ଗୋଟିଏ ପକ୍ଷେ ବର ବରଯାତ୍ରୀର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଥିବା ବେଳେ ଅପର ପକ୍ଷରେ କନ୍ୟାଙ୍କ ଉଠୁଥିଲା କୋକେଇ ! ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ବିଷୟ…

ଗୋଟିଏ ପକ୍ଷେ ବର ବରଯାତ୍ରୀର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଥିବା ବେଳେ ଅପର ପକ୍ଷରେ କନ୍ୟାଙ୍କ ଉଠୁଥିଲା କୋକେଇ ! ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ବିଷୟ…

ମାର୍ଗଶିର ଏକାଦାଶି ସହିତ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ପୁଣି ଥରେ ବିବାହ ଋତୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ଅନେକ ଜଣାଶୁଣା ସେଲିବ୍ରିଟି ମାନେ ମଧ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ବିବାହର ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ସାଧାରଣ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ବିବାହକୁ ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ବିବାହ ସମାରୋହରୁ ଅନେକ ଅପ୍ରୀତିକର ଏବଂ ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ମଧ୍ୟ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଏହିପରି ହିଁ ଏକ ଅପ୍ରୀତିକର ମାମଲା ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ରାଜ୍ୟର କୁଶୀନଗରର ଖାଡା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ପୁଅ ଏବଂ ନେବୁଆ ନୌରଙ୍ଗିଆ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଝିଅ ରବିବାର ଦିନ ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଯେଉଁ ଦିନ ବରଯାତ୍ରୀରେ ବର ଆସି ବିବାହ କରି କନ୍ୟା ବିଦାୟ ନେବାର ଥିଲା, ସେହି ଦିନ ହିଁ କନ୍ୟା ଏହି ଦୁନିଆ ଛାଡି ଚାଲିଗଲା ।

ବାସ୍ତବରେ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ରାଜ୍ୟର କୁଶୀନଗରର ଖଡ୍ଡା ଅଞ୍ଚଳର ଧାନୌଜୀ ଆବାଦକରୀ ଗ୍ରାମର ଉଦୟଭାନଙ୍କ ବଡ ପୁଅ ଓମପ୍ରକାଶ କୁଶୱାହାଙ୍କ ବିବାହ ନେବୁଆ ନୌରାଙ୍ଗିଆ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କାଠନଇୟା ଖୁଚା ଟୋଲାର ନିବାସୀ ଶ୍ରୀନାରାୟଣଙ୍କ ଝିଅ ମାୟାଙ୍କ ସହିତ ନଭେମ୍ବର ମାସ ୨୯ ତାରିଖରେ ହେବାକୁ ଥିଲା। ବର-କନ୍ୟା ପରିବାର ବହୁତ ଖୁସି ଥିଲେ ଏବଂ ଦୁଇ ପରିବାର ବିବାହର ଅନ୍ତିମ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଏହିପରି ଏକ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା ଯାହା ଉଭୟ ପରିବାରର ସୁଖକୁ ଶୋକରେ ପରିଣତ କରାଇଦେଲା ।

ନଭେମ୍ବର ମାସ ୨୬ ତାରିଖରେ କନ୍ୟା ମାୟାଙ୍କ ପରିବାର ଵର୍ଗ ବର ଓମପ୍ରକାଶଙ୍କୁ ବାଡୁଅ ପାଣି ଗାଧୁଆ ସମାରୋହ କରିଥିଲେ । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ସେହି ଦିନ କନ୍ୟା ମାୟା ତାଙ୍କ ଭାଇଙ୍କ ସହିତ କିଛି ବିବାହ ସାମଗ୍ରୀ ଆଣିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଏକ ବ୍ରେକରରେ ଗାଡିଟି ନିଜର ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବସିଥିଲା ଏବଂ ମାୟା ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ସେଠାରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମାୟାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଫେରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ରବିବାର ଦିନ ସକାଳେ ହଠାତ ମାୟାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡି ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେ ନିଜ ଜୀବନ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ ।

ଯେତେବେଳେ ବର ତାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁ ଥିବା କନ୍ୟାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପାଇଥିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ତଳେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ । କନ୍ୟାଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ବରର ପରିବାରରେ ମଧ୍ୟ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳି ଯାଇଥିଲା । କନ୍ୟାଙ୍କୁ ବିବାହ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ବିଦାୟ କରିବାକୁ ଥିବା ବର ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ କନ୍ୟାର ଅନ୍ତିମ ବିଦାୟରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *