କଙ୍ଗନା ରାନାୱତ କୃଷକ ଆଇନର ବିରୋଧରେ ଆସିଥିବା ବୃଦ୍ଧ ମହିଳାଙ୍କୁ କରିଥିଲେ ପରିହାସ, ପରେ ହଟାଇଥିଲେ ଟ୍ୱିଟ !

କଙ୍ଗନା ରାନାୱତ କୃଷକ ଆଇନର ବିରୋଧରେ ଆସିଥିବା ବୃଦ୍ଧ ମହିଳାଙ୍କୁ କରିଥିଲେ ପରିହାସ, ପରେ ହଟାଇଥିଲେ ଟ୍ୱିଟ !

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରାନାୱତ ତାଙ୍କ ବକ୍ତବ୍ୟ ଯୋଗୁଁ ସବୁବେଳେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥାନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ କଙ୍ଗନା ରାନାୱତ ତାଙ୍କର ଏକ ଟ୍ଵିଟ୍ ସହିତ ପୁଣି ଥରେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଛନ୍ତି । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତାଙ୍କୁ ଏହି ଟୁଇଟ ପାଇଁ ବହୁତ ଟ୍ରୋଲ କରାଯାଉଛି। ବାସ୍ତବରେ, ସେ କିସାନ ପ୍ରୋଟେଷ୍ଟ ସହ ଜଡିତ ଏକ ନକଲି ଟ୍ୱିଟର ସତ୍ୟତା ନଜାଣି ତାକୁ ରିଟ୍ୱିଟ୍ କରିଥିଲେ । ଟ୍ରୋଲ୍ ହେବା ପରେ ସେ ଏହାକୁ ଡିଲିଟ୍ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଲୋକମାନେ ଏହାର ସ୍କ୍ରିନସଟ ନେଇ ତାଙ୍କୁ ଖୁବ ଟ୍ରୋଲ କରୁଛନ୍ତି।

କଙ୍ଗନା ରିଟ୍ୱିଟ କରିଥିବା ଟ୍ୱିଟରେ କିସାନ ପ୍ରୋଟେଷ୍ଟରେ ସାମିଲ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ କୃଷକ ମହିଳାଙ୍କୁ ଶାହିନ ବାଗର ବିଲକିସ ବାନୋ ବୋଲି କୁହା ଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଲେଖାଯାଇଥିଲା ଯେ ଦୈନିକ ମଜୁରୀ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି କାମ ବୃଦ୍ଧ ମହିଳାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିଲା । କଙ୍ଗନା ଏହାକୁ ଉପହାସ କରି ରିଟ୍ଵିଟ୍ କରିଥିଲେ । ଲେଖିଛନ୍ତି “ହା ହା, ସେ ହେଉଛନ୍ତି ସେହି ବୃଦ୍ଧ ମହିଳା ଯିଏ ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ୧୦୦ ଟଙ୍କାରେ ଏହି କାମ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ଅଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନର ସାମ୍ବାଦିକମାନେ ଭାରତ ପାଇଁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପି.ଆର କୁ ହାୟର କରି ଲଜ୍ଜିତ କରୁଛନ୍ତି । ଆମେ ଏପରି ଲୋକ ଚାହୁଁ ଯେଉଁମାନେ ଆମ ପାଇଁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀକ ସ୍ତରରେ ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରିପାରିବେ”।

କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଟ୍ଵିଟ୍ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ତାଙ୍କୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଟ୍ରୋଲ ହେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ସେ ଏହି ଟୁଇଟକୁ ଡିଲିଟ୍ କରିଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା ପୋଷ୍ଟରେ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣ ଅଧିକ ଉତ୍ସାହିତ ହେଉଛନ୍ତି, ଜୟଚନ୍ଦଙ୍କ ପରି ଅଧିକ ଉତ୍ସାହ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ନୁହେଁ। ଏହା ମିଥ୍ୟା ଖବର ନୁହେଁ, ମୋର ଉତ୍ସଗୁଡିକ ଏହାର ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି | ସେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲେ, ତୁମର ଉତ୍ସ କ’ଣ ଅଛି ?

ବିଲକିସ ବାନୋ (୮୨) ଯିଏ ଶାହିନ୍ ବାଗ ଦାଦି ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା, ସିଏଏ-ଏନଆରସି ପ୍ରୋଟେଷ୍ଟରେ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲେ। ହଜାର ହଜାର କୃଷକ କେନ୍ଦ୍ରର ନୂତନ କୃଷି ବିଲକୁ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ପ୍ରତିବାଦରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ କୃଷକ ମାଁଙ୍କ ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ବାହାରକୁ ଆସିଥିଲା । କଙ୍ଗନା ସେହି ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଜଣେ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *