ବହୁତ ବିଳାସପୂର୍ଣ ଅଟେ ଈଶା ଦେଓଲଙ୍କର ଘର, ନିଜର କୋଟିପତି ସ୍ବାମୀଙ୍କ ସହ କରୁଛନ୍ତି ଉପଭୋଗ !

ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ହେମାମାଳିନୀଙ୍କର ଈଶା ଦେଓଲ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗେଲ୍ହା ଝିଅ ଅଟନ୍ତି । ନଭେମ୍ବର ୨ ତାରିଖ ଦିନ ତାଙ୍କର ୩୯ତମ ଜନ୍ମଦିନ ଅଟେ । ଏହିଦିନ ୧୯୮୧ ମସିହାରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ସେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ଈଶା ଦେଓଲ ନିଜ ଜନ୍ମଦିନ ଅବସରରେ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଫୋଟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ନିଜ ସାଙ୍ଗସାଥି ଏବଂ ଶୁଭଚିନ୍ତକ ମାନଙ୍କୁ ଈଶା ଦେଓଲ ତାଙ୍କର ଜନ୍ମଦିନ ଅବସରରେ ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦେଖା ଯାଇଥିବା ଭଲପାଇବା ଏବଂ ଶୁଭ କାମନା ପାଇଁ ଧନ୍ୟବାଦ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ।

ଈଶା ଦେଓଲ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଜଣେ ଲେଖିକା ମଧ୍ୟ ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି । ଲେଖିକା ରୂପରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ନୋଭେଲ ଆମ୍ମା ମିଆଁ ମଧ୍ୟ ରିଲିଜ୍ ହୋଇସାରିଛି ।

ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ୨୦୧୫ ମସିହାରେ ତେଲୁଗୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମାଁଝାରେ ଈଶା ଦେଓଲଙ୍କୁ କାମ କରିଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ସେ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଟେଲ୍ ମି ଖୁଦାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଲିଥିଲେ । ନିଜ ପିତା ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ସହିତ ହିଁ ଈଶାଙ୍କୁ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଯେଉଁ ଭରତଙ୍କ ସହ ଈଶାଙ୍କ ବିବାହ ହୋଇଛି, ପିଲାଟି ଦିନରୁ ସେହି ଭରତଙ୍କର ହିଁ ଈଶା କ୍ରସ୍ ଥିଲେ । ତେବେ ଯେତେବେଳେ ଈଶା ଦେଓଲ ବଲିଉଡ଼ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହୋଇଗଲେ, ସେତେବେଳେ ଭରତ ଭୟ କରୁଥିଲେ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କର ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଈଶା ସ୍ୱୀକାର କରିବେ ନାହିଁ ।

ତେବେ ଈଶା ଦେଓଲ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଭରତଙ୍କ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ସ୍ୱୀକାର କରି ନେଇଥିଲେ । ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ହେମାମାଳିନୀ ଧୂମଧାମର ସହ ୨୦୧୨ ମସିହାରେ ଈଶାଙ୍କର ବିବାହ ଭରତଙ୍କ ସହ କରିଦେଇଥିଲେ । ଭରତ ଜଣେ କୋଟିପତି ବ୍ୟବସାୟୀ ଅଟନ୍ତି । ମୁମ୍ବାଇର ଜୁହୁ ସ୍ଥିତ ଇସ୍କନ ମନ୍ଦିରରେ ଭରତ ଏବଂ ଈଶା ବିବାହ କରିଥିଲେ ।

ଈଶା ଦେଓଲ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରୁ ଦୂରେଇ ରହିଛନ୍ତି । କୋଇ ମେରେ ଦିଲ୍ ସେ ପୁଛ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ତାଙ୍କ ଜୀବନର ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଥିଲା । ୨୦୦୨ ମସିହାରେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ରିଲିଜ୍ ହୋଇଥିଲା । ଈଶା ଦେଓଲ ବଲିଉଡକୁ ଆସିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ତାଙ୍କ ପିତା ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ ଏସବୁ ପସନ୍ଦ ନଥିଲା କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଈଶା ଜିଦ୍ କରିଥିଲେ, ତାଙ୍କ ଜିଦ୍ ଆଗରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ମୁଣ୍ଡ ନୁଆଁଇ ଦେଇଥିଲେ ।

ଶାସ୍ତ୍ରୀୟ ନୃତ୍ୟରେ ନିଜ ମାତାଙ୍କ ଭଳି ମଧ୍ୟ ଈଶା ଜଣା ଯାଆନ୍ତି । ଈଶା ଓଡିଶୀ ନୃତ୍ୟ ଶିଖିଛନ୍ତି । ନିଜ ମାତା ହେମାମାଳିନୀ ଏବଂ ଭଉଣୀ ଆହାନାଙ୍କ ସହ ପ୍ରାୟତଃ ଷ୍ଟେଜ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ଈଶାଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ ।

ମୁମ୍ବାଇର ଜୁହୁରେ ଈଶା ଏବଂ ଭରତ ତଙ୍ଖାନୀଙ୍କ ବିଳାସପୂର୍ଣ ଘର ରହିଛି । ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିବାର ସହିତ ଏମାନେ ଦୁଇଜଣ ବାସ କରନ୍ତି । ହେମାମାଳିନୀଙ୍କ ଘରର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପାଖରେ ଏହି ଘର ଅବସ୍ଥିତ ।

ଈଶା ଏବଂ ଭରତଙ୍କର ବଡ଼ ଝିଅର ନାମ ରାଧ୍ୟା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଛୋଟ ଝିଅର ନାମ ମିରାୟା ଅଟେ । ରାଧ୍ୟା ୩ ବର୍ଷର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ମିରାୟାର ବୟସ ଦେଢ଼ ବର୍ଷ ଅଟେ ।

ଈଶା ଏବଂ ଭରତଙ୍କ ଘର ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିଳାସପୂର୍ଣ ଅଟେ । କୋଠରୀର କାନ୍ଥରେ ଇଟାର ଗଠନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ ।

ବାଦାମୀ ରଙ୍ଗର ଲୋମ ସଫା ଏଠାରେ ରଖାଯାଇଛି ଏବଂ କାନ୍ଥ ସହିତ ଏହା ମିଳିତ ହେଉଛି ।

ଦାମିକା ଶୋପିସ, କାଠର ଶୋକେଶ, ଏବଂ ଲ୍ୟାମ୍ପ ଶେଡ୍ସ ଭଳି ଡିଜାଇନରେ ଏମାନଙ୍କ ଘର ସଜ୍ଜିତ ହୋଇଛି ।

କାନ୍ଥର ରଙ୍ଗ ଧଳା ଏମାନେ ରଖିଛନ୍ତି ।

କବାଟ ଓ ଝରକାରେ କଳା ରଙ୍ଗର ପେଇଣ୍ଟ ରହିଛି, ଏହା ସହିତ ଚଟାଣ ଧଳା ରଙ୍ଗର ଟାଇଲ୍ସର ଅଟେ ।

ଗୋଟିଏ କାନ୍ଥରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିବାରର କଳା ଏବଂ ଧଳା ଫୋଟ ଘରେ ଲଗାଯାଇଛି ।

ଚାଦର, କମ୍ବଳ ଏବଂ ତକିଆ ଗୁଡିକ ସେ ଝିଅମାନଙ୍କ ପାଇଁ କଷ୍ଟମାଇଜ କରି ରଖିଛନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ନାମ ଏହା ଉପରେ ଛପା ଯାଇଛି ।

ରୋଷେଇଘର ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସୁନ୍ଦର ଭାବରେ ସଜ୍ଜିତ ହୋଇଛି । ଗାର୍ଡେନିଂ ମଧ୍ୟ ଈଶାଙ୍କର ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରିୟ ଅଟେ । ତାଙ୍କର ଟେରେସ ଗାର୍ଡେନ ରହିଛି ।

ଟେରେସ ଗାର୍ଡେନରେ ସେ ନିଜ ସ୍ୱାମୀ ଭରତଙ୍କ ସହ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବାର ଦେଖାଯାଆନ୍ତି ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*