ପ୍ରେମରେ କେବେ ମଧ୍ୟ ଧୋକା ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ ଏହି ୬ ନାମ ବିଶିଷ୍ଟ ଝିଅ !

ଏହି ଦୁନିଆରେ ପ୍ରେମଠାରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟବାନ କିଛି ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ଏବଂ ପ୍ରେମ ହେଉଛି ଏକମାତ୍ର ଜିନିଷ ଯାହା ବିନା ମାନବ ଜୀବନ ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିଥାଏ । ପ୍ରେମ ହେଉଛି ସେହି ଅନୁଭବ ଯାହାକୁ ଆମେ କେବଳ ଅନୁଭବ କରିପାରିବା । ଯାହାର ଗଭୀରତା ମାପ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ । ପ୍ରେମ ଆମକୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମୁହୂର୍ତ୍ତର ଅନୁଭବ କରାଏ । ଏଥିରେ ଅନେକ ଗବେଷଣା ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି । ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ବୈଜ୍ଞାନିକ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ମତରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହିପରି କେହି ମଧ୍ୟ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଚେଷ୍ଟା କଲେ ମଧ୍ୟ, ଏହି ପ୍ରେମର ଉପଯୋଗିତା ହ୍ରାସ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ କିମ୍ବା ଏହାର ସଂଜ୍ଞା ବିଚାର କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ । ଜୀବନରେ ପ୍ରେମର ଏକ ନିଜର ଅଲଗା ସ୍ଥାନ ଅଛି । ଯଦି କାହାର ଜୀବନରେ ପ୍ରେମ ନଥାଏ, ତେବେ ସେ ଏକାକୀ ଏବଂ ଉଦାସୀନ ଜୀବନଯାପନ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୁଅନ୍ତି ।

ଆପଣ ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତିଯେ ଯେତେବେଳେ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ହୃଦୟ ପ୍ରେମରେ ଭାଙ୍ଗିଯାଏ, ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି କ୍ରୋଧିତ ହୋଇ କିଛି ମଧ୍ୟ କରି ବସନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏହି ଦୁନିଆରେ କିଛି ଝିଅ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ପ୍ରେମରେ ବହୁତ ଗମ୍ଭୀର ଅଟନ୍ତି । ପ୍ରେମରେ ଗମ୍ଭୀର ହୋଇ, ଏହି ଝିଅମାନେ ନିଜ ଜୀବନରେ ପୁଅମାନଙ୍କୁ କେବେ ପ୍ରତାରଣା କରନ୍ତି ନାହିଁ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କିଛି ଝିଅ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯେଉଁମାନେ କେବେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରେମରେ ପ୍ରତାରଣା କରନ୍ତି ନାହିଁ ।

R ଅକ୍ଷର ବିଶିଷ୍ଟ ଝିଅ

ଏହି ନାମ ଥିବା ଝିଅମାନେ ହୃଦୟରୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱଚ୍ଛ ହୋଇଥାନ୍ତି । ସେମାନେ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସେବା କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ନିଜ ସାଥୀକୁ ଖୁସି ରଖିବା ସେ ଭଲଭାବେ ଜାଣନ୍ତି । R ଅକ୍ଷର ଥିବା ଝିଅମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମ୍ପର୍କକୁ ଅତି ଆନ୍ତରିକତାର ସହିତ ଦେଖନ୍ତି ।

P ଅକ୍ଷରଥିବା ଝିଅମାନେ

P ଅକ୍ଷର ଥିବା ଝିଅମାନେ ପ୍ରକୃତିରେ ବହୁତ ଶାନ୍ତ । ଏହି ନାମ ଥିବା ଝିଅମାନଙ୍କୁ ଆଖି ବନ୍ଦ କରି ଆପଣ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରିବେ କାରଣ ଠକିବା ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱଭାବରେ ନାହିଁ । ଏହି ଝିଅମାନେ, ଯାହାକୁ ସେମାନଙ୍କର ହୃଦୟରେ ବସାଇ ଦିଅନ୍ତି , ସେମାନଙ୍କୁ କେବେ ମଧ୍ୟ ଛାଡନ୍ତି ନାହିଁ ।

S ଅକ୍ଷର ବିଶିଷ୍ଟ ଝିଅ

ଏହି ନାମର ଝିଅମାନେ ଅତି ଶୀଘ୍ର କାହାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଥରେ ସେମାନଙ୍କ ହୃଦୟ କାହା ଉପରେ ଆସିଲେ, ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ ବଦଳିଯାଏ । ଏହି ନାମର ଝିଅମାନେ ନିଜ ପ୍ରେମରେ କେବେ ହେଲେ ପ୍ରତାରଣା କରନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ଯାହାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି, ସେହି ସମ୍ପର୍କକୁ ହୃଦୟର ସହିତ, ମୃତ୍ୟୁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଣାନ୍ତି ।

K ଅକ୍ଷର ବିଶିଷ୍ଟ ଝିଅମାନେ

ପ୍ରେମରେ ଏହି ନାମର ଝିଅଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ପ୍ରେମରେ ପଡ଼ିବା କିମ୍ବା ବିବାହ କରିବା ପରେ, ଏମାନେ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କୁ ହିଁ ସବୁକିଛି ବିବେଚନା କରନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନରେ, ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ ସାଥୀ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଯାଆନ୍ତି ।

N ଅକ୍ଷର ଥିବା ଝିଅମାନେ

ଏହି ନାମ ଥିବା ଝିଅମାନେ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ଅଟନ୍ତି । ସେ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କୁ ଅନ୍ଧ ଭାବରେ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା ମଧ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି ନାହିଁ । ଏହି ଝିଅମାନେ, ଦେଖେଇ ହବାରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ସେମାନେ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କୁ ଆଜୀବନ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ।

V ନାମ ବିଶିଷ୍ଟ ଝିଅ

ଯେଉଁଝିଅମାନଙ୍କର ନାମ V ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ, ସେମାନେ ପ୍ରକୃତିରୁ ଶାନ୍ତ ଅଟନ୍ତି । ସେ ନିଜ ହୃଦୟରୁ କାମ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ଏହି ନାମର ମହିଳାମାନେ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କୁ ପାଗଳ ପରି ଭଲ ପାଆନ୍ତି । ସେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମକୁ ବହୁତ ସମ୍ମାନ କରନ୍ତି । ସେ ମରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କ ସାଥ୍ ଦିଅନ୍ତି ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*