ବଲିଉଡର ଏହି ୫ କଳାକାର ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଛାଡପତ୍ର ନ ଦେଇ କରିଥିଲେ ଦ୍ୱିତୀୟ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ବିବାହ, ଜାଣନ୍ତୁ ସେହି ଷ୍ଟାରମାନେ କିଏ !

ବଲିଉଡର ଏହି ୫ କଳାକାର ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଛାଡପତ୍ର ନ ଦେଇ କରିଥିଲେ ଦ୍ୱିତୀୟ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ବିବାହ, ଜାଣନ୍ତୁ ସେହି ଷ୍ଟାରମାନେ କିଏ !

ହିନ୍ଦୀ ସିନେମା ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ବା ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ବିବାହ ପରେ, ଅତିରିକ୍ତ ବୈବାହିକ ସମ୍ପର୍କର ଖବର ନୂଆଁ ହୋଇନାହିଁ, ଏହିପରି ଖବର ବାରମ୍ବାର ଆସୁଛି । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଜଣେ ଅଭିନେତା କିମ୍ବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ନିଜ ଅତିରିକ୍ତ ସମ୍ପର୍କ ପାଇଁ ହେଡଲାଇନରେ ରହିଥାନ୍ତି । ସିନେମା ଜଗତରେ ପ୍ରେମ, ବିବାହ ଏବଂ ଛାଡପତ୍ର ଏକ ସାଧାରଣ କଥା ହୋଇଗଲାଣି ଏବଂ ଏହା ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଘଟିଆସୁଛି । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଆର୍ଟିକିଲରେ ୯୦ ଦଶକର ତାରକାମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେଉଁମାନେ ଛାଡପତ୍ର ନକରି ବିବାହ କରିଥିଲେ ।

ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର – ହେମା ମାଳିନୀ

ଏପରି ଏକ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ପାଇଁ ଅନେକଥର ହେଡଲାଇନରେ ଆସୁଥିଲେ । ବାସ୍ତବରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ୨ଟି ବିବାହ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀଙ୍କ ନାମ ପ୍ରକାଶ କୌର ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ପତ୍ନୀଙ୍କ ନାମ ହେମା ମାଳିନୀ । ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ହେମାଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଉଥିଲେ, ତଥାପି ସେ ପ୍ରକାଶଙ୍କଠାରୁ ଅଲଗା ହେବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ । ଏହି କାରଣରୁ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ହେମାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ଇସଲାମ ଧର୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ହେମାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ତାଙ୍କ ନାମ ଦିଲାୱାର ଖାନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ । ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ୧୯୭୯ରେ ପ୍ରକାଶଙ୍କୁ ଛାଡପତ୍ର ନ ଦେଇ ହେମା ମାଳିନୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ।

ରାଜ୍ ବାବର – ସ୍ମିତା ପାଟିଲ

ମହେଶ ଭଟ୍ଟଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ଅର୍ଥରେ ଶବାନା ଆଜମୀ ସ୍ମିତା ପାଟିଲଙ୍କ ବିପକ୍ଷ ରୋଲରେ ଥିଲେ । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲପାଇବା ପାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ଅଭିନେତା ରାଜ୍ ବାବର, ଯିଏକି ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ନାଦିରା ବାବରଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିବାର ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସ୍ମିତା ପାଟିଲ ଏବଂ ରାଜ ବାବର ସେସବୁକୁ ନ ଭାବି ଶେଷରେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରେମକୁ ବିବାହରେ ପରିଣତ କରିଥିଲେ ।

ସଲିମ୍ ଖାନ୍ – ହେଲେନ

ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସ୍କ୍ରିପ୍ଟ ଲେଖକ ସଲିମ୍ ଖାନଙ୍କୁ କିଏ ଜାଣେ ନାହିଁ । ସଲିମ ଖାନ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି । ସଲିମ୍ ଖାନଙ୍କ ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଠାରୁ ସଲମାନ, ଅରବାଜ ଏବଂ ସୁହେଲ ଖାନ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ । ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ସଲିମ୍ ଖାନ୍ ତାଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହମତି କ୍ରମେ ବିବାହ କରିଥିଲେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ସଲିମ୍ ଖାନଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ପତ୍ନୀଙ୍କ ନାମ ହେଲେ, ଯିଏ ବଲିଉଡର ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀ ।

ସଂଜୟ ଖାନ୍ – ଜିନତ ଅମାନ

ସଂଜୟ ଖାନ୍ ଏବଂ ଜିନତ ଅମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ସ୍ମରଣୀୟ । ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାର ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର ଅଭିନେତା ସଞ୍ଜୟ ଖାନ୍ ପ୍ରଥମେ ଜରିନ କାଟ୍ରାକଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ପ୍ରାୟ ୧୦ବର୍ଷ ପରେ, କେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ହୃଦୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜିନତ ଅମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆସିଗଲା, ସେ ନିଜେ ଜାଣି ନଥିଲେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସଂଜୟ ମଧ୍ୟ ଛାଡପତ୍ର ନଦେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ କରିବାରେ ପଛରେ ପଡ଼ିଲେ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସେମାନଙ୍କ ବିବାହ ଭାଙ୍ଗିଗଲା ।

ମହେଶ ଭଟ୍ଟ – ସୋନି ରାଜଦାନ

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା ମହେଶ ଭଟ୍ଟ ତାଙ୍କ ବୟାନ କିମ୍ବା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ନେଇ ସବୁବେଳେ ବିବାଦରେ ରହିଆସିଛନ୍ତି । ବହୁ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ମହେଶ ଭଟ୍ଟ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ବିବାହ ପାଇଁ ଲାଇମ ଲାଇଟରେ ଚର୍ଚିତ ଥିଲେ । ମହେଶ ଭଟ୍ଟ ପ୍ରଥମେ କିରଣଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ସେ ପ୍ରଥମ ବିବାହରୁ ଝିଅ ପୂଜା ଭଟ୍ଟଙ୍କୁ ପାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ମହେଶ ଭଟ୍ଟ ସୋନି ରାଜଦାନଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଛାଡପତ୍ର ନ ଦେଇ ବିବାହ କରିଦେଇଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *