ନିଜ ପିତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଘୃଣା କରୁଥିଲେ ଜାଭେଦ୍ ଜାଫରୀ… ! ଜାଣନ୍ତୁ ପିତାଙ୍କୁ ଘୃଣା କରିବାର କାରଣ କଣ ଥିଲା ?

ନିଜ ପିତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଘୃଣା କରୁଥିଲେ ଜାଭେଦ୍ ଜାଫରୀ… ! ଜାଣନ୍ତୁ ପିତାଙ୍କୁ ଘୃଣା କରିବାର କାରଣ କଣ ଥିଲା ?

ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଅନେକ କଳାକାର ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ନିଜ କ୍ୟାରିୟରରେ କୋୖଣସି ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ କରିନାହାଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ଅଭିନୟ ଆଧାରରେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ନିଜର ଛାପ ଛାଡିପାରିଛନ୍ତି । ଆଜି ଆମେ ଏପରି ଜଣେ ଅଭିନେତାଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହାଙ୍କ ନାମ ଜାଭେଦ୍ ଜାଫ୍ରି ଏବଂ ଜାଭେଦଙ୍କ ନାମ ବଲିଉଡରେ ବହୁତ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ତଥା ଲୋକପ୍ରିୟ । ଜାଭେଦଙ୍କ ପିତା ଜଗଦୀପ ଜାଫ୍ରି ମଧ୍ୟ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାର ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତା ତଥା ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ଏବଂ ଜାଭେଦ୍ ଜାଫ୍ରେ ମଧ୍ୟ ବଲିଉଡରେ ଅନେକ ଖ୍ୟାତି ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜାଭେଦଙ୍କ ପୁଅ ମିଜାନ ଜାଫ୍ରି ମଧ୍ୟ ବଲିଉଡରେ ପାଦ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଆଜିର ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜାଭେଦ୍ ଜାଫ୍ରିଙ୍କ ଜୀବନ ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ମଜାଦାର କଥା କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହା ବିଷୟରେ ଆପଣ କ୍ୱଚିତ୍ ଜାଣିଥିବେ । ଜାଭେଦ୍ ଜାଫ୍ରିଙ୍କୁ ବଲିଉଡର ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଭିନେତାଙ୍କ ଲିଷ୍ଟରେ ଗଣାଯାଏ । ବଲିଉଡରେ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଥର ସହାୟକ ଭୂମିକା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ । ବଲିଉଡରେ ତଥା ଟିଭି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ସେ ଅନେକ ଖ୍ୟାତି ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି ।

ସେହିଭଳି ଜାଭେଦ୍ ଜାଫ୍ରିଙ୍କ ପିତା ବଲିଉଡର ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତା ଏବଂ ଜାଭେଦ୍ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ପରି ସଫଳତା ହାସଲ କରିନାହାଁନ୍ତି ବୋଲି କୁହାଯାଏ, କିନ୍ତୁ ଜାଭେଦ୍ ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ନାମକୁ ବ୍ୟବହାର କରିନାହାଁନ୍ତି । ଏହା ସହିତ, ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଜାଭେଦଙ୍କର ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ତିକ୍ତତାପୂର୍ଣ୍ଣ ରହୁଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଆଉ ଏକଖବର ମଧ୍ୟ ଥିଲା ଯେ ଜାଭେଦ ଏକ ସମୟରେ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ ଘୃଣା କରୁଥିଲେ ଏବଂ କ’ଣ ଥିଲା ଏହି ଘୃଣାର କାରଣ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଜାଭେଦ୍ ଜାଫ୍ରି ତାଙ୍କ ପିତା ଜଗଦୀପଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ ଘୃଣା କରୁଥିଲେ କାରଣ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କର ମଦ୍ୟପାନରେ ଅତ୍ୟଧିକ ନିଶାଥିଲା ଏବଂ ସେ ଦିନସାରା ମଦ୍ୟପାନ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ସହିତ ସେ ଜୁଆ ଖେଳିବା ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ପିତାଙ୍କ ଏହି ଭୁଲ ନିଶା ହେତୁ ଜାଭେଦ୍ ଅତ୍ୟଧିକ ବିରକ୍ତ ହେଉଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଲକ୍ଷଲକ୍ଷ ପ୍ରୟାସ ସତ୍ୱେ ତାଙ୍କ ପିତା ତାଙ୍କ କଥା ଶୁଣୁନଥିଲେ ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ଖରାପ ହେବାକୁ ଲାଗିଥିଲା ଏବଂ ଜାଭେଦ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ ଘୃଣା କରିବା ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ ।

କିନ୍ତୁ କିଛିବର୍ଷ ପରେ, ଜାଭେଦଙ୍କ ପିତା ତାଙ୍କର ନିଶା ଉପରେ କାବୁ ପାଇଥିଲେ ଏବଂ ପୁନର୍ବାର ଜାଭେଦ୍ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଫେରି ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ଜାଭେଦ୍ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଯତ୍ନ ନେଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଖୁବ ଭଲ ପାଉଥିଲେ । କ୍ୟାରିୟର ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଅବଶ୍ୟ ସେ ନିଜ କ୍ୟାରିୟରରେ କୋୖଣସି ବଡ଼ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ଦେଇନାହାଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେ ତାଙ୍କର ଚମତ୍କାର ଅଭିନୟ, ଦମଦାର ନୃତ୍ୟ ଏବଂ କମେଡି ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତି ପାରିଛନ୍ତି । ବଲିଉଡ ବ୍ୟତୀତ ଜାଭେଦ ଦକ୍ଷିଣ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କାଲ୍ଫ ଲୋକପ୍ରିୟତା ମଧ୍ୟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ।

କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଅଭିନୟ କହିବା ସହିତ ଜାଭେଦ୍ ମଧ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ନିଜର ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ । ସେ ୨୦୧୪ରେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ପକ୍ଷରୁ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଭେଟେରାନ୍ ବିଜେପି ନେତା ରାଜନାଥ ସିଂଙ୍କୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଜାଭେଦ୍ ଜାଫ୍ରିଙ୍କୁ ବହୁତ ବଡ଼ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା ଏବଂ ରାଜନାଥ ସିଂ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଜିତିଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *