ଆୟେଶା ୧୩ବର୍ଷ ବୟସରେ ଜ୍ୟାକି ଶ୍ରଫଙ୍କୁ ହୃଦୟ ଦେଇ ବସିଥିଲେ ! ନିର୍ମାତାଙ୍କୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଜଗୁ ଦାଦାଙ୍କ ସହ ପ୍ରେମ…

ଆୟେଶା ୧୩ବର୍ଷ ବୟସରେ ଜ୍ୟାକି ଶ୍ରଫଙ୍କୁ ହୃଦୟ ଦେଇ ବସିଥିଲେ ! ନିର୍ମାତାଙ୍କୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଜଗୁ ଦାଦାଙ୍କ ସହ ପ୍ରେମ…

ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାର ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତା ଜ୍ୟାକି ଶ୍ରଫ୍ ଏବଂ ଆୟେଶା ଶ୍ରଫଙ୍କ ବିବାହକୁ ତିନି ଦଶନ୍ଧିରୁ ଅଧିକ ସମୟ ବିତିଗଲାଣି । ପ୍ରାୟତଃ ଏହି ଯୋଡିକୁ ପ୍ରଶଂସକ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ସବୁବେଳେ ଉଭୟ ଆଲୋଚନାର ବିଷୟ ହୋଇଥା’ନ୍ତି । ଆୟେଶା ଏବଂ ଜ୍ୟାକିଙ୍କ ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ଏକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପରି ଦେଖାଯାଏ । ଉଭୟ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଧରି ପରସ୍ପରକୁ ଡେଟ୍ କରିଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ୧୯୮୭ରେ ଉଭୟ ସାତଫେରା ନେଇଥିଲେ ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଯେତେବେଳେ ଆୟେଶାଙ୍କୁ ମାତ୍ର ୧୩ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ଏବଂ ଜ୍ୟାକିଙ୍କର ପ୍ରଥମ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲା । କେବଳ ୧୩ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଆୟେଶାଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଜ୍ୟାକିଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି କିଛି ହେବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଆୟେଶା ଜ୍ୟାକିଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଇବାକୁ ଲାଗିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଜ୍ୟାକିଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାର ସ୍ୱପ୍ନକୁ ମଧ୍ୟ ସଜାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ସେ ଜ୍ୟାକି ଶ୍ରଫଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ଏତେ ପାଗଳ ଥିଲେ ଯେ ସେ ଜ୍ୟାକିଙ୍କ ଏକ୍ସ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡକୁ ଏକ ଚିଠି ମଧ୍ୟ ଲେଖିଥିଲେ ଏବଂ ଜ୍ୟାକିଙ୍କ ଏକ୍ସ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡକୁ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଯେତେବେଳେ ଭାରତ ଆସିବେ ସେତେବେଳେ ସେ ଜ୍ୟାକିଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବେ ।

କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ଯେତେବେଳେ ଆୟେଶା ଶ୍ରଫ୍ ଜ୍ୟାକିଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ପାଗଳ ହୋଇଯାଇଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ଜ୍ୟାକି ମଧ୍ୟ ଆୟେଶାଙ୍କୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ । ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଯେତେବେଳେ ଜ୍ୟାକି ଆୟେଶାଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଅନ୍ୟ କାହା ପ୍ରେମରେ ଥିଲେ । ଜ୍ୟାକିଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ତାଙ୍କର ପୂର୍ବ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ସେତେବେଳେ ଅଧ୍ୟୟନ ସଂପର୍କରେ ବିଦେଶ ଯାଇଥିଲେ । ଜ୍ୟାକି ଏବଂ ଆୟେଶା ପରସ୍ପରକୁ ଭେଟିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ ଏବଂ ପରେ ଜ୍ୟାକି ଆୟେଶାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ତାଙ୍କର ପୂର୍ବ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି, ଯିଏ ଅଧ୍ୟୟନ ପାଇଁ ଆମେରିକା ଯାଇଛନ୍ତି । ଆୟେଶା ଏଥିରେ ରାଗି ନଥିଲେ, ବରଂ ସେ ଜ୍ୟାକିଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ପୂର୍ବ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡକୁ ଚିଠି ଲେଖି ପାରିବେ କି ?

ଜ୍ୟାକି ଶ୍ରଫ୍ ଏବଂ ଆୟେଶା ଶ୍ରଫ୍ ୨୦୨୦ମସିହାରେ ସିମି ଗ୍ରେୱାଲଙ୍କ ଶୋ’ ରେଣ୍ଡେଜଭୋସ୍ ୱିଥ୍ ସିମି ଗ୍ରେୱାଲରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ସେ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ବିଷୟରେ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ଜ୍ୟାକି କହିଥିଲେ ଯେ, “ସେ ଏକ କୋର୍ସର ପଢ଼ା ପାଇଁ ଆମେରିକା ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ସେ ମୋତେ ଫେରିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ମୁଁ ଆୟେଶାଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲି ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରେମ ହୋଇଗଲା । ମୁଁ ଆୟେଶାଙ୍କୁ କହିଲି ଯେ ମୁଁ ଆମେରିକାରେ ଥିବା ଏକ ଝିଅକୁ ଭଲ ପାଏ ଏବଂ ସେ ଆସୁଛନ୍ତି । ଆୟେଶା କହିଥିଲେ ଯେ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛି । ଆୟେଶା ଚିଠିରେ ଲେଖିଲେ ଯେ ତୁମେ କାହିଁକି ଫେରୁ ନାହଁ ? ଆମେ ଜ୍ୟାକିଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ଏବଂ ଭଉଣୀଙ୍କ ପରି ଏକାଠି ରହିବା ।” ଆଗକୁ ହସି ହସି ଜ୍ୟାକି କହିଥିଲେ ଯେ ଯଦି ଏହା ହୋଇଥାନ୍ତା ତେବେ ମୋର ଆଜି ଦୁଇଟି ପତ୍ନୀ ଥାଆନ୍ତେ ।

ଯଦି ଆପଣ ଅଭିନେତା ଜ୍ୟାକି ଶ୍ରଫଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରକୁ ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ଅଭିନେତାଙ୍କ ଆଗାମୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ହେଉଛି ‘ରାଧେ’ । ଏଥିରେ ସେ ପୋଲିସ୍ ଅଫିସର ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବାର ନଜର ଆସିବେ । ୨୦୨୧ମସିହାରେ ଇଦ୍ ଅବସରରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦିଶା ପଟାନୀ ଏବଂ ଅଭିନେତା ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଛନ୍ତି । ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ପ୍ରଥମେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ରିଲିଜ୍ ପାଇଁ ୨୦୨୦ର ଇଦ୍ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା, ଯଦିଓ ଲକଡାଉନ୍ ଏବଂ କରୋନା ମହାମାରୀ ହେତୁ ଏହା ସମ୍ଭବ ହୋଇନଥିଲା ।

କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ଜ୍ୟାକି ଏବଂ ଆୟେଶା ସେମାନଙ୍କ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ବହୁତ ଖୁସି । ଦୁହିଁଙ୍କର ଦୁଇଟି ସନ୍ତାନ ଅଛନ୍ତି, ଅଭିନେତା ଟାଇଗର୍ ଶ୍ରଫ୍ ଏବଂ ଝିଅ କୃଷ୍ଣା ଶ୍ରଫ୍ । କୃଷ୍ଣା ୨୧ ଜାନୁୟାରୀ ୧୯୯୩ରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଟାଇଗର୍ ୨ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୯୯୦ରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *