ଅନ୍ଧ ବିଶ୍ଵାସର ଶିକାରରେ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ମାରିବା ପରେ ପିତା-ମାତା ଅପେକ୍ଷା କଲେ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବିତ ଅବସ୍ଥାକୁ ଏବଂ କହିଲେ ଖୁବଶୀଘ୍ର ହୋଇଯିବେ ଜୀବିତ…

ଅନ୍ଧ ବିଶ୍ଵାସର ଶିକାରରେ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ମାରିବା ପରେ ପିତା-ମାତା ଅପେକ୍ଷା କଲେ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବିତ ଅବସ୍ଥାକୁ ଏବଂ କହିଲେ ଖୁବଶୀଘ୍ର ହୋଇଯିବେ ଜୀବିତ…

ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସ ହେତୁ ଏକ ଦମ୍ପତି ସେମାନେ ତାଙ୍କ ଦୁଇ ଝିଅଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଝିଅମାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ଦମ୍ପତି ସେମାନଙ୍କ ଜୀବିତ ହେବା ଆଶାରେ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ । ଏହି ଘଟଣା ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଚିତ୍ତୋର ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇଛି । ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସ ହେତୁ ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ ଦମ୍ପତି ଦୁଇ ଝିଅଙ୍କୁ ଖରାପ ଭାବରେ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ସେ ଝିଅମାନଙ୍କ ଶରୀର ନିକଟରେ ଅନେକ ଘଣ୍ଟା ଧରି ବସି ତାଙ୍କ ଜୀବିତ ହେବା ଆଶାରେ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ ।

ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ଏହି ଦମ୍ପତି ବହୁତ ଶିକ୍ଷିତ । ବାପା ଜଣେ ସହଯୋଗୀ ପ୍ରଫେସର୍ ଏବଂ ମାତା ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ । ଏତେ ଶିକ୍ଷିତ ହେବା ସତ୍ୱେ ସେ ମନ୍ତ୍ର-ତନ୍ତ୍ର କଥାରେ ପଡି ଦୁଇ ଝିଅଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ତାଙ୍କର ବଡ଼ ଝିଅ ୨୭ ବର୍ଷ ଏବଂ ସାନ ଝିଅକୁ ୨୨ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ପୋଲିସ ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଧରିଥିଲା ​​ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦୁହେଁ ଜେଲରେ ଅଛନ୍ତି । ଦୁଃଖର ବିଷୟ ଏହା ଯେ ଝିଅମାନଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁରେ ସେମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ଦୁଃଖ ନାହିଁ ଏବଂ ସେମାନେ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କର ଦୁଇ ଝିଅ ଜୀବିତ ହୋଇଯିବେ ।

ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପିତା ଭି-ପୁରୋଶୋତମ ନାଇଡୁ ସରକାରୀ ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜର ରାସାୟନ ବିଜ୍ଞାନର ସହଯୋଗୀ ପ୍ରଫେସର୍ ଏବଂ ମାତା ପଦ୍ମଜା ଏକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଥିଲେ । ନାଇଡୁ ପି-ଏଚ-ଡି କରିଥିଲେ । ପଦ୍ମଜା ଏକ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ବିଜେତା ହୋଇଥିଲେ । ଉଭୟ ବହୁତ ଶିକ୍ଷିତ । ତାପରେ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ତନ୍ତ୍ର-ମନ୍ତ୍ର କଥାରେ ପଡି ନିଜ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ।

ଯେତେବେଳେ ଉଭୟଙ୍କୁ ଧରି ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଇଥିଲା । ସେ ପୋଲିସ୍ ଆଗରେ ପୁରା କାହାଣୀ କହିଥିଲେ ଏବଂ କିପରି ଝିଅମାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ତାହା ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ । ସେ ପୋଲିସକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ଦୁଇ ଝିଅଙ୍କୁ କଳିଯୁଗରୁ ସତ୍ୟଯୁଗୁକୁ ପଠାଇବା ପାଇଁ ଏହି ସବୁ କରିଥିଲେ । ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ଦୁଇ ଝିଅଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନଙ୍କ ମୃତ ଶରୀର ନିକଟରେ ବସିରହିଥିଲେ । ତଥାପି ସେମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କର ଝିଅମାନେ ଜୀବିତ ହୋଇଯିବେ ।

ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଉଭୟ ଝିଅଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ମାଆ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । ବଡ ଝିଅ ଆଲେଖିଆ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଭୋପାଳରେ ମାଷ୍ଟର୍ ଅଧ୍ୟୟନ ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ । ସାନ ଝିଅ ସୟଦିଭିଆ ଏ-ଆର ରେହମାନ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନରୁ ସଙ୍ଗୀତ ଅଧ୍ୟୟନ କରୁଥିଲେ । କରୋନା କାରଣରୁ ଦୁହେଁ ନିଜ ଘରକୁ ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ପିତାମାତାଙ୍କ ସହିତ ରହୁଥିଲେ ।

ମଦନପଲ୍ଲୀର ଏସପି ରବି ମନୋହରଚାରି କହିଛନ୍ତି ଅଭିଯୁକ୍ତ ମା’ ଝିଅକୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ତାକୁ ନଣ୍ତା କରିଥିଲେ । ତା’ପରେ ତାଙ୍କୁ ଏକ ତ୍ରିଶୁଳ ସାହାଯ୍ୟରେ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ବଡ ଝିଅକୁ ଡମ୍ବଲରେ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । ଏହି ସବୁ ତାଙ୍କ ବାପା ଦେଖୁଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ଦୁହେଁ ତାଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ସାମ୍ନାରେ ବସି ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ୍ତ ହେବାକୁ ଅପେକ୍ଷା କଲେ ।

ଏହିପରି ପୋଲିସ୍ ସୂଚନା ପାଇଥିଲେ

ଏସିପି ରବି ମନୋହରଚାରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନାଇଡୁ ତାଙ୍କ ସହକର୍ମୀଙ୍କୁ ଝିଅ ମୃତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ ।  ସହକର୍ମୀମାନେ ପୋଲିସକୁ ଡାକିଥିଲେ, ପରେ ପୋଲିସ୍ ନାଇଡୁଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲା । ଯେତେବେଳେ ପୋଲିସ୍ ଜବରଦସ୍ତ ଘରେ ପ୍ରବେଶ କଲା, ବଡ ଝିଅର ମୃତଦେହ ପୂଜାଘରେ ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ଅବସ୍ଥାରେ ପଡ଼ିଥିଲା ​​ଏବଂ ତା’ର ଜିନିଷପତ୍ର ତା ଆଗରେ ପଡିଥିଲା । ସେହିଭଳି ସାନ ଝିଅର ମୃତଦେହ ଅନ୍ୟ ଏକ କୋଠରୀରେ ପଡ଼ି ରହିଥିଲା । ଉଭୟ ଶରୀରକୁ ନାଲି କପଡ଼ାରେ ଆବୃତ କରାଯାଇଥିଲା । ପୋଲିସ୍ ମୃତଦେହକୁ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ପଠାଇଥିଲା । ପଡୋଶୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଲକଡାଉନରେ ଅଜବ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ ।

ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା, ସେମାନଙ୍କ ମୁହଁରେ ଆଦୌ ଦୁଃଖ ନାହିଁ । ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ କଳିଯୁଗ ଶେଷ ହେଉଛି ଏବଂ ସତ୍ୟଯୁଗ ସୋମବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ସୂର୍ଯ୍ୟ ଉଦୟ ହେବାପରେ ଉଭୟ ଝିଅ ଜୀବିତ ହୋଇଯିବେ । ପୋଲିସ୍ ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି ଏବଂ କାହାର କହିବା କ୍ରମେ ସେମାନେ ଏହି ଅପରାଧ କରିଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *