ଦୁଇ ଦୁଇ ଥର ଛାଡ଼ପତ୍ର ଦେଇଥିବା ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଲେ ବିଦ୍ୟା ବାଲନ,

ଦୁଇ ଦୁଇ ଥର ଛାଡ଼ପତ୍ର ଦେଇଥିବା ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଲେ ବିଦ୍ୟା ବାଲନ,

ବୋଲିଉଡ଼ ର ଜଣାଶୁଣା ଏବଂ ହୋଟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବିଦ୍ୟା ବାଲନ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ରାୟ କପୂରଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜିକା ଦିନଟି ଖୁବ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଟେ । ଦୁହିଙ୍କ ବିବାହକୁ ଆଜି ସଫଳତମ ଭାବରେ ଆଠବର୍ଷ ପୁରି ଯାଇଛି । ୨୦୧୨ ଡିସେମ୍ବର ୧୪ ରେ ଦୁହେଁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ।

ବିଦ୍ୟା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କ ଅଷ୍ଟମ ବିବାହ ବାର୍ଷିକୀ ରେ ତାଙ୍କ ଫ୍ୟାନ ମାନେ ତାଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇ ସନ୍ଦେଶ ପଠାଉଛନ୍ତି ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କର ଭଲପାଇବା ମଧ୍ୟ ଜଣାଉଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଆସନ୍ତୁ ଆଜିକାର ଏହି ଖାସ ଅବସରରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟା ବାଲନ ଏବଂ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଙ୍କ ଲୋଭ ଷ୍ଟୋରୀ ବିଷୟରେ କହିବୁ । ଜାଣିବା ଯେ ସେହି ଦୁହିଁଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଦେଖା କେଉଁଠି ହୋଇଥିଲା ଏବଂ କେମିତି ତାହା ବିବାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଂଚି ଥିଲା ।

ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ରାୟ କପୂର ଏବଂ ବିଦ୍ୟା ବାଲନ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଫିଲ୍ମ ଫେୟାର ଆୱାର୍ଡ ଜରିଆରେ ସାକ୍ଷାତ କରିଥିଲେ । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଦୁହେଁ ପ୍ରଥମେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରଣ ଜୌହରଙ୍କ ଜରିଆରେ ସେମାନଙ୍କର ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଥମ ଦେଖାରେ ହିଁ ଦୁହିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବନ୍ଧୁତା ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଏବଂ ଆଗାମୀ ସମୟରେ ଦୁହିଙ୍କର ସାକ୍ଷାତ ସେମିତି ଚାଲିଥିଲା ଏବଂ ପରେ ସେହି ବନ୍ଧୁତା ପ୍ରେମରେ ବଦଳି ଯାଇଥିଲା ।

ସେହି ଦୁଇ କଳାକାର ଆଜିର ଦିନ ୨୦୧୨ରେ ବିବାହ ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ଖୁବ ଧୁମଧାମରେ ଦୁହିଁଙ୍କର ବିବାହ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିଲା । ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ବିଦ୍ୟା ବାଲନ ଙ୍କ ସହିତ ତୃତୀୟ ବିବାହ ପଞ୍ଜାବୀ ଏବଂ ତାମିଲ ରୀତି ପରମ୍ପରା ସହିତ କରିଥିଲେ । କହିରଖୁଛୁ ଯେ ବିଦ୍ୟା ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଙ୍କର ତୃତୀୟ ପତ୍ନୀ ଅଟନ୍ତି । ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ବିବାହ ହୋଇ ସାରିଥିଲା ।

ବିଦ୍ୟା ଏବଂ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ରାୟଙ୍କ ବିବାହରେ ତାଙ୍କର ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ରାୟ କପୂର ଏବଂ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବିଦ୍ୟା ବାଲନ ମୁମ୍ବାଇର ବାନ୍ଦ୍ରା ଇଲାକାରେ ସ୍ଥିତ ଗ୍ରୀନଗିଫ୍ଟ ନାମକ ବଙ୍ଗଳାରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଆଜି ଦୁହେଁ ସାଥିରେ ଖୁସିର ଜୀବନ ବ୍ୟତୀତ କରୁଛନ୍ତି ।

ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଏବଂ ବିଦ୍ୟା ଙ୍କ ବିବାହ ସମାରୋହ ଚାରି ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଥିଲା । ଡିସେମ୍ବର ୧୨ରେ ମେହେନ୍ଦୀ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିଲା । ବିବାହ ସମୟରେ ବିଦ୍ୟା ନାଲି ରଙ୍ଗର ଶାଢ଼ୀ ପିନ୍ଧିଥିଲେ । ତାମିଲ ଶୈଳୀ ରେ ସୁନାର ଅଳଙ୍କାର ତାଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକୁ ଆହୁରି ଅଧିକ ସୁନ୍ଦର କରୁଥିଲା ।

ତାସହିତ ବିଦ୍ୟା ଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ରାୟ କପୂର ଙ୍କ କଥା କହିବାକୁ ଗଲେ ସେ ମଧ୍ୟ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ରେ ଖୁବଭଲ କାମ କରି ଆସିଛନ୍ତି ଏବଂ କରୁଛନ୍ତି ମଧ୍ୟ । ସେ ‘ନୋ ୱନ କିଲଡ଼ ଜୋସିକା’, ‘ପାନ ସିଂହ ତୋମାର’, ‘ବରଫି’, ‘ହିରୋଇନ’, ‘କାଇ ପୋ ଚେ’, ‘ହେଦର’, ‘ଦଙ୍ଗଲ’ ଭଳି ହିଟ ଫିଲ୍ମର ନିର୍ମାଣ କରିଛନ୍ତି ।

ବିଦ୍ୟା ୨୦୦୫ରେ ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ…

ଅଭିନେତ୍ରୀ ବିଦ୍ୟା ବାଲାନ୍ ୧୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ୨୦୦୫ ମସିହାରେ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଥିଲା ‘ପାରିନୀତା’। ବିଦ୍ୟା ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ କମ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି, ତଥାପି ତାଙ୍କ ବଲିଉଡ କ୍ୟାରିୟର ସଫଳ ହୋଇଛି । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଲାଗେ ରାହୋ ମୁନ୍ନାଭାଇ, ନୋ ୱାନ୍ କିଲ୍ଡ ଜେସିକା, ପା, ଦି ଡର୍ଟି ପିକ୍ଚର୍ ଏବଂ କାହାନି ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ହିଟ୍ କରିଛନ୍ତି । ସେ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ଦକ୍ଷତାକୁ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ପ୍ରତିପାଦନ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଯଦି ଆମେ ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ରୟ କପୁରଙ୍କ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା, ତେବେ ସେ ମଧ୍ୟ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ବହୁତ କାମ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା କରୁଛନ୍ତି । ସେ ‘ନୋ କିଲ୍ଡ ଜେସିକା’, ‘ପାନ୍ ସିଂ ତୋମାର’, ‘ବାର୍ଫି’, ‘ହିରୋଇନ୍’, ‘କେ ପୋ ଚେ’, ‘ହାଇଦର’, ‘ଡଙ୍ଗଲ’ ଭଳି ହିଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ କରିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *