କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ବାଇଡେନ : ଆମେରିକାର ନୂତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବାଇଡେନଙ୍କୁ ଗଜନୀ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି କଙ୍ଗନା ଏବଂ ସେ ଗୋଟିଏ…

କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ବାଇଡେନ : ଆମେରିକାର ନୂତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବାଇଡେନଙ୍କୁ କଙ୍ଗନା ଗଜନୀ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଗୋଟେ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ରହିପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି କଙ୍ଗନା…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୦/୧୧ : ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଜୋଏ ବାଇଡେନଙ୍କ ବିଜୟକୁ କଙ୍ଗନା ରଣାବତ ଅପମାନିତ କରିଛନ୍ତି । ସେ ନବ ନିର୍ବାଚିତ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବାଇଡେନଙ୍କୁ ଗଜନୀ ବୋଲି ଡାକିଛନ୍ତି ଓ ନିଜର ମନ୍ତବ୍ୟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି; ସେ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ପୂରଣ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ଆମେରିକାର ପ୍ରଥମ ମହିଳା ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହୋଇଥିବା କମଳା ହାରିସଙ୍କ ବିଜୟକୁ ନେଇ ସେ ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।

କଙ୍ଗନା ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ଗଜନୀ ବାଇଡେନଙ୍କ ଉପରେ କୌଣସି ବିଶ୍ୱାସ ନାହିଁ, ଯାହାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ପ୍ରତି ପାଞ୍ଚ ମିନିଟରେ ବଦଳିଥାଏ । ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ଔଷଧ ତାଙ୍କୁ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଭାବେ ଦିଆଯାଏ । ସେ ଏକ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ତିଷ୍ଠିବେ ନାହିଁ । ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ କମଳା ହାରିସ କେବଳ ଶୋ’ ଚଳାଇବେ । ଯେବେ ଜଣେ ମହିଳା ଉଠନ୍ତି ସେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ରାସ୍ତା ତିଆରି କରନ୍ତି । ଏହି ଐତିହାସିକ ଦିନକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ରୋମାଞ୍ଚକର କରିବ ।

ଅମୀରଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ନାମ ଥିଲା “ଗଜନୀ” :-

କଙ୍ଗନା ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ ବ୍ୟବହାର କରିଥିବା ଗଜନୀ ଶବ୍ଦ ପ୍ରକୃତରେ ୨୦୦୮ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ଅମୀର ଖାନଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଏକ ହିଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଟେ । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଆମୀରଙ୍କ ଚରିତ୍ରଟି ପ୍ରତି ପାଞ୍ଚ ମିନିଟରେ ତାର ସ୍ମୃତି ହରାଇଦିଏ ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା :-

ଅନେକ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ବ୍ୟବହାରକାରୀ କଙ୍ଗନାଙ୍କ ପୋଷ୍ଟକୁ ଟ୍ରୋଲ୍ କରିଛନ୍ତି । ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା ଲେଖିଛନ୍ତି, “ଏହି ମହିଳା ପ୍ରକୃତରେ ଚିକିତ୍ସା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ।” ସେ ବିଜେପିକୁ ସମର୍ଥନ କରନ୍ତି ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ସେ ତାର ନାମ ରଖିଦେଉଛନ୍ତି । ବାଇଡେନ- ଗଜନୀ, ମୁମ୍ବାଇ- ପିଓକେ, ଗଟର, କୃଷକ- ଆତଙ୍କବାଦୀ । “Get well soon” !

ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି, “ଦୟାକରି ଆମେରିକୀୟ ରାଜନୀତିକୁ ପରିହାସ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଯେଉଁ ମଧ୍ୟବିତ ଶ୍ରେଣୀ ବା ନିମ୍ନ ଶ୍ରେଣୀର ଲୋକେ ଏଠାରେ ରୁହନ୍ତି ଆପଣ ବାସ୍ତବରେ ସେମାନଙ୍କ ଭାବନାକୁ ବୁଝିପାରିବେ ନାହିଁ । ଦେଶକୁ ସଂଶୋଧନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ଜଣେ ସଚ୍ଚୋଟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଗଜନୀ ସଠିକ୍ ଶବ୍ଦ ନୁହେଁ । ତାଙ୍କର ଇତିହାସ ଏବଂ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣ । ସେ ନିଜ ପରିବାର ମଧ୍ୟ ହରାଇଛନ୍ତି ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*