ଏହି କାରଣରୁ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ରାୟ କପୁରଙ୍କର ଦ୍ଵିତୀୟ ପତ୍ନୀ ହେବାକୁ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ ବିଦ୍ୟା, କୌତୁହଳପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ ଉଭୟଙ୍କର ପ୍ରେମ କାହାଣୀ !

ଏହି କାରଣରୁ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ରାୟ କପୁରଙ୍କର ଦ୍ଵିତୀୟ ପତ୍ନୀ ହେବାକୁ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ ବିଦ୍ୟା, କୌତୁହଳପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ ଉଭୟଙ୍କର ପ୍ରେମ କାହାଣୀ !

ବିଦ୍ୟା ବାଲାନ ୪୨ ବର୍ଷର ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି । ୧ ଜାନୁଆରୀ ୧୯୭୯ ମସିହାରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ଜନ୍ମ ଲାଭ କରିଥିବା ବିଦ୍ୟା ବାଲାନ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପ୍ରଡ୍ୟୁସର ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ରାୟ କପୁରଙ୍କର ତୃତୀୟ ପତ୍ନୀ ଅଟନ୍ତି । କହିରଖୁଛୁ ଯେ , ବିଦ୍ୟା ୧୪ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୧୨ ଦିନ ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଉଭୟଙ୍କର ବିବାହ ମୁମ୍ବାଇର ବାନ୍ଦ୍ରା ଅଞ୍ଚଳ ସ୍ଥିତ ଗ୍ରୀନ ଗିଫ୍ଟ ନାମକ ବଙ୍ଗଳାରେ ହୋଇଥିଲା । ତାଙ୍କର ବିବାହ ଏକ ପ୍ରାଇଭେଟ ସେରିମନୀରେ ହୋଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ କେବଳ ଉଭୟ ପରିବାରର ଲୋକ ଏବଂ କିଛି ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ବନ୍ଧୁ ଶାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। ବିଦ୍ୟା ବାଲାନ ଏବଂ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ରାୟ କପୁରଙ୍କର ସାକ୍ଷାତ ଫିଲ୍ମ ଫେୟାର ଆୱାର୍ଡର ବ୍ୟାକଷ୍ଟେଜରେ ହୋଇଥିଲା। ଏହାପରେ କଧ୍ୟ କରଣ ଜୋହର ଉଭୟଙ୍କର ସାକ୍ଷାତ କରାଇଥିଲେ । କରଣ ଜୋହର ଉଭୟଙ୍କର ସାଧାରଣ ବନ୍ଧୁ ଥିଲେ ।

ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଏବଂ ବିଦ୍ୟା ଉଭୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଥିଲେ, ସେଥିପାଇଁ ବାହାରେ ଅଧିକ ମିଳାମିଶା ହୋଇ ପାରୁନଥିଲା । ଏହି କାରଣରୁ ଉଭୟ କମ୍ ଦେଖା କରୁଥିଲେ ଏବଂ ଅଧିକ କଥା ହେଉଥିଲେ । ଏହି କାରଣରୁ ଉଭୟଙ୍କର ନିକଟତରତା ଧୀରେ ଧୀରେ ବଢିବାକୁ ଲାଗିଥିଲା ।

ଏହାପରେ ଏକଦା ବିଦ୍ୟା ବାଲାନଙ୍କୁ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ରାୟ କପୁର ବିବାହ ପାଇଁ ପ୍ରପୋଜ୍ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ପରିବାରର ରାଜି ଅନୁଯାୟୀ ଉଭୟେ ତାମିଲ ଏବଂ ପଞ୍ଜାବୀ ରୀତିନୀତିରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ ।

କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ବିଦ୍ୟା ବାଲାନ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ରାୟ କପୁରଙ୍କର ତୃତୀୟ ପତ୍ନୀ ଅଟନ୍ତି । ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କ ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀ ତାଙ୍କ ପିଲାଦିନର ବନ୍ଧୁ ଆରତୀ ବଜାଜ ଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରୁ ତାଙ୍କର ଏକ ପୁଅ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ଏହାପରେ ସେ ଟିଭି ପ୍ରୋଡ୍ୟୁସର କବିତା କବିତାଙ୍କୁ ଦ୍ଵିତୀୟ ବିବାହ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଏହା ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲି ପାରିନଥିଲା ।

ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ପଡିଲି, ସେତେବେଳେ ମୁଁ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲି ଯେ ପ୍ରେମ ତା’ଠାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଲଗା ହୋଇଥାଏ, ଯେପରିକି ମୁଁ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଭାବୁଥିଲି । ଏହାର ସବୁଠାରୁ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟତା ଏହା ଯେ, ମୁଁ ଯେପରି ଭାବିଥିଲି, ପ୍ରେମ ତା’ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ଭଲ ଅଟେ ।

ପ୍ରେମ ବିଷୟରେ ବିଦ୍ୟା ବାଲାନ ଅଲଗା ମତ ରଖିଥାନ୍ତି । ସେ କହିଥାନ୍ତି ଯେ, ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଏଭଳି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ପ୍ରେମରେ ପଡ଼ିଥାନ୍ତି, ଯିଏକି ଆପଣଙ୍କୁ ବିନା କୌଣସି ସର୍ତ୍ତରେ ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ, ତେବେ ଏହାଠାରୁ କୌଣସି ପର୍ବ ଠାରୁ କମ୍ ନୁହେଁ ।

ବିଦ୍ୟା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏହାଠାରୁ ଖୁସିର କଥା ଆଉ କିଛି ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ କି କେହି ମଣିଷ ଆପଣଙ୍କୁ ସେହି ରୂପରେ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି, ଯେପରିକି ଆପଣ ଅଟନ୍ତି ।

ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ମୋ ମତରେ ପ୍ରକୃତ ପ୍ରେମରେ କୌଣସି ସର୍ତ୍ତ ନଥାଏ, ଯେପରିକି ମୁଁ ମୋର ପ୍ରେମରେ ପାଇଛି । ଏହା ଦୁଇଜଣ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଲୋକଙ୍କ ସହ ବଢିବାର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଅଟେ । ଆଜି ମୋ ପାଇଁ ପ୍ରେମର ଅର୍ଥ ସେୟାର କରିବା, ଗ୍ରହଣ କରିବା, ପରସ୍ପରକୁ ବୁଝିବା ଏବଂ ଯତ୍ନ ନେବା ଅଟେ ।

କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଅର୍ଥାତ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ରାୟ କପୁର ବୋଲ୍ଟ ଡିଜନୀ ଇଣ୍ଡିଆର ମ୍ୟାନେଜିଙ୍ଗ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅଟନ୍ତି । ସେ ସର୍ବଦା ପାଠପଢାରେ ପରିଶ୍ରମୀ ରହିଛନ୍ତି । ସେ ମୁମ୍ବାଇର ସିଡେନହ୍ୟାମ କଲେଜରୁ ବାଣିଜ୍ୟରେ ସ୍ନାତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଏହାପରେ ସେ ଜମନାଲାଲ ବଜାଜ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ ଅଫ ମ୍ୟାନେଜିଙ୍ଗ ଷ୍ଟଡିଜରୁ ଏମବିଏ କରିଛନ୍ତି । ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କ ଭାଇ ତଥା ବିଦ୍ୟା ବାଲାନଙ୍କ ଦିଅର ଆଦିତ୍ୟ ରାୟ କପୁର ଏବଂ କୃଣାଳ ରାୟ କପୁର ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଅଟନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *