ବୟସରେ ସମାନ କିନ୍ତୁ ଲୁକରେ ଭୂମି ଏବଂ ଆକାଶର ପାର୍ଥକ୍ୟ ! ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ ଅଟନ୍ତି ଏହି ଫିଲ୍ମ କଳାକାର…

ବୟସରେ ସମାନ କିନ୍ତୁ ଲୁକରେ ଭୂମି ଏବଂ ଆକାଶର ପାର୍ଥକ୍ୟ ! ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ ଅଟନ୍ତି ଏହି ଫିଲ୍ମ କଳାକାର…

ମନୋରଞ୍ଜନ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଫିଟନେସ୍ ଏବଂ ଲୁକକୁ ବହୁତ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥାଏ । ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ରହିବାକୁ ହେଲେ ଯେତିକି ପ୍ରତିଭା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସେତିକି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣର ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଫିଟ୍ ଦେଖାଯିବା ମଧ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ । ପ୍ରଶଂସକମାନେ କେବଳ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରିୟ ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କ ପରି ହେବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ବରଂ ତାଙ୍କୁ ଫଲୋ ମଧ୍ୟ କରିଥାନ୍ତି । ଲୋକମାନେ ଏହା ଜାଣିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ସେଲିବ୍ରିଟିମାନେ କ’ଣ କରନ୍ତି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ଫିଟ୍ ଏବଂ ସୁସ୍ଥ ରୁହନ୍ତି କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଫିଟନେସ୍ ଟିପ୍ସ ଏବଂ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ରହସ୍ୟ ସହିତ ଫିଟ୍ ରହିବାର ଟିପ୍ସ ମଧ୍ୟ ଶିଖିବାକୁ ଚାହିଁଥାନ୍ତି । ଅନେକ ସେଲିବ୍ରେଟି ଅଛନ୍ତି ଯିଏ ସେମାନଙ୍କ ଫିଟନେସର ବହୁତ ଯତ୍ନ ନେଇଥାନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ବିଷୟରେ ଯେ କେହି ମଧ୍ୟ ଦେଖେ ତାଙ୍କ ବୟସର ଅନୁମାନ କରିପାରନ୍ତି ନାହିଁ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସମାନ ବୟସର ଅଲଗା ଅଲଗା ଲୋକଙ୍କ ବିଷୟରେ ଯାହା ତାଙ୍କ ଜନ୍ମରେ ବହୁତ ପାର୍ଥକ୍ୟ ରହିଛି ।

*୪୪ ବର୍ଷର ଫିଟନେସ୍

ଫିଟନେସରେ ଏପରି ଏକ ନାମ ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀଙ୍କର ରହିଛି । ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀ ଏବଂ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ ଉଭୟ ସେଲିବ୍ରେଟଙ୍କ ବୟସ ପ୍ରାୟ ୪୪ ବର୍ଷ । ଶିଳ୍ପାଙ୍କର ଯୋଗ ପ୍ରତି ପ୍ରେମ ଥିବାକଥା କାହାପାଖରେ ଲୁଚି ନାହିଁ । ଏଥିପାଇଁ ସେ ତାଙ୍କ CD ମଧ୍ୟ ବାହାର କରିଥିଲେ । ତଥାପି ସମାନ ବୟସର ଏହି ଦୁଇ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଫିଟନେନ୍ ଭୂମି ଏବଂ ଆକାଶ ପରି ପାର୍ଥକ୍ୟ ଦେଖାଯାଇଥାଏ ।

*୪୫ ବର୍ଷରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଫିଟନେସ୍

ପ୍ରକୃତରେ ହ୍ରିତିକ ରୋଶନ୍ ଏବଂ ରାମ କପୁର ଉଭୟ ୪୫ ବର୍ଷ ବୟସର ଅଟନ୍ତି । ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ହ୍ରିତିକ୍ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଥିଲେ । ଫିଟନେସ୍ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ହ୍ରିତିକ୍ ଏବଂ ରାମ କପୁରଙ୍କ କୌଣସି ମେଳ ନାହିଁ ।

*୭୦ ବର୍ଷର ମନୋଭାବ

ଆପଣମାନଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ହେମା ମାଳିନୀ ଏବଂ ଫରିଦା ଜାଲାଲ୍ ଉଭୟଙ୍କ ବୟସ ୭୦ ବର୍ଷ ବୟସ ଅତିକ୍ରମ କରିସାରିଛି । ହେମା ମାଲିନି ତାଙ୍କ ଫିଟନେସକୁ ବହୁତ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ କରିଛନ୍ତି ।

*୫୬ ବର୍ଷରେ ମଧ୍ୟ ତୁଳନାତ୍ମକ

ଶାହାରୁଖ୍ ଏବଂ ଆଦିତ୍ୟ ପାଞ୍ଚୋଲି ଉଭୟ ପ୍ରାୟ ୫୬ ବର୍ଷ ବୟସର ଅଟନ୍ତି । ଶାହାରୁଖ୍ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଚମତ୍କାର ଫିଟ୍ ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି ଏବଂ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ମଧ୍ୟ ନେଉଛନ୍ତି । ଶାହାରୁଖ୍ ଖାନ୍ ଖାଇବା ପିଇବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେ ଲିମିଟରେ ରହିଥାନ୍ତି ଏବଂ ଫିଟ୍ ରହିଥାନ୍ତି ।

*୪୦ ବର୍ଷର କମାଲ୍

ବାସ୍ତବରେ ଗ୍ରେସି ସିଂ ଏବଂ କରୀନା କପୁର ଉଭୟ ୪୦ ବର୍ଷର ଅଟନ୍ତି । କରୀନା ଏକ ପିଲାର ମାଆ ମଧ୍ୟ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗର୍ଭବତୀ ଅଛନ୍ତି । ଲୁକ୍ ଏବଂ ଫିଟନେସରେ କରୀନା ଗ୍ରେସିଙ୍କଠାରୁ ବହୁତ ଯୁବତୀ ଭଳି ଦେଖାଯାଆନ୍ତି ।

କହିରଖୁଛୁ ଯେ ସେଲିବ୍ରିଟିମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଫିଟନେସ୍ ପାଇଁ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ କରିଥାନ୍ତି । ଅନୁଶାସନ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ, ଏହା ସମସ୍ତ ସେଲିବ୍ରେଟିମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି । କିଏ କିଏ ଷ୍ଟ୍ରିକ୍ଟ ଡାୟେଟ୍ ରଖନ୍ତି ତ କିଏ କିଏ ଟପ୍ ବ୍ୟାୟାମ ରୁଟିନ୍ ରଖନ୍ତି । ବ୍ୟାୟାମ ବ୍ୟତୀତ ଅନେକ ଲୋକ ଧ୍ୟାନ ଏବଂ ଯୋଗ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି କିଏ କିଏ ପୋଲ ଡ୍ୟାନ୍ସ କିମ୍ବା ଦୌଡିବାର ସହାରା ନେଇଥାନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *