ମଧୁର ଭରା କଣ୍ଠରେ ସଂଗୀତଗାନ ପାଇଁ ପ୍ରସିଦ୍ଧି ଲାଭ କରିଥିବା ରାନୁ ମଣ୍ଡଳ ଆଜି ଏହିପରି ଜୀବନ।ଅତିବାହିତ କରୁଛନ୍ତି !

ବିତିଯାଇଥିବା ଏକ ସମୟରେ ରାନୁ ମଣ୍ଡଳଙ୍କର ନାମ:-

ଗୋଟିଏ ସମୟରେ ପ୍ରାୟତଃ ସମସ୍ତଙ୍କ ମୁଁହରେ ତାଙ୍କ ନାମ ରହିଥିଲା । ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ଜଣେ ଲୁଚି ରହିଥିବା ପ୍ରତିଭା ଭାବରେ ଦେଖା ଯାଉଥିଲା । ରାନୁ ସେହି ସମୟରେ ନିଜର ଗୀତ ଗାଇବା ଯୋଗୁଁ ବହୁତ ନାମ କମାଇଥିଲେ । ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଯେପରିକି ଫେସବୁକ୍ କିମ୍ବା ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ତାଙ୍କ ନାମ ଟ୍ରେଣ୍ଡ କରିବାକୁ ଲାଗିଥିଲା । ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ଭିଡିଓ ଦ୍ରୁତ ବେଗରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ବଲିଉଡ ଗାୟିକା ଲତା ମଙ୍ଗେଶକରଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଗୀତକୁ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଭାବରେ ଗାଉଥିବାର ଦେଖା ଯାଉଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ରାନୁ ମଣ୍ଡଳଙ୍କୁ କେହି ମଧ୍ୟ ଜାଣି ନଥିଲେ କିମ୍ବା ସେ ଏତେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ନଥିଲେ ।

ରାନୁଙ୍କର ସେହି ସମୟର କଥା କହିବା:-

ସେ ସେହି ସମୟରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ରାଣାଘାଟ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ଗୀତ ଗାଉଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ଦେଇ ଯାଉଥିଲେ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ସେ ନିଜର ପ୍ରତିପୋଷଣ କରୁଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କର ଭିଡିଓ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ କରିଦେଲେ , ତାପରେ ରାନୁ ରାତାରାତି ତାରକା ହୋଇଗଲେ । ବଲିଉଡ ଗାୟକ ହୀମେଶ ରେଶମିୟା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଏହି ପ୍ରତିଭାକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ କରିଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲେ । ଦେଖୁ ଦେଖୁ ରାନୁ ମଣ୍ଡଳ ଏକ ଟ୍ରେଣ୍ଡିଙ୍ଗ ନାମ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଅଧିକ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ଏହି ଖୁସି ମିଳି ପାରିନଥିଲା ।

ତାଙ୍କର ନାମ ଧୀରେ ଧୀରେ:-

ସେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହେବାକୁ ଲାଗିଲେ ଏବଂ ଏହାର କାରଣ ମଧ୍ୟ କିଛି ଭିଡିଓ ଅଟେ । କିନ୍ତୁ ଏହି ଭିଡିଓ ଗୁଡିକ ସେହି ସମୟର ଅଟେ, ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ନାମ ଅନେକ ଉଚ୍ଚରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା । ରାନୁଙ୍କୁ ଏହି ଭିଡିଓରେ ଲୋକ ମାନଙ୍କ ସହିତ ଖରାପ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବାର ଦେଖା ଯାଇଥିଲା, ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ଆଉ ଏକ ଛବି ଗଢି ତୋଳିଥିଲା ଏବଂ ଧୀରେ ଧୀରେ ତାଙ୍କ ନାମ ଲୁଚି ଗଲା । ତା’ପରେ ଯେବେଠାରୁ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ମହାମାରୀ ଆସିଲା ଏବଂ ଦେଶରେ ଲକଡାଉନ ଲାଗୁ ହୋଇଗଲା । ସେବେଠାରୁ ହିଁ ଏହିବର୍ଷ ଫେବୃଆରୀ ମାସରୁ ହିଁ ରାନୁ ନିଜର ପୁରୁଣା ଘରକୁ ଫେରି ଯାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ନିଜ ସହରର ଘର ଛାଡ଼ି ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଆଖପାଖର ଲୋକମାନଙ୍କର:-

ବର୍ତ୍ତମାନ କୁହାଯାଏ ଯେ ରାନୁଙ୍କ ପାଖରେ କରିବାପାଇଁ କୌଣସି ବଡ କାମ ନାହିଁ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଲୋକଙ୍କ ଆଖିରୁ ଦୂରେଇ ରହି ଜୀବନ ବଞ୍ଚିବାକୁ ପଡୁଅଛି । ତେବେ ଏହି ଲକଡାଉନ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ରାନୁଙ୍କ ବ୍ୟବହାରରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ତାଙ୍କୁ ଅସହାୟ ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ରାସନ ବଣ୍ଟନ କରୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ଏହି କାମକୁ କରିପାରିଲେ ନାହିଁ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ପ୍ରାୟତଃ ନିଜର ପୁରୁଣା ଜୀବନଶୈଳୀକୁ ଫେରି ଯାଇଛନ୍ତି ।

ବିତି ଯାଇଥିବା ସୟରେ ଆଲୋଚନା କଲେ, ରାନୁ ମଣ୍ଡଳଙ୍କ ନାମ:-

ଏକ ଘରୋଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଟିଭି ଚ୍ୟାନେଲ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ମନୋନୀତ କରା ଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ମଧ୍ୟ ଯୋଗଦେବାକୁ ଯାଉଥିଲେ କିନ୍ତୁ ରାନୁଙ୍କ ଭିତରେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ୟବହାରରେ ଆସିଥିବା ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ ତାଙ୍କ ନାମ ଏହିସବୁ ଠାରୁ ହଟାଇ ଦିଆଗଲା । ତାଙ୍କର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଗତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର ୩୧ରେ ରଖାଯିବାକୁ ଥିଲା । ରାନୁଙ୍କ କାହାଣୀରୁ ଗୋଟିଏ କଥା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ସଫଳତା ଭାଗ୍ୟରେ ରହିଛି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଗବାନଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେବା ଉଚିତ।

ଯେତେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଥା ରହିଲା:-

ଆପଣଙ୍କ ନାମର ଭିଡିଓ ଆପଣଙ୍କ ନାମ ତିଆରି କରିବାପାଇଁ ଦାୟିତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇ ଥାଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ତାହା ମଧ୍ୟ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ନାମ ପକାଇବାରେ ଦାୟୀ ହୋଇଯାଏ । ତେଣୁ ବିନମ୍ରତା ହିଁ ମଣିଷର ପ୍ରଥମ ସ୍ୱଭାବ ହେବା ଉଚିତ ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*