ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଲେ କଙ୍ଗନା ରନୌତ ! କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ କହିଲେ ‘କୁକୁର’…

ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଲେ କଙ୍ଗନା ରନୌତ ! କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ କହିଲେ ‘କୁକୁର’…

ଦେଶରେ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ୨ ମାସରୁ ଅଧିକ ସମୟ ବିତିଯାଇଛି, ଯଦିଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୃଷକ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ କୌଣସି ସମାଧାନ ବାହାରି ନାହିଁ । କୃଷକ ଓ ସରକାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନେକଗୁଡ଼ିଏ ବାର୍ତ୍ତା ହୋଇସାରିଛି, ଯଦିଓ ସ୍ଥିତି ବଦଳି ନାହିଁ । ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଠାରୁ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ଉଗ୍ରରୂପ ଧାରଣ କରିଛି । ତଥାକଥିତ କୃଷକମାନେ ଏହି ସମୟରେ ଲାଲକିଲ୍ଲାର ତ୍ରିରଙ୍ଗା ସ୍ଥାନରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରି ସମସ୍ତ ମର୍ଯ୍ୟାଦା ଓ ସୀମାପାର କରିଦେଇଛନ୍ତି ।

.

୨୬ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୨୧ ଠାରୁ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ଏକ ନୂତନ ରୂପ ଧାରଣ କରିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ଉପରେ ବିଦେଶୀ ହସ୍ତୀ ମାନଙ୍କ ନଜର ପ୍ରଖର ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଦେଶୀ ଗାୟିକା ରିହାନାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନର ରୂପ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଦେଇଛି । ନିକଟରେ କୃଷକଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ରିହାନା ଦ୍ୱାରା ଟ୍ୱିଟ କରାଯିବା ପରଠାରୁ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ପୁଣିଥରେ ଦେଶ ସହିତ ବିଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି ।

ରିହାନା ନିକଟରେ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ସମର୍ଥନ ଦେଇ କହିଥିଲେ ଯେ, ଆମେ ଏହା ବିଷୟରେ କାହିଁକି ଆଲୋଚନା କରୁ ନାହୁଁ । ଏମିତିରେ ଆମେ ଲଗାତାର ଭାରତର ବଡ଼ ବଡ଼ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନଙ୍କ ଠାରୁ ପ୍ରତି ଉତ୍ତର ସବୁ ଆସୁଛି । ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର, ମହାନ ଭାରତୀୟ ଗାୟିକା ଲତା ମଙ୍ଗେସକର, ବିରାଟ କୋହଲି, ଅଜୟ ଦେବଗଣ, ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର, କରନ ଜୋହର ଓ କଙ୍ଗନା ରନୌତ ଭଳି କଳାକାର ରିହାନାଙ୍କୁ ଜୋରଦାର ଉତ୍ତର ଦେଉଛନ୍ତି ।

ନିଜର ନିର୍ଭୟ ଶୈଳୀ ଓ ବୟାନ ପାଇଁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରନୌତ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନର ଆରମ୍ଭରୁ ହିଁ ସରକାରଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଲଗାତାର କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନର ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି, ବର୍ତ୍ତମାନ ରିହାନାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ ପରେ ପୁଣିଥରେ କଙ୍ଗନା କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନର ବିରୋଧ କରି ରିହାନାଙ୍କ ଉପରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ସାଧିଛନ୍ତି ।

ରିହାନାଙ୍କୁ କଙ୍ଗନା ଅନେକ କିଛି କହିଛନ୍ତି, ଯଦିଓ ବର୍ତ୍ତମାନ କଙ୍ଗନା ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ଆପତ୍ତିଜନକ ଟିପ୍ପଣୀ କରିଛନ୍ତି । କଙ୍ଗନା ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ‘କୁକୁର’ ବୋଲି କହିଦେଲେ ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ଟ୍ୱିଟର ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛି ।

ବାସ୍ତବରେ, ରିହାନା ଟ୍ୱିଟରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟୁତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି । ରୋହିତ ଶର୍ମା ରିହାନାକୁ ଉତ୍ତର ଦେଇ ଲେଖିଛନ୍ତିଯେ, “ଯେବେ ମଧ୍ୟ ଆମେସମସ୍ତେ ସାଥିରେ ଛିଡ଼ା ରହିଛୁ ଭାରତ ସର୍ବଦା ଶକ୍ତିଶାଳୀ ରହିଛି ଏବଂ ଏକ ଉପାୟ ବାହାର କରିବା ବର୍ତ୍ତମାନ ଅତି ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇପଡିଛି । ଆମଦେଶର ବିକାଶରେ କୃଷକ ଏକ ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଚରିତ୍ର ବହନ କରନ୍ତି ଏବଂ ମୋର ଆଶା ଯେ ଆମେ ଏକାଠି ମିଶି ଖୁବଶୀଘ୍ର ଉପାୟ ବାହାର କରିନେବୁ । ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁଗେଦର ।”

ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏହି ଟ୍ୱିଟରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଉପରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ସାଧି ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଅପମାନଜନକ ଶବ୍ଦ କହିଛନ୍ତି । କଙ୍ଗନା ଲେଖିଥିଲେ ଯେ, “ଏହି ସମସ୍ତ କ୍ରିକେଟର ମାନଙ୍କ ଅବସ୍ଥା କୁକୁର ଭଳି ହୋଇଛି ନା ଘରର ଘାଟ ଭଳି ହୋଇଛି । କୃଷକମାନେ ଏପରି ଆଇନ ବିରୁଦ୍ଧରେ କାହିଁକି ଥିବେ ଯାହାକି ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ଅଟେ । ଏହି ଲୋକମାନେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଅଟନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ କୋଳାହଳ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛନ୍ତି । ଏପରି କୁହନ୍ତୁ ନା, ଏତେ ଭୟ ଲାଗେ ?”

ବର୍ତ୍ତମାନ କଙ୍ଗନା ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ତାଙ୍କର ଏହି ଟ୍ୱିଟ ନଜର ଆସୁନାହିଁ । ଏହାକୁ ନେଇ ଦୁଇଟି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । କଙ୍ଗନା ଟ୍ୱିଟ ଡିଲିଟ୍ କରି ଦେଇଛନ୍ତି ନହେଲେ ଟ୍ୱିଟର ତରଫରୁ ଏହାକୁ ଡିଲିଟ୍ କରି ଦିଆଯାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍ଥିତି ସ୍ପଷ୍ଟ ନାହିଁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *