ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ସହ ଜଡିତ ଏହି ନିୟମ ପାଳନ କଲେ ଜୀବନରେ କେବେ ମଧ୍ୟ ଧନର ଅଭାବ ରହିବ ନାହିଁ…

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ସହ ଜଡିତ ଏହି ନିୟମ ପାଳନ କଲେ ଜୀବନରେ କେବେ ମଧ୍ୟ ଧନର ଅଭାବ ରହିବ ନାହିଁ…

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ କିଛି ଏପରି ଉପାୟ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇଛି, ଯାହା ସାହାଯ୍ୟରେ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଢ଼ କରାଯାଇପାରିବ ଏବଂ ଧନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଜଡ଼ିତ ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧାରେ ମୁକ୍ତି ମିଳିପାରିବ । ଏହି ଉପାୟକୁ କରିବା ଫଳରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଖୋଲିଯାଏ । ଏଥିପାଇଁ ଧନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଯେକୌଣସି ଅସୁବିଧା ହେଲେ ଆପଣ ନିମ୍ନରେ ବର୍ଣ୍ଣିତ ଏହି ଉପାୟକୁ କରି ନିଅନ୍ତୁ । ଏହାକୁ କରିବା ଫଳରେ ଆପଣଙ୍କୁ ମାଁ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ ।

ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାରରେ କରନ୍ତୁ ସ୍ଵାସ୍ତିକ ଚିହ୍ନ

ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ପୂଜା କରିବା ପରେ ନିଜ ମୁଖ୍ୟ କବାଟ ନିକଟରେ ଏକ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ସ୍ଵାସ୍ତିକ ଚିହ୍ନ ମଧ୍ୟ ଆଙ୍କନ୍ତୁ । ଏହି ଚିହ୍ନ ଆଙ୍କିବା ପରେ କବାଟରେ ଫୁଲ ଓ ଚାଉଳ ମଧ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ । ବାସ୍ତବରେ ସ୍ବାସ୍ତିକକୁ ବହୁତ ଶୁଭତାର ପ୍ରତୀକ ବୋଲି ଧରାଯାଏ ଏବଂ ପ୍ରତିଦିନ ଏହାକୁ ଆଙ୍କିବା ଫଳରେ ମାଁ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରସନ୍ନ ହୋଇଯାନ୍ତି ।

ଲଗାନ୍ତୁ ଏହି ଦୁଇଟି ବୃକ୍ଷ

ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ଆଣିବା ପାଇଁ ଏହି ଉପାୟକୁ କରନ୍ତୁ । ଏହି ଉପାୟକୁ ଅନୁଯାୟୀ ନିଜ ଘର ଅଗଣାରେ ତୁଳସୀ ଓ କଦଳୀ ବୃକ୍ଷ ଲଗାନ୍ତୁ । ଏପରି କରିବା ଫଳରେ ଗୃହର ବାସ୍ତୁଦୋଷ ଦୂର ହୋଇଯାଏ । ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାରର ଡ଼ାହାଣ ପଟେ ତୁଳସୀ ଗଛ ଓ ଘରର ବାମ ପଟେ କଦଳୀ ଗଛ ଲଗାନ୍ତୁ । ପ୍ରତିଦିନ ଏହାକୁ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏକ ଦୀପ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଜାଳନ୍ତୁ । ଏହି ଉପାୟ କରିବା ଫଳରେ ଧନ ଲାଭ ହେବ ଓ ଘରର ବାସ୍ତୁଦୋଷ ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଯିବ ।

ଏପରି ବସ୍ତୁ କରିଦିଅନ୍ତୁ ଘରୁ ବାହାର

ଘରେ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିବା ଜିନିଷପତ୍ରକୁ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଘରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ଓ ଖରାପ ଜିନିଷ ରଖିବା ଫଳରେ ବାସ୍ତୁଦୋଷ ଦୂର ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ଯେକୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ହାସଲ ହୁଏ ନାହିଁ ।

ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ଶୁଖିଲା ତୁଳସୀ ଗଛ

ତୁଳସୀ ଗଛ ବହୁତ ପବିତ୍ର ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଏହି ବୃକ୍ଷର ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରିବା ଫଳରେ ସମସ୍ତ ଦୁଃଖ ଶେଷ ହୋଇଯାଏ । କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଏହା ଧ୍ୟାନ ରଖନ୍ତୁ ଯେ କେବେମଧ୍ୟ ଘରେ ଶୁଖିଲା ତୁଳସୀ ଗଛ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଯଦି ତୁଳସୀ ଗଛ ଶୁଖିଯାଏ ତେବେ ଏହାକୁ ପବିତ୍ର ନଦୀ ଜଳ କିମ୍ବା ଜଳରେ ପ୍ରବାହିତ କରିଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ତା ବଦଳରେ ଏକ ନୂତନ ତୁଳସୀ ଗଛ ଲଗାନ୍ତୁ ।

ଘରକୁ ଅନ୍ଧାର ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ

ନିଜଘରେ ସର୍ବଦା ଏକ ବଲବ୍ ଜଳାଇ ରଖନ୍ତୁ । କେବେମଧ୍ୟ ଅଗ୍ନିକୋଣ କିମ୍ବା ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ ଦିଶାରେ ଅନ୍ଧକାର ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ । ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଏହି ଦିଗରେ ରୋଷେଇ ଘର ତିଆରି କରିବା ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଏହି ଦିଗରେ କେବେମଧ୍ୟ ଅନ୍ଧକାର କରି ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

ପୂଜା ଘରକୁ ରଖନ୍ତୁ ପରିଷ୍କାର

ନିଜ ପୂଜା ଘରକୁ ସର୍ବଦା ସଫାସୁତୁରା ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ମଇଳା ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । ପୂଜା ଘରେ ପାଞ୍ଚରୁ ଅଧିକ ଭଗବାନ ମୂର୍ତ୍ତି ମଧ୍ୟ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ଯଦି କୌଣସି ମୂର୍ତ୍ତି ଖଣ୍ଡିତ ହୋଇଯାଏ ତେବେ ତାହାକୁ ଜଳରେ ପ୍ରବାହିତ କରିଦିଅନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଅଶ୍ୱତଥ ବୃକ୍ଷ ମୂଳରେ ରଖିଦିଅନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *