ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବଲିଉଡର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ହିନ୍ଦୁ-ମୁସଲିମ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ! ତିନି ଖାନ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ତାଲିକାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ …

ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବଲିଉଡର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ହିନ୍ଦୁ-ମୁସଲିମ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ! ତିନି ଖାନ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ତାଲିକାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ …

ଆଜି ବି ସମାଜ ହିନ୍ଦୁ ମୁସଲମାନ ବିବାହକୁ ସହଜରେ ଗ୍ରହଣ କରିପାରେ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଲୋକମାନେ ଏହି ଚିନ୍ତାଧାରା ବିରୁଦ୍ଧରେ ଯାଇ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କଳାକାରମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେଉଁମାନେ ହିନ୍ଦୁ-ମୁସଲମାନ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଠାରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଧର୍ମକୁ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରେମ ମଧ୍ୟରେ ଆସିବାକୁ ଦେଇ ନଥିଲେ । ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା –

ଶାହାରୁଖ-ଗୌରୀ

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଶାହାରୁଖ ଜଣେ ମୁସଲମାନ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଗୌରୀ ଜଣେ ହିନ୍ଦୁ । ଦୁହେଁ ୧୯୯୧ରେ ପରସ୍ପରକୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଶାହାରୁଖ ଖାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିବାହ ପରେ ମଧ୍ୟ ମୁଁ ଜଣେ ମୁସଲମାନ, ଗୌରୀ ହିନ୍ଦୁ ଏବଂ ଆମର ପିଲାମାନଙ୍କର ଧର୍ମ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ଅଟେ ।

ସୈଫ-କରୀନା

ଏଥି ସହିତ, ସୈଫିନା ନାମ ସହିତ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କ ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ସମସ୍ତେ ପରିଚିତି । ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ସେଟରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ସୈଫ ଏବଂ କରୀନାଙ୍କ ବିବାହରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା ।

ସୈଫ-ଅମୃତା ସିଂ

କରୀନାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସୈଫଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଜଣେ ହିନ୍ଦୁ ଥିଲେ । କରୀନାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ସୈଫ ନିଜଠାରୁ ୧୦ ବର୍ଷ ବଡ଼ ଏବଂ ଧାର୍ମିକ ଭାବରେ ହିନ୍ଦୁ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅମୃତା ସିଂଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ।

ଅମୀର ଖାନ-କିରଣ ରାଓ

ତୃତୀୟ ଖାନ ଅମିରଙ୍କ ପତ୍ନୀ କିରଣ ରାଓ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ହିନ୍ଦୁ । ତେବେ, ଏହି ଦମ୍ପତି ସେମାନଙ୍କର ସୁନ୍ଦର ବନ୍ଧନ ପାଇଁ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ଚର୍ଚ୍ଚିତ। ।

ଅମୀର-ରୀନା ଦତ୍ତା

ଅଭିନେତା ଅମୀର କିରଣ ରାଓଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ରୀନା ଦତ୍ତଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ରୀନା ଦତ୍ତ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ହିନ୍ଦୁ ଥିଲେ । ଅମୀର ଏବଂ ରୀନାଙ୍କର ଦୁଇଟି ସନ୍ତାନ ଅଛନ୍ତି । ତେବେ ଉଭୟେ ପରସ୍ପର ସହମତିରେ ପରସ୍ପରକୁ ଛାଡପତ୍ର ଦେଇଥିଲେ ।

ଅରବାଜ ଖାନ-ମଲାଇକା ଆରୋରା

ଅଭିନେତା ଅରବାଜ ଖାନ ମଧ୍ୟ ହିନ୍ଦୁ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମଲାଇକା ଆରୋରାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ତେବେ, ମାତ୍ର ଦୁଇ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଏହି ଦମ୍ପତି ଛାଡପତ୍ର ଦେଇ ଭିନ୍ନ ହୋଇଥିଲେ । ଉଭୟଙ୍କର ଅରହାନ ଖାନ ନାମକ ଏକ ପୁଅ ଅଛି ।

ସୋହେଲ ଖାନ-ସୀମା ସଚ୍ଚଦେବ

ଅଭିନେତା ସୋହେଲ ଖାନ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ହିନ୍ଦୁ ଝିଅକୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ସୋହେଲ ଖାନଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ନାମ ସୀମା ସଚ୍ଚଦେବ । ସୀମା ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଜଣେ ଷ୍ଟାର୍ ପତ୍ନୀ ଭାବରେ ବେଶ୍ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ।

ସୋହା ଅଲି ଖାନ-କୁନାଲ ଖେମୁ

ସୈଫଙ୍କ ଭଉଣୀ ତଥା ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୋହା ଅଲି ଖାନ ମଧ୍ୟ ଏହି ତାଲିକାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । ସୋହା ଅଲି ଖାନ ଜଣେ ଯୁବ ହିନ୍ଦୁ ଅଭିନେତା କୁନାଲ ଖେମୁଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି ।

ଅର୍ପିତା ଖାନ-ଆୟୁଷ ଶର୍ମା

ଅଭିନେତା ସଲମାନଙ୍କ ସାନ ଭଉଣୀ ଅର୍ପିତା ଖାନ ଶର୍ମା ଅଭିନେତା ଆୟୁଷ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି । ଯଦିଓ ଆୟୁଷ ବିବାହ ପରେ ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ଉଭୟଙ୍କର ଦୁଇଟି ସନ୍ତାନ ପୁଅ ଆୟୁଷ ଏବଂ ଝିଅ ଆୟତ ।

ସୁନୀଲ ଶେଟ୍ଟୀ-ମୋନିଶା କାଦ୍ରି

ଅଭିନେତା ସୁନୀଲ ଶେଟ୍ଟୀ ୧୯୯୧ରେ ମୋନିଶା କାଦ୍ରିଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ସୁନୀଲ ଶେଟ୍ଟୀ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମର ଏବଂ ମୋନିଶା କାଦ୍ରି ମୁସଲମାନ ପରିବାରର । ତେବେ ଏହା ପରେ ମୋନିଶା ନିଜ ନାମ ମାନା ଶେଟ୍ଟୀକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *