ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ନିଜ ବିଛଣା ନିକଟରେ ଏକ ପିଆଜ ରଖନ୍ତୁ ! ଏହି ରୋଗର ହୋଇଯିବ ସମାପ୍ତ…

ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ନିଜ ବିଛଣା ନିକଟରେ ଏକ ପିଆଜ ରଖନ୍ତୁ ! ଏହି ରୋଗର ହୋଇଯିବ ସମାପ୍ତ…

ଆପଣଙ୍କ ବିଛଣା ନିକଟରେ ଏକ ପିଆଜ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇପାରିବ । ବିଛଣା ନିକଟରେ ପିଆଜ ରଖିବା ସହିତ ଅସଂଖ୍ୟ ଲାଭ ରହିଛି, ଯାହା ଆପଣ ବୋଧହୁଏ ପୂର୍ବରୁ ବହୁତ କମ୍ ଶୁଣିଥିବେ । ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ବିଛଣା ପାଖରେ ପିଆଜ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଆମେ କ’ଣ ଲାଭ ପାଇଥାଉ । ଏହି ଉପକାରିତା ଜାଣିବା ପରେ ଆପଣ ଚକିତ ହୋଇଯିବେ ଏବଂ ପ୍ରତିଦିନ ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଏକ ପିଆଜ ରଖିବେ ।

ଥଣ୍ଡା ଏବଂ କାଶରୁ ମୁକ୍ତି ପାଆନ୍ତୁ

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ବାରମ୍ବାର ଥଣ୍ଡା- କାଶ ସମସ୍ୟା ଅଛି । ତେବେ ଆପଣ ନିଜ ବିଛଣା ନିକଟରେ ଏକ ପିଆଜ ରଖି ଶୁଅନ୍ତୁ । ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଥଣ୍ଡା ଏବଂ କାଶର ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଯିବ । ବାସ୍ତବରେ, ପିଆଜରେ ଆଣ୍ଟି-ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ ଗୁଣ ଅଛି । ଯାହା ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୂର କରିଥାଏ । ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ପୁରାତନ କାଳରେ ଲୋକମାନେ ଥଣ୍ଡା ଏବଂ କାଶର ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଏହି ଉପାୟ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରତିଦିନ ରାତିରେ ଶୋଇବା ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କ ବିଛଣା ନିକଟରେ ଏକ ପିଆଜ କାଟି ରଖୁଥିଲେ । ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଏହି ଉପାୟକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରିବେ ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଏହା ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ରାତିରେ ନିଦ ଆସେ ନାହିଁ । ଯଦି ସେମାନେ ପିଆଜକୁ ନିଜ ବିଛଣା ପାଖରେ ରଖନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଭଲ ନିଦ ଆସିବ । ତେଣୁ ନିଦ୍ରାହୀନତାର ଶିକାର ହେଉଥିବା ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ପିଆଜ ରଖି ଶୋଇବା ଉଚିତ ।

ମଶା ଏବଂ କୀଟମାନେ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତି

ଯଦି ଆପଣ ରାତିରେ ଶୋଇବା ସମୟରେ ପିଆଜ ରଖି ଶୁଅନ୍ତି, ତେବେ ମଶା ଏବଂ କୀଟପତଙ୍ଗ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତି ଏବଂ ବିରକ୍ତ କରାନ୍ତି ନାହିଁ । ତେଣୁ ମଶା ଏବଂ କୀଟ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ପିଆଜ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ । ଆପଣ କେବଳ ଏକ ପିଆଜକୁ ମଝିରୁ କାଟି ଏହାକୁ ତକିଆ ପାଖରେ ରଖନ୍ତୁ ।

ପାଦକୁ ଡିଟକ୍ସ କରନ୍ତୁ

ପାଦକୁ ଡିଟକ୍ସ କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପିଆଜ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ । ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ପାଦ ତଳେ ପିଆଜ ରସ ଲଗାଇନିଅନ୍ତୁ କିମ୍ବା ପିଆଜକୁ ନିଜ ମୋଜାରେ ରଖି ଶୋଇଯାଆନ୍ତୁ । ପିଆଜ ସହିତ ଜଡିତ ଏହି ପ୍ରତିକାର ଦ୍ୱାରା ପାଦ ଡିଟକ୍ସ ହେବ ଏବଂ ପାଦରେ ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନ ମଧ୍ୟ ଭଲ ହେବ ।

ପିଆଜ ସହିତ ଜଡିତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଲାଭ

ପିଆଜ କେଶ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ ଏହାର ରସକୁ କେଶରେ ଲଗାଇଲେ କେଶର ବୃଦ୍ଧି ଭଲ ହୋଇଥାଏ । ପିଆଜ ରସକୁ ବାହାର କରି କେଶରେ ଭଲ ଭାବରେ ଲଗାନ୍ତୁ । ଅଧ ଘଣ୍ଟା ପରେ କେଶକୁ ପାଣିରେ ସଫା କରନ୍ତୁ । ସପ୍ତାହରେ ଦୁଇ ଦିନ କେଶରେ ପିଆଜ ରସ ଲଗାଇଲେ କେଶ ଅଧିକ ଲମ୍ବା ହୋଇଯିବ ଏବଂ ଝଡ଼ିବାର ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହେବ ।

ମୁହଁରେ ପିଆଜ ରସ ଲଗାଇଲେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ । ଯଦି ଏହାର ରସ ମୁହଁରେ ଲଗାଯାଏ, ତେବେ ରଙ୍ଗ ସଫା ହୋଇଯାଏ ।

ପୋଷାକର ଦାଗ ଅଦୃଶ୍ୟ ହେବା ପାଇଁ ପିଆଜ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ । ଦାଗ ହୋଇଥିବା ସ୍ଥାନରେ ପିଆଜକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଘଷନ୍ତୁ ।

ଘରର ଝରକା ଏବଂ କବାଟ ସଫା କରିବା ପାଇଁ ପିଆଜ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରେ । ପିଆଜ ରସରେ ବେକିଂ ସୋଡା ଏବଂ ପାଣି ମିଶାଇ ଝରକା ଏବଂ କବାଟ ସଫା କରନ୍ତୁ । ଏପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ଥିବା ଜୀବାଣୁ ମଧ୍ୟ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଆନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *