କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନର ସପକ୍ଷରେ ଆସିଲେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ଏବଂ ସୋନମ୍ କପୂର, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କଳାକାର କଣ କହିଲେ !

କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନର ସପକ୍ଷରେ ଆସିଲେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ଏବଂ ସୋନମ୍ କପୂର, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କଳାକାର କଣ କହିଲେ !

ଗତକିଛି ଦିନ ଧରି ସାରା ଦେଶରେ କୃଷକ ମାନେ ବିଲକୁ ଫେରାଇ ନେବା ପାଇଁ ଦାବି କରି କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି । କୃଷକ ମାନେ ଦିଲ୍ଲୀ-ହରିୟାଣା ସୀମା ସିନ୍ଧୁ ସୀମା ଏବଂ ଦେଶର ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ସୀମାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ନିଜର ଦାବି ପାଇଁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି ।

କୃଷକ ମାନଙ୍କୁ ସାରା ଦେଶର ଲୋକମାନଙ୍କର ସମର୍ଥନ ମଧ୍ୟ ମିଳୁଅଛି । ବଲିଉଡ ତାରକା ମାନେ ମଧ୍ୟ କୃଷକ ମାନଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି । ଯେଉଁମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସୋନମ କପୁର, ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା, ସ୍ୱରା ଭାସ୍କର, ତାପସୀ ପନ୍ନୁ, ସୋନୁ ସୁଦ୍ ଏବଂ ରିତେଶ ଦେଶମୁଖ ଭଳି କଳାକାର ମାନେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଅଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ କଳାକାର କଣ କହିଛନ୍ତି ।

ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା:-

ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ନିଜ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଦିଲଜିତ ଦୋସାଇଙ୍କର ସମସ୍ତ ଧର୍ମକୁ ସମ୍ମାନ କରାଯାଉଥିବା ପୋଷ୍ଟକୁ ସେୟାର କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମର କୃଷକ ମାନେ ଭାରତରେ ଖାଦ୍ୟ ସୈନିକ ଅଟନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କର ଡରକୁ ଦୁରେଇବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । ସେମାନଙ୍କର ଆଶା ପୂରଣ ହେବା ଉଚିତ । ଜଣେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ହେବା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏହା ଆମର ଦାୟିତ୍ୱ ଅଟେ ଯେ ଏହି ସମସ୍ୟାର ଖୁବଶୀଘ୍ର ସମାଧାନ ବାହାରି ଯାଉ ।

ସୋନମ୍ କପୁର:-

ସୋନମ କପୁର ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ନିଜର ମତ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ସେ କୃଷକ ମାନଙ୍କ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଫୋଟକୁ ସେୟାର କରି ଡେନୀୟଲ ୱେବଷ୍ଟରଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଫୋଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେତେବେଳେ ହଳ କାମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ, ସେତେବେଳେ ଅନ୍ୟ କଳା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ, ଏଥିପାଇଁ କୃଷକ ମାନେ ମାନବ ସଭ୍ୟତାର ସଂସ୍ଥାପକ ଅଟନ୍ତି ।

ତାପସୀ ପନ୍ନୁ:-

ତାପସୀ ପନ୍ନୁ ମଧ୍ୟ ବଲିଉଡର ସେହି କଳାକାର ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଅଟନ୍ତି, ଯେକୌଣସି ମାମଲାରେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରିବାକୁ ପଛକୁ ହଟନ୍ତି ନାହିଁ । ତାପସୀ କୃଷକ ମାନଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ସହିତ ପ୍ରଶ୍ନ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଉତ୍ତର ମଧ୍ୟ ଦେଉଛନ୍ତି । ସେ ଗ୍ରିପ୍ପି ଗେୱାଲଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ କହିଥିଲେ ଯେ, ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ବଲିଉଡର ଅନ୍ୟ କଳାକାର ମାନଙ୍କ ସହ ଯୋଡନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

ଉର୍ମିଳା ମାତୋଣ୍ଡକର:-

ଏଇ ନିକଟରେ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ଶିବସେନାରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ଉର୍ମିଳା ମାତୋଣ୍ଡକର ମଧ୍ୟ କୃଷକ ମାନଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ ଟ୍ୱିଟ୍ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ।

ଚିତ୍ରାଙ୍ଗଦା ସିଂହ:-

ଚିତ୍ରାଙ୍ଗଦା ସିଂହ କୃଷକ ମାନଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଥିଲେ ଯେ, ସେମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଜରୁରୀ ଅଟେ । ଏହି କଥା ସ୍ୱାର୍ଥପରତା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଲାଗିବ କିନ୍ତୁ ଏହା ଆମର ନିଜର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଅଟେ । ସେମାନେ ପରିଶ୍ରମ କରି ରକ୍ତ ଝାଳ ବୁହାଇ ଆମ ପେଟ ଭରୁଛନ୍ତି ।

ସୋନୁ ସୁଦ୍:-

ଅସହାୟ ମାନଙ୍କର ଭଗବାନ କୁହା ଯାଉଥିବା ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦ ମଧ୍ୟ କୃଷକ ମାନଙ୍କର ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି କୃଷକ ଅଛନ୍ତି ତେବେ ଆମେ ମଧ୍ୟ ଅଛୁ । ସେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ କହୁଛନ୍ତି ଯେ, କୃଷକ ମାନଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ଆମେ ଆମର ଖାଦ୍ୟ ପାଇପାରୁଛୁ ।

ଦିଲଜିତ୍ ଦୋସାଇ:-

ପଞ୍ଜାବ ଏବଂ ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ କାମ କରି ସାରିଥିବା ଅଭିନେତା ଦିଲଜିତ ଦୋସାଇ ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ହିଁ କୃଷକ ମାନଙ୍କର ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି । ସେ କେବଳ କଙ୍ଗନା ରାଣାୱତଙ୍କ ସହ ଟ୍ୱିଟ ଯୁଦ୍ଧ କରିନାହାଁନ୍ତି ବରଂ କୃଷକ ମାନଙ୍କୁ ଏକ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦାନ କରିଛନ୍ତି । ଏହାସହିତ ଦିଲଜିତ କୃଷକ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟକୁ ଯାଇ ସେମାନଙ୍କର ସାହସ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି ।

ରିତେଶ ଦେଶମୁଖ:-

ଗତ ଶନିବାର ଦିନ ରିତେଶ ଦେଶମୁଖ ନିଜ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ । ସେ ଟ୍ୱିଟ କରି ଲେଖିଥିଲେ ଯେ, ଯଦି ଆପଣ ଖାଦ୍ୟ ଖାଉଛନ୍ତି , ତେବେ ଏଥିପାଇଁ କୃଷକ ମାନଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦିଅନ୍ତୁ । ମୁଁ ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ କୃଷକଙ୍କ ସହ ଏକାଠି ଠିଆ ହୋଇଛି । ଜୟ କୃଷକ ।

ଗିପ୍ପି ଗ୍ରେୱାଲ:-

ପଞ୍ଜାବୀ ଗାୟକ ଏବଂ ଅଭିନେତା ଗିପ୍ପି ଗ୍ରେୱାଲ ଗତ ଦିନରେ ନିଜର ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟ ଦ୍ୱାରା ବଲିଉଡ ପ୍ରତି ଚିନ୍ତା ପ୍ରକଟ କରି ଲେଖିଥିଲେ ଯେ, ପ୍ରିୟ ବଲିଉଡ ଆପଣଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଶୁଟିଂ ପଞ୍ଜାବରେ ଅନେକ ସମୟରେ ହୋଇଥାଏ । ଆମେ ସଦା ସର୍ବଦା ଆପଣଙ୍କୁ ହୃଦୟ ଖୋଲି ସ୍ୱାଗତ କରିଛୁ ଏବଂ ଆଜି ଯେତେବେଳେ ପଞ୍ଜାବକୁ ଆପଣ ମାନଙ୍କର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି, ତେବେ ଆପଣ ମାନେ ହଜି ଯାଇଛନ୍ତି । ଗୋଟିଏ ଶବ୍ଦ ମଧ୍ୟ କହୁନାହାଁନ୍ତି ।

ଏମାନଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅନୁଭବ ସିହ୍ନା , ହଂସଲ ମେହେତା , ଗାୟକ ବିଶାଳ ଡ଼ଡ଼ଲାନୀ , ଅଭିନେତ୍ରୀ ହିମାଂଶୀ ଖୁରାନା, କ୍ରିକେଟର ହରଭଜନ ସିଂହ , ଏମି ବିର୍କ, ଜସବିର ଜସୀ, ଗୁରଦାସ ମାନ, ହନୀ ସିଂହଙ୍କ ଭଳି ଅନ୍ୟ କଳାକାର ମଧ୍ୟ କୃଷକ ମାନଙ୍କର ସପକ୍ଷରେ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *