାଖେଇ ଆସୁଛି । ପ୍ରେମର ସୁଗନ୍ଧ ପବନରେ ଅନୁଭବ କରାଯାଇପାରେ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆଜି ଆମେଆପଣଙ୍କୁ ବୃଦ୍ଧମାନଙ୍କ କିଛି ଅନନ୍ୟ ପ୍ରେମ କାହାଣୀ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ । ଏହି ବୃଦ୍ଧମାନେ ପ୍ରମାଣ କରିଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ କଥା ପ୍ରେମ ବିଷୟରେ ଆସେ, ବୟସ ଦେଖାଯାଏ ନାହିଁ ।

ପ୍ରଥମ ପ୍ରେମ କାହାଣୀ :- ପିଲାଦିନର ପ୍ରେମ, ବୃଦ୍ଧାବସ୍ଥାରେ ବିବାହ

ଏହି ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ପାକିସ୍ତାନର । ଏଠାରେ ୮୦ବର୍ଷିୟ ଅତହର୍ ଖାନ୍ ନିଜର ପିଲାଦିନର ପ୍ରେମ ୭୫ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ନାଜ୍ରିନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିନେଲେ । ଉଭୟ ପାକିସ୍ତାନର ପଞ୍ଜାବ ପ୍ରଦେଶର କସୁର ସହରରେ ରୁହନ୍ତି । ପିଲାଦିନରୁ ଉଭୟ ପରସ୍ପରକୁ ଜାଣିଛନ୍ତି । ସେତେବେଳେ ଦୁହେଁ ପ୍ରେମ କରୁଥିଲେ କିନ୍ତୁ କୌଣସି କାରଣରୁ ସେମାନେ ବିବାହ କରିପାରିନଥିଲେ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ବୃଦ୍ଧାବସ୍ଥାରେ ଦୁହେଁ ପୁଣି ଥରେ ଭେଟିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ପୁରୁଣା ପ୍ରେମ ଜାଗ୍ରତ ହେଲା । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଉଭୟ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଅତହରଙ୍କର ୪ଟି ସନ୍ତାନ ଥିବାବେଳେ ନାଜ୍ରିନଙ୍କର ୬ଟି ସନ୍ତାନ ଅଛନ୍ତି । ୬ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଅତହରଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ନାଜ୍ରିନଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ୯ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ । ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କ ପିଲାମାନେ ମୂଲ୍ୟହୀନ ହୋଇଗଲେ । ସେମାନେ ନିଜ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ବେସାହାରା ଛାଡ଼ିଦେଇଥିଲେ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଏହି ଦୁଇ ଦମ୍ପତି ବୃଦ୍ଧାବସ୍ଥାରେ ପରସ୍ପରର ସାହାରା ହୋଇ ପୁନର୍ବାର ପ୍ରେମରେ ପଡ଼ିଲେ ।

ଦ୍ୱିତୀୟ ପ୍ରେମ କାହାଣୀ :- ୮୦ ବର୍ଷର ବର, ୨୯ବର୍ଷର କନ୍ୟା

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର କେପଟାଉନରେ ରହୁଥିବା ୮୦ବର୍ଷର ୱିଲସନ୍ ୨୯ ବର୍ଷିୟା ତେର୍ଜେଲ ରାସମୁସଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି । ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ହେଉଛି ବରଙ୍କର ପିଲାମାନେ କନ୍ୟାଙ୍କର ଦୁଇଗୁଣ ବୟସ ଅଟନ୍ତି । ଏହି ଦୁଇଜଣଙ୍କର ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ୨୦୧୬ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଉଭୟ ଏକ ସ୍ଥାନୀୟ ଖବରକାଗଜ ଇଭେଣ୍ଟକୁ ଆସିଥିଲେ । ଠିକ୍ ଏଠାରେ ଉଭୟଙ୍କୁ ପ୍ରେମର କୀଟ କାମୁଡିଥିଲା ।

ୱିଲସନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବୃଦ୍ଧାବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କର ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଉତ୍ତର ଏବଂ ଏକ ସୁନ୍ଦର ପତ୍ନୀ ମିଳିଗଲେ, ଯାହାଙ୍କୁ ପାଇ ସେ ବହୁତ ଖୁସି । ଏଥି ସହିତ ୨୯ବର୍ଷିୟା ତେର୍ଜେଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋ ସ୍ୱାମୀ ବହୁତ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଅଟନ୍ତି । ମୋତେ ତାଙ୍କର ଏହି କଥା ଆକର୍ଷିତ କରୁଛି ।

୨୦୦୨ରେ ୱିଲସନ୍ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ହରାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ ବିବାହ ବିଷୟରେ ଭାବିନଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ତେରଜେଲଙ୍କୁ ଦେଖି ତାଙ୍କ ହୃଦୟର ବାଦ୍ୟ ବାଜିଲା । ୱିଲସନଙ୍କର ୫୬ବର୍ଷର ଝିଅ ଅଛି ଯିଏ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରାଇଥିଲେ । ୮୦ବର୍ଷର ୱିଲସନଙ୍କର ୨୯ବର୍ଷର ପତ୍ନୀ ଆଇନର ଛାତ୍ର ଅଟନ୍ତି । ୱିଲସନ୍ ତାଙ୍କର ଅଧ୍ୟୟନର ସମସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ବହନ କରୁଛନ୍ତି ।

ତୃତୀୟ ପ୍ରେମ କାହାଣୀ :- ୮୧ ବର୍ଷର ବର, ୭୨ ବର୍ଷର କନ୍ୟା

ଏହି ପ୍ରେମ କାହାଣୀରେ ପ୍ରେମିକ ୮୧ବର୍ଷିୟ ସୀତାରାମ ହେରୱାଲେ ହୋଇଥିବାବେଳେ କନ୍ୟା ୭୨ବର୍ଷିୟା ନିର୍ମଳା ଇଂଗୋଲ୍ । ଉଭୟ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ୟଭତମାଲ୍ ଜିଲ୍ଲାର ଅର୍ନି ତହସିଲରେ ରୁହନ୍ତି । ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୦ରେ ଦୁହେଁ ପୁନର୍ବାର ବିବାହ କରିଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ବିବାହ ନଭେମ୍ବର ୧୬, ୧୯୯୫ରେ ହୋଇଥିଲା । ସେତେବେଳେ ସୀତାରାମଙ୍କୁ ୧୫ବର୍ଷ ହୋଇଥିବାବେଳେ ନିର୍ମଳାଙ୍କୁ ୬ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *