ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଗୋଟିଏ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ହିଁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଦୁଇ ଝିଅ ! ସ୍ୱାମୀ ଦୁଇ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ କଲେ ଏପରି ଜଘନ୍ୟ କାଣ୍ଡ…

ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଗୋଟିଏ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ହିଁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଦୁଇ ଝିଅ ! ସ୍ୱାମୀ ଦୁଇ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ କଲେ ଏପରି ଜଘନ୍ୟ କାଣ୍ଡ…

ଭାରତରେ ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ପିତା ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ବିବାହ ଦେଇଥାଏ । ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଜମା ହୋଇଥିବା ପୁଞ୍ଜିକୁ ତାଙ୍କ ଝିଅ ବିବାହରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଦେଇଥାଏ । ଏହାପରେ ପିତା ଝିଅର ଶାଶୁଘରଲୋକଙ୍କଠାରୁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଆଶା ରଖିଥାଏ ସେ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ସୁଖରେ ରଖିବେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଝିଅ ଖୁସିରେ ରହିବ । କିନ୍ତୁ କଣ ହେବ ଯେତେବେଳେ ଗୋଟିଏ ପିତାକୁ ଜଣାପଡିବ ଯେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ଯେଉଁ ଘରେ ବିବାହ କରିଥିଲା ସେମାନେ ତାକୁ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ଏବେ ଏପରି କିଛି ମାମଲା ପଞ୍ଜାବର ଆବୋହର ଜିଲ୍ଲାର ଗାଁ କଲ୍ଲରଖେଡାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

କଲ୍ଲରଖେଡା ବାସିନ୍ଦା ରାଜକୁମାର ତାଙ୍କର ଦୁଇ ଝିଅ ମମତା ଏବଂ ପୂଜାର ବିବାହ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ଜଟୱାଲଙ୍କ ସହ କରିଥିଲେ । ପ୍ରାୟ ଚାରି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ସେ ବଡ଼ ଝିଅ ମମତାକୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଅଭିଯୋଗ ଅଛି ଯେ ତାଙ୍କ ଶାଶୁଘରଲୋକ ତାଙ୍କୁ ଯୌତୁକ ପାଇଁ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ପୁଣି ପରେ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ଜଟୱାଲ ମମତାର ଛୋଟ ଭଉଣୀ ପୂଜାକୁ ପ୍ରେମ ଜାଲରେ ଫସାଇଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ମୃତକଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଅଛି ଯେ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ତାଙ୍କ ବଡ଼ ଝିଅ ପରି ସାନ ଝିଅକୁ ମଧ୍ୟ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ।

ମୃତକଙ୍କ ପିତା ରାଜକୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋତେ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଜ୍ୱାଇଁଙ୍କ ଫୋନ୍ ଆସିଥିଲା । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୂଜାକୁ ହୃଦଘାତ ହୋଇଥିଲା, ଏଥିରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି, ଶୀଘ୍ର ଆସନ୍ତୁ । ତା’ପରେ ଯେମିତି ପିତା ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ସେମାନେ ନକହି ଶାଶୁଘରଲୋକେ ପୂଜାର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରର ରୀତିନୀତି ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ । ପିତା ଯେତେବେଳେ ଝିଅକୁ ଧରି କାନ୍ଦିବାକୁ ଲାଗିଲେ ତାଙ୍କୁ ସେତେବେଳେ ଝିଅର ବେକରେ କିଛି ଚିହ୍ନ ଦେଖିଥିଲେ । ଏହା ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣର ସନ୍ଦେହ ହେଲା ଏବଂ ସେ ପୋଲିସଙ୍କୁ ଡାକିଥିଲେ । ପୋଲିସ ପୂଜାର ଶବକୁ ନିଜ ଅଧୀନରେ ନେଇଥିଲେ ।

ମୃତକଙ୍କ ପିତା ଅଭିଯୋଗ ପରେ ପୋଲିସ ପୂଜାର ସ୍ୱାମୀ ରାଜେନ୍ଦ୍ର, ଦେୱର ପୱନ କୁମାର, ଶାଶୁ ଶାରଦା, ଶ୍ୱଶୁର ସାହରାମଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲା । ପିତା ରାଜ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଯେତେବେଳେ ମମତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ଶାଶୁଘରଲୋକେ ଆମେ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କର ବଡ଼ ଝିଅର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରିଦେଇଥିଲେ । ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖର ବିଷୟ ଯେ ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ଗୋଟିଏ ଘରେ, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ ସେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ।

ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ସମଗ୍ର ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଆପଣଙ୍କର କଣ ମତାମତ ଆମକୁ କମେଣ୍ଟ କରି ଶୀଘ୍ର ଜଣାନ୍ତୁ । ଆପଣମାନେ ଝିଅମାନଙ୍କର ବିବାହକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଭାବି ଚିନ୍ତି ସ୍ଥିର କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଝିଅକୁ ଶାଶୁଘରେ ନିର୍ଯାତନା ଦିଆଯାଉଅଛି ତେବେ ତାଙ୍କୁ ସେଠାରୁ ତୁରନ୍ତ ଆଣିବା ଉଚିତ୍ । ମାମଲା ଦବାନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ଶାଶୁଘର ପକ୍ଷଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ମାମଲା ଦାଖଲ କରିବା ଜରୁରୀ ଅଟେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *