କଂଗ୍ରେସ ନେତାମାନେ ବିରାଟ କୋହଲୀଙ୍କୁ କହିଲେ ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମାଙ୍କର କୁକୁର, ଟ୍ରୋଲ୍ ହେବାରୁ ଲେଖିଲେ ସରକାରଙ୍କର ଏଥିରେ ମୌନ ସହମତି !

କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଉଦିତ ରାଜ୍ ବିରାଟ କୋହଲୀ ଏବଂ ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମାଙ୍କର ନାମ ନେଇ ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ବିରାଟ କୋହଲୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅପଶବ୍ଦ ବ୍ୟବହାର କରିଛନ୍ତି । ଉଦିତ ରାଜଙ୍କର ଏହି ଟ୍ୱିଟ୍ ଦ୍ୱାରା ବିରାଟ ଏବଂ ଅନୁଷ୍କାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକ ମାନେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଟ୍ରୋଲ୍ କରିବାକୁ ଲାଗିଛନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ନିଜ ବିବୃତ୍ତି ଉପରେ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦେଇ ଉଦିତ ରାଜ୍ ଆଉ ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଟ୍ରୋଲ୍ ହେବାପରେ ବିରାଟଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାସହିତ କହିଛନ୍ତି ସରକାର ଏହି ମାମଲାରେ ଚୁପ୍ ରହିଛନ୍ତି ଏବଂ ସରକାରଙ୍କର ଏଥିରେ ମୌନ ସହମତି ରହିଛି ।

ତାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଟ୍ୱିଟରେ ଉଦିତ ରାଜ୍ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ଅନୁଷ୍କାଙ୍କ ତାଙ୍କର କୁକୁର ବିରାଟ କୋହଲୀଙ୍କୁ ସମ୍ଭାଳିବାର ଆଦୌ ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ । କୁକୁର ଠାରୁ ଆଉ ଅଧିକ ବିଶ୍ୱସନୀୟ କେହି ନାହିଁ । କୋହଲୀ ତୁମେ ଲଫଙ୍ଗା, ମୂର୍ଖଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା ଦେଇଥିଲ ଯେ ପ୍ରଦୂଷଣ ଦ୍ୱାରା ମନୁଷ୍ୟ ବିପଦରେ ରହିଛି । ତୁମ ଲୋକଙ୍କର ଡିଏନଏ ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ ଯେ ତୁମେ ମାନେ ଏଠାକାର ମୂଳ ବାସିନ୍ଦା ଅଟକି ନାହିଁ ।

ଉଦିତ ରାଜଙ୍କର ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ ଜଣେ ବ୍ୟବହାରକାରୀ କମେଣ୍ଟ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ହ୍ୟାଲୋ ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମା, ଜାତୀୟ ସ୍ତରୀୟ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଯିଏକି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କର ଡାହାଣ ହାତ ଅଟନ୍ତି, ବିରାଟଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର କୁକୁର କହୁଛନ୍ତି । ଆମେ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟୁତ୍ତର ଏକ ଦୀର୍ଘ କଥାରେ ଚାହୁଁଛୁ । ଗାଭାସ୍କରଙ୍କର ନରମ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଭଳି । ଜଣେ ଲେଖିଛନ୍ତି ସେ ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମାଙ୍କୁ ବୁଝାଉଛନ୍ତି ଯେ ବିରାଟ କୋହଲୀଙ୍କୁ ସମ୍ଭାଳନ୍ତୁ ନାହିଁ । ତାଙ୍କୁ ନିଜର ଡିଏନଏ ପରୀକ୍ଷା କରାଇବା ଉଚିତ ଯେ ସେ ପାଗଳ କିପରି ଡାକ୍ତର ହୋଇଗଲେ ।

ଜଣେ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ମଜା ନେଇ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ହା ହା ଅନୁଷ୍କାଙ୍କର ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସର ବଡ଼ ନେତା କୁକୁର କହିଲେ, ଏତେ ସାହସ ଅନୁଷ୍କା ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟୁତ୍ତର ଦେବା ଉଚିତ । ଜଣେ ବିରଷ୍କା ପ୍ରଶଂସକ ଉତ୍ତରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଛୋଟ ଚିନ୍ତାଧାରା ଏବଂ ବୁଝାମଣା ରଖୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ । ବିରାଟଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏହି କଥା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ । ଏଭଳି ଲୋକଙ୍କୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଫାଲତୁରେ ମାଇଲେଜ ମିଳିଥାଏ । ପ୍ରିୟାଙ୍କ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ବିସିସିଆଇ, ଆଇସୀସୀ ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲୀଙ୍କୁ ଟ୍ୟାଗ୍ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ଦୟା କରି ତାଙ୍କ ଉପରେ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଉ । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କପ୍ତାନଙ୍କର ଏଭଳି ଭାବରେ ଅପମାନ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ।

ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ ଉଦିତ ରାଜଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଟ୍ୱିଟ୍ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ବିରାଟ କୋହଲୀଙ୍କ ବୁଝାମଣାକୁ ସ୍ୱାଗତ କିନ୍ତୁ କିଛି ଦୃଷ୍ଟ ଲୋକମାନେ ଟ୍ୱିଟରେ ଖରାପ ଗାଳି ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଛି ସରକାର ଏସବୁ ଦେଖି ମୌନ ସହମତି ଅଛନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ । ଏମାନେ ମଣିଷ ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ । କୁକୁରକୁ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି । କୁକୁର ଠାରୁ ଅଧିକ ବିଶ୍ୱସନୀୟ ଆଉ କେହି ନାହିଁ ।

ଜଣେ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ କମେଣ୍ଟ ଦେଇ ଲେଖିଛନ୍ତି, କାକା ଆପଣ ଏତେ ଚିନ୍ତିତ ତ ନିଜେ ଗାଳି ଖାଇ ମଧ୍ୟ ହେଇ ନାହାଁନ୍ତି, ଯେତିକି ଆପଣ ବିରାଟଙ୍କ ପାଇଁ ହେଉଛନ୍ତି । କଣ ଆପଣ ବିରାଟଙ୍କର କୁକୁର ଅଟନ୍ତି, ଭାରତ ପଚାରୁଛି । ଆଉ ପୁଣି କିଏ କହିଛନ୍ତି ସ୍ପଷ୍ଟ କରି ନିଅନ୍ତୁ ଆପଣ କୁକୁର ଅଟନ୍ତି ନା ଆଉ କିଏ ? ଆଉ କିଏ କହିଛନ୍ତି, କଣ ବିଶ୍ୱସନୀୟ, ବିଶ୍ୱସନୀୟ ପ୍ରତି ମୋତେ କାନ୍ଦ ଲାଗୁଅଛି । ଆଉ କିଏ କହିଛନ୍ତି @Dr_Uditrajଙ୍କୁ INC ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କରିଦିଅନ୍ତୁ ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*