ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା-ଅଭିଷେକଙ୍କ ଠାରୁ ବହୁତ ଧନୀ ଅଟନ୍ତି ଜୟା ଏବଂ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ, କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ଅଟେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ସୁନା ମୁଦି…

ବଚ୍ଚନ ପରିବାର ବଲିଉଡର ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ପରିବାର ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ ଅଟେ । ସମଗ୍ର ବଲିଉଡରେ ବଚ୍ଚନ ପରିବାରର ରାଜ ଚାଲିଥାଏ । ବିଗତ ଚାରି ଦଶନ୍ଧି ଧରି ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ସହିତ ଜଡିତ ଅଛନ୍ତି । ଅପର ପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଅଭିଷେକ ବଚ୍ଚନ ଏବଂ ବୋହୂ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟ ବଚ୍ଚନ ମଧ୍ୟ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସକ୍ରିୟ ରହିଛନ୍ତି । ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଜୟା ବଚ୍ଚନ ଜଣେ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ଅଟନ୍ତି । ଆଜି ଏହି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ପରିବାରର ସମ୍ପତ୍ତି ବିଷୟରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ।

ଐଶ- ଅଭିଷେକଙ୍କ ଠାରୁ ଅଧିକ ରୋଜଗାର କରନ୍ତି ଜୟା-ଅମିତାଭ

ଆପଣଙ୍କ ଜ୍ଞାତସାର ପାଇଁ କହିରଖୁଛୁ କି ନିଜ ପୁଅ ଅଭିଷେକ ବଚ୍ଚନ ଏବଂ ବୋହୂ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଠାରୁ ଜୟା ବଚ୍ଚନ ଏବଂ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଅଧିକ ରୋଜଗାର କରନ୍ତି । ଜୟା ଏବଂ ଅମିତାଭଙ୍କ ସର୍ଵମୋଟ ଆୟ ମୂଲ୍ୟ ୨୮୦୦ କୋଟି ଅଟେ । ଏହି ଏଭରଗ୍ରୀନ୍ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ନିକଟରେ ଜଲସା ଏବଂ ପ୍ରତୀକ୍ଷା ନାମକ ଦୁଇଟି ବଙ୍ଗଳା ଅଛି । ଏହି ଦୁଇଟି ବଙ୍ଗଳା ମୁମ୍ବାଇରେ ହିଁ ଅଛି । କେବଳ ମୁମ୍ବାଇରେ ହିଁ ନୁହେଁ ବରଂ ଭୋପାଳ, ପୁଣେ, ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଏବଂ ଫ୍ରାନ୍ସରେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ପତ୍ତି ଅଛି ।

ଜୟାଙ୍କ ପାଖରେ ୬୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର

କହିରଖୁଛୁ କି ଜୟା ବଚ୍ଚନ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜଣେ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ କିନ୍ତୁ ସେ ନିଜର ରାଜନୈତିକ କ୍ୟାରିୟର ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟିର ଜଣେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ରାଜନୀତିରେ ପାଦ ଥାପିବା ସମୟରେ ସେ ତାଙ୍କର ସର୍ଵମୋଟ ସମ୍ପତ୍ତି ୧୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଗୋଟିଏ ରିପୋର୍ଟରୁ ଜଣାପଡିଛି କି ଜୟା ଏବଂ ଅମିତାଭଙ୍କ ପାଖରେ ୧୨ଟି ଗାଡି ସହିତ ୬୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ମଧ୍ୟ ଅଛି ।

ଅଭିଷେକ-ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟାଙ୍କ ରୋଜଗାର

ଅପର ପକ୍ଷରେ ଯଦି ତାଙ୍କ ପୁଅ ଏବଂ ବୋହୂ ବିଷୟରେ କହିବା, ତେବେ ଅଭିଷେକଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିୟର ସେତେଟା ମାତ୍ରାରେ ସଫଳ ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ ଅଭିଷେକ ଜଣେ ଭଲ ବ୍ୟବସାୟୀ ଅଟନ୍ତି । ତେଣୁ ବ୍ୟବସାୟ ହେଉଛି ତାଙ୍କର ଆୟର ମୁଖ୍ୟ ଉତ୍ସ । ପ୍ରୋ କବାଡି ଲିଗ୍ ଦଳର ଜୟପୁର ପିଙ୍କ ପାନ୍ଥର୍ସ ଏବଂ ଇଣ୍ଡିଆନ ସୁପର ଲିଗର ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରମ୍ୟାନ ଏଫ୍ସିର ମାଲିକ ହେଉଛନ୍ତି ଅଭିଷେକ ବଚ୍ଚନ । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଅଭିଷେକଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତିର ମୂଲ୍ୟ ପାଖାପାଖି ୨୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଅଟେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଜାଗୁଆର ଏକ୍ସଜେ, ମର୍ସିଡିଜ୍ ବେଞ୍ଜ୍ ଏସ୫୦୦, ବେଣ୍ଟଲେ ସୀଜୀଟୀ, ରେଞ୍ଜ ରୋଭର ଭଳି ଅନେକ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ ଅଛି । ଏହା ସହିତ ବାନ୍ଦ୍ରାଠାରେ ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଅଛି ।

ବଚ୍ଚନ ପରିବାରର ବୋହୂ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟ ବଚ୍ଚନ ମୁଖ୍ୟତଃ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର, ବାଣିଜ୍ୟିକ ପ୍ରକଳ୍ପ ଏବଂ ଚୁକ୍ତିନାମା ଦ୍ୱାରା ନିଜ ରୋଜଗାର କରନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଅନେକ ବଡ ବ୍ରାଣ୍ଡର ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସାଡର ମଧ୍ୟ ଅଟନ୍ତି । ତାଙ୍କର ସର୍ବମୋଟ ସମ୍ପତ୍ତି ୨୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଅଟେ । ସେ ମର୍ସିଡିଜ୍ ଏସ୫୦୦, ବେଣ୍ଟଲେ ସୀଜୀଟୀ, ସେଂଚ୍ୟୁରୀ ଫ୍ଲାସ ଠାରେ ଗୋଟିଏ ଭିଲ୍ଲା, ଦୁବାଇରେ ଗୋଟିଏ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟର ମାଲିକାଣୀ ଅଟନ୍ତି ।

ଯେତେବେଳେ ଦେବାଳିଆ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ବଚ୍ଚନ ପରିବାର

ଅବଶ୍ୟ, ବଚ୍ଚନ ପରିବାରକୁ ଏହିପରି ଏକ ସମୟ ଦେଇ ଗତି କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ଦେବାଳିଆ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଏହା ୨୦୦୦ ମସିହାର ଘଟଣା ଅଟେ, ସେହି ସମୟରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଋଣଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ତାଙ୍କ ଉପରେ ୯୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଋଣ ଥିଲା । ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ କୌଣସି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମଧ୍ୟ ନଥିଲା । ତାଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ABCL (ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ନିଗମ ଲିମିଟେଡ) ବନ୍ଦ ହେବାକୁ ଯାଉଥିଲା । ପରିସ୍ଥିତି ଏପରି ମଧ୍ୟ ଉପୁଜିଥିଲାକି ତାଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଧମକ୍ ମଧ୍ୟ ମିଳିବାରେ ଲାଗିଥିଲା ।

କୌନ୍ ବନେଗା କରୋଡ଼ପତିରୁ ଭାଗ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଥିଲା

କୌନ୍ ବନେଗା କରୋଡ଼ପତି ଏହିପରି ଏକ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଯେଉଁଠାରେ ଆମେ ଅନେକ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଥିବାର ଦେଖିଥାଉ । ଏହି ଶୋ’ ମଧ୍ୟ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଭାଗ୍ୟକୁ ବଦଳାଇ ଦେଇଥିଲା । ଷ୍ଟାର୍ ପ୍ଲସ୍ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କୁ ଏହି ଶୋ’ର ହୋଷ୍ଟିଂ ଭାର ତୁଲାଇବାକୁ ଅଫର ଦେଇଥିଲା । ଅମିତାଭ ଏଥିପାଇଁ ହଁ କହିଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ତାଙ୍କ ଜୀବନର ଗୋଟିଏ ବହୁତ ବଡ଼ ମୋଡ଼ ବୋଲି ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେଲା ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*