୮୧ବର୍ଷ ବୟସର ଜେଜେମା ୩୫ବର୍ଷର ଯୁବକଙ୍କୁ କଲେ ବିବାହ ! ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଛନ୍ତି …

୮୧ବର୍ଷ ବୟସର ଜେଜେମା ୩୫ବର୍ଷର ଯୁବକଙ୍କୁ କଲେ ବିବାହ ! ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଛନ୍ତି …

ଯେତେବେଳେ କାହାକୁ ପ୍ରେମ ହୋଇଥାଏ, ସେତେବେଳେ ଆଗ ଲୋକର ବୟସ ଦେଖାଯାଏ ନାହିଁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ବ୍ରିଟେନରେ ରହୁଥିବା ୮୧ ବର୍ଷୀୟ ଆଇରିସ ଜୋନ୍ସଙ୍କ କଥାକୁ ନିଅନ୍ତୁ । ତାଙ୍କର ନିଜଠାରୁ ୪୬ବର୍ଷ ସାନ ମହମ୍ମଦ ଅହମ୍ମଦ ସହିତ ପ୍ରେମ ହୋଇଗଲା । ମହମ୍ମଦ ଇଜିପ୍ଟରେ ରୁହନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ବୟସ ୩୫ବର୍ଷ ଅଟେ । ଏହି ଅନନ୍ୟ ଦମ୍ପତିର ଭେଟ ଫେସବୁକରେ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଥମେ ଉଭୟଙ୍କ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ପରେ ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ଗଭୀର ପ୍ରେମ ମଧ୍ୟ ହୋଇଗଲା ।

ଜୋନ୍ସ ନିଜ ପ୍ରେମିକକୁ ଦେଖା କରିବା ପାଇଁ ଇଜିପ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପର ସହିତ ବହୁତ ଭଲ ସମୟ ବିତାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କର ପ୍ରେମ ଆହୁରି ବଢ଼ିବାକୁ ଲାଗିଲା ଏବଂ ଦୁହେଁ ଗତବର୍ଷ ନଭେମ୍ବରରେ ବିବାହ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ ।

ତେବେ ବିବାହ ପରେ ମଧ୍ୟ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପର ସହିତ ରହିପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି । ବାସ୍ତବରେ ମହମ୍ମଦଙ୍କୁ ବ୍ରିଟେନର ଭିସା ମିଳିପାରୁ ନାହିଁ । ଜୋନ୍ସ ନିଜ ବୟସ ହେତୁ ଇଜିପ୍ଟର ଋତୁରେ ସେଠାରେ ରହିବାକୁ ଯାଇପାରିବେ ନାହିଁ ।

ନିଜର ଏହି ସମସ୍ୟାକୁ ଏହି ଦମ୍ପତି ନିକଟରେ ଏକ ଟିଭି ଶୋ’ରେ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ । ଜୋନ୍ସର କହିବା କଥାକି ସେ ବୟସର ଏଭଳି ଅବସ୍ଥାରେ ଅଛନ୍ତି କି ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଦୁନିଆକୁ ବିଦାୟ ଦେଇପାରନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ସେ ନିଜର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ନିଜର ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହିତ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ।

ଜୋନ୍ସଙ୍କ ଘରଲୋକମାନେ ଏହି ବିବାହରେ ଖୁସି ନଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ଲାଗୁଛି କି ମହମ୍ମଦ ପ୍ରେମର ଛଳନା କରୁଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ନଜର ଜୋନ୍ସଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ଅଛି । ବାସ୍ତବରେ, ଜୋନ୍ସ ସମ୍ପତ୍ତି ଦୃଷ୍ଟିରୁ ମହମ୍ମଦଙ୍କଠାରୁ ବହୁତ ଉନ୍ନତ ଅଟନ୍ତି ।

ଜୋନ୍ସଙ୍କୁ ଅନେକ ଲୋକ ବୁଝାଇଥିଲେ କି ମହମ୍ମଦଙ୍କୁ ବିବାହ ନକରିବାକୁ କିନ୍ତୁ ସେ କାହାର କଥା ଶୁଣିନଥିଲେ ଏବଂ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ୮୧ ବର୍ଷୀୟ ଜୋନ୍ସ ଏକୁଟିଆ ରହୁଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଏକୁଟିଆ ରହିବାରେ ଅନେକ ଅସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ଆସିଥାଏ । ଏହି କାରଣ ଅଟେ କି ସେ ଯଥାଶୀଘ୍ର ଇଜିପ୍ଟରେ ରହୁଥିବା ନିଜର ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଡାକିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ।

ଜୋନ୍ସ ବ୍ରିଟେନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋରିସ ଜନସନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି କି ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଭିସା ଦେବାକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ । ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି କି ସ୍ୱାମୀ ବିନା ସେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାତି କାନ୍ଦିକାନ୍ଦି ବିତାଉଛନ୍ତି । ବିବାହ ପରେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ସେ ତିନିଥର ଇଜିପ୍ଟ ଯାଇସାରିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କର ଏହି ଇଚ୍ଛା ଅଛି କି ତାଙ୍କର ସ୍ୱାମୀ ଯଥାଶୀଘ୍ର ଭିସା ଆଣି ବ୍ରିଟେନ ଆସିଯାଆନ୍ତୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହିତ ରୁହନ୍ତୁ ।

ବୟସରେ ବହୁତ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଥିବା ଏହି ଦମ୍ପତି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ହେଡଲାଇନ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ସମଗ୍ର ମାମଲା ଉପରେ ଆପଣ କ’ଣ କହିବେ ? କ’ଣ ମହମ୍ମଦଙ୍କ ପ୍ରେମ ସତ ଅଟେ ନା ତାଙ୍କର ନଜର ଜୋନ୍ସଙ୍କ ଟଙ୍କା ଉପରେ ଅଛି ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *