୨ଟି ବିବାହ ପରେ ମଧ୍ୟ ଏକୁଟିଆ ରୁହନ୍ତି ଶ୍ୱେତା ତିୱାରୀ, ଏହିସବୁ କାରଣରୁ ବିବାହିତ ଜୀବନରେ ଆସୁଅଛି ଅସୁବିଧା !

ଟିଭି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶ୍ୱେତା ତିୱାରୀଙ୍କୁ କୌଣସି ପରିଚୟ ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ । ଟିଭିର ଅନେକଗୁଡ଼ିଏ ଧାରାବାହିକ ମାନଙ୍କରେ ସେ ଏପରି ଭୂମିକା ବହନ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ବହୁତ ଉଚ୍ଚ ନୀଚ ସମୟ ଆସିଅଛି । ଠିକ୍ ଏପରି ଭାବରେ ବାସ୍ତବ ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଏପରି ହିଁ ରହିଅଛି । ତାଙ୍କର ବୈବାହିକ ଜୀବନ ଏପରି ଥିଲା ଯେ, ଯାହା ଫଳରେ ସେ ଦୁଇଥର ବିବାହ କରି ମଧ୍ୟ ଏକୁଟିଆ ଜୀବନଯାପନ କରିବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ସେ ଦୁଇ ଥର ବିବାହ କରିଛନ୍ତି ସତ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ଯାକ ବିବାହ ଅଧିକ ସମୟ ତିଷ୍ଠି ରହି ପାରିନଥିଲା । ଶ୍ୱେତା ତିୱାରୀଙ୍କୁ ଦେଖି ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଥିବ ଯେ ନିଜ ପସନ୍ଦର ବ୍ୟକ୍ତି ସହିତ ବିବାହ କରି ମଧ୍ୟ ଜୀବନରେ ଏକୁଟିଆ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି ।

କୌଣସି ଜିନିଷକୁ ନେଇ ସର୍ବଦା ଲଢ଼ିବା

ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ ଏପରି ବହୁତ ମାମଲା ଆସେ, ଯାହାକୁ ସମାଧାନ କରିବା କଷ୍ଟକର ଅଟେ, କିନ୍ତୁ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଏପରି ହୁଏ ଯେ ପରସ୍ପରର ଦୃଷ୍ଟିକୋଣକୁ ଆପଣ ବୁଝି ପାରନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ଯେକୌଣସି ଏକ କଥାକୁ ନେଇ ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ଲାଗି ରହେ ।

ଏକ ଅଧ୍ୟୟନ ଅନୁଯାୟୀ ୬୯ ପ୍ରତିଶତ ମାମଲା ଏକ ବିବାହରେ ସମାଧାନ ହୁଏ ନାହିଁ । ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ଏକ ମାମଲାକୁ ନେଇ ସବୁବେଳେ ଝଗଡା କରିବା ବୈବାହିକ ଜୀବନ ଉପରେ ଏହାର ଗଭୀର ପ୍ରଭାବ ପଡ଼େ । ଏହିପରି ଏହା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଯେ ସାବଧାନତା ଅବଲମ୍ବନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଅଧିକ ଜୋର ଦେଇ ନିଜ ସମ୍ପର୍କକୁ ପ୍ରଭାବିତ ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

ରୁଚି ଶେଷ ହୋଇଯିବା

ଅନେକ ଥର ବିବାହ ସଫଳ ହୁଏ ନାହିଁ ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଯେ ଅନେକ ଥର ସମ୍ପର୍କରେ ରୁଚି ସମାପ୍ତ ହୋଇଯାଏ । ନିଜ ବନ୍ଧୁ କିମ୍ୱା ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହିତ ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀ ଅଧିକ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବାକୁ ଲାଗନ୍ତି ଏବଂ ପରସ୍ପର ସହ ନିଜ କଥାଗୁଡିକୁ ସେୟାର କରିବା ବନ୍ଦ କରି ଦିଅନ୍ତି । ଏହିପରି ଧୀରେ ଧୀରେ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଲାଗେ ।

ଏକାଠି ସମୟ ଅତିବାହିତ କରି ନ ପାରିବା

ଗଣମାଧ୍ୟମ ଅନେକାଂଶରେ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ସତ କିନ୍ତୁ ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ଏହା ଏକ ବଡ଼ ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରେ । ଅଧିକାଂଶ ବୈବାହିକ ଦମ୍ପତିକୁ ଦେଖାଯାଏ ଯେ ପରସ୍ପର ସହ ସମୟ ଅତିବାହିତ ନକରି ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବାକୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଏଥିରୁ ଗଭୀର ଭାବରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୁଏ । ପରସ୍ପରକୁ ସମୟ ଦେଇ ନ ପାରିବା କାରଣରୁ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚି ଯାଏ ।

ବିନା ନବୁଝି ନଶୁଝି କରିନିଅନ୍ତି ବିବାହ

ବୈବାହିକ ଜୀବନ ସହଜ ହୋଇ ନଥାଏ । ଏଥିରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଆସିଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଏହିସବୁ ସମସ୍ୟାକୁ ଅବସରରେ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ଯାଇପାରିବ, ଯଦି ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀ ପରସ୍ପରକୁ ଭଲ ଭାବରେ ବୁଝିବେ ଓ ସମୟ ଦେବେ ତେବେ ଅନେକ ଥର ଏପରି ହୁଏ ଯେ ବିବାହ କରିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ଖୁବଶୀଘ୍ର ନେଇଯାଆନ୍ତି । ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ବୈବାହିକ ଜୀବନ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ । ଏହି କାରଣରୁ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିଯାଏ ।

ଏଥିପାଇଁ ଏହା ଜରୁରୀ ଯେ ବିବାହ କରିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି କେବେହେଲେ ଶୀଘ୍ରତାର ସହ ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ଏହା ଉପରେ ଭଲ ଭାବରେ ଚିନ୍ତା କରିନିଅନ୍ତୁ ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*