ଚେନ୍ନାଇର CEOଙ୍କ ବଡ ମନ୍ତବ୍ୟ, ଧୋନିଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିଲେ ଏହି କଥା , କିଏ ହେବେ ଆସନ୍ତା ସିଜନରେ CSKର କପ୍ତାନ !

ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ର ୧୩ତମ ସିଜନରେ, ସମସ୍ତ ଦଳ ଯଥାସମ୍ଭବ ଜିତିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏହି ସିଜନରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଦଳ ବିଶେଷ କିଛି କରିପାରିଲେ ନାହିଁ । ଏହି ସିଜିନ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଦୁଃସ୍ୱପ୍ନ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି । ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ଆଇପିଏଲ ଇତିହାସରେ ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଚେନ୍ନାଇ ଦଳ ପ୍ଲେ ଅଫରେ ପହଞ୍ଚି ନାହିଁ । ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ଦଳର ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଯୋଗୁଁ କ୍ରିକେଟ କରିଡରରେ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଆଇପିଏଲରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସର ରେକର୍ଡ ବହୁତ ଭଲ ରହିଛି । ଯେତେବେଳେ ମଧ୍ୟ ଚେନ୍ନାଇ ଦଳ ଏହି ଲିଗରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଛି , ଏହା ପ୍ଲେ ଅଫରେ ପହଞ୍ଚିଛି କିନ୍ତୁ ଏଥର ସେମାନଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଭଲ ନୁହେଁ । ଚେନ୍ନାଇ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଶେଷ ଚାରିଟିର ଅଂଶ ହେବ ନାହିଁ । ରବିବାର ଦିନ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିବାରୁ ଧୋନିଙ୍କ ସେନା ଫାଇନାଲ ଫୋରରେ ପହଞ୍ଚିବାର ଆଶା ଶେଷ ହୋଇଛି । ଚେନ୍ନାଇର ନିରାଶାଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଯୋଗୁଁ ଏହି ସିଜନରେ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ବହୁତ ନିରାଶ ହୋଇଛନ୍ତି, ଚେନ୍ନାଇ ଦଳ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲର ସବୁଠୁ ତଳ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି ।

ଧୋନିଙ୍କ ଦଳ CSKର ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ମଧ୍ୟ ଧୋନିଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛି । ଧୋନି ମଧ୍ୟ ଏହି ସିଜନରେ ବିଶେଷ କିଛି କରିପାରିନଥିଲେ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳିମାନେ ମଧ୍ୟ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିପାରି ନଥିଲେ, ଏହା ପରେ କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଆସନ୍ତା ସିଜନର ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସକୁ ଏକ ନୂଆଁ ରଙ୍ଗରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ଯଥା କପ୍ତାନ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଅନେକ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇପାରେ । ଏହାକୁ ନେଇ ଚେନ୍ନାଇର CEO କାଶୀ ବିଶ୍ୱନାଥନ ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି । ଚେନ୍ନାଇର ସିଇଓ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସିଜନରେ ଦଳର ଅଧିନାୟକଙ୍କ ନାମ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ଚେନ୍ନାଇ CEO କହିଲେ , କିଏ ହେବେ ଆସନ୍ତା ସିଜନରେ ଦଳର କପ୍ତାନ

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଚେନ୍ନାଇ ଦଳ ଆଶା କରାଯିବା ପରି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିନଥିଲା । କପ୍ତାନ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ମଧ୍ୟ ଭଲନଥିଲା । ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କୁ ୩୯ବର୍ଷ ବୟସ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ନେଇ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଚେନ୍ନାଇର ସିଇଓ କାଶୀ ବିଶ୍ୱନାଥନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ମଧ୍ୟ ୨୦୨୧ ମସିହାରେ ଦଳର କପ୍ତାନ ହେବେ । ବିଶ୍ୱନାଥନ କହିଛନ୍ତି, ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଧୋନି ୨୦୨୧ ମସିହାରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସର କପ୍ତାନ ହେବେ । ସେ ଟିମ୍ ପାଇଁ ୩ଟି ଆଇପିଏଲ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଛନ୍ତି । ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆମେ ପ୍ଲେ ଅଫ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିନାହୁଁ । ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଦଳ ଏହିପରି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିନାହାଁନ୍ତି । ଏକ ଖରାପ ବର୍ଷର ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ଆମକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି ।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ” ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆମେ ନିଜ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିନାହୁଁ । ଆମେ ଜିତିବା ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଗଲୁ । ଏହି କାରଣରୁ ଆମେ ପଛରେ ପଡିଗଲୁ । କ୍ୟାମ୍ପରେ ସୁରେଶ ରାଇନା ଏବଂ ହରଭଜନ ସିଂ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ କୋଭିଡ଼ ପାଇଁ ଆମ ଦଳ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇଛି । ”

CSk ହେଲା ପ୍ଲେ ଅଫ ଦୌଡ଼ରୁ ବାହାର

ଏବର୍ଷ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ କପ୍ତାନରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୨ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟରୁ ୪ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ହିଁ ଜିତିଛି । ଅବଶିଷ୍ଟ ଆଠଟି ମ୍ୟାଚରେ ଦଳ ହାରିଯାଇଛି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଦଳ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ପ୍ଲେ ଅଫ ଦୌଡ଼ରୁ ବାଦ ପଡିଛି । ଏହି ସିଜିନରେ ଧୋନିଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳିମାନେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସିଜିନରେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ ଶାନ୍ତ ରହିଛି । ଧୋନି ୧୨ଟି ମ୍ୟାଚରେ ମାତ୍ର ୧୯୯ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର ୧୧୮.୪୫ ରହିଛି ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*