ବଲିଉଡର ଏହି ଷ୍ଟାର ଅଟନ୍ତି ବହୁତ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍, ପିଲାଦିନର ସାଙ୍ଗକୁ ହିଁ କରିଛନ୍ତି ବିବାହ !

ପ୍ରେମ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ କାହା ସହିତ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ, ଏଵଂ ନିଜର କୌଣସି ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଭଲ ପାଇବା ନୂଆକଥା ନୁହେଁ । ପ୍ରାୟତ ଲୋକମାନେ ନିଜ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ପଡ଼ନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଜୀବନସାଥୀ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ଏହା ମଧ୍ୟ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଅଭିନେତାମାନଙ୍କ ସହିତ ଘଟିଛି, ଯେଉଁମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପିଲାଦିନର ବନ୍ଧୁତାକୁ ଏକ ସମ୍ପର୍କରେ ପରିଣତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନସାଥୀ ଭାବରେ ବାଛିଥିଲେ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏପରି ଦମ୍ପତିଙ୍କ ବିଷୟରେ…

ଶାହାରୁଖ ଖାନ୍ – ଗୌରୀ ଖାନ୍

” ପ୍ୟାର୍ ଦୋସ୍ତି ହେ ” ଏହା କେବଳ ଶାହାରୁଖଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବାକ୍ୟ ନୁହେଁ, ଶାହାରୁଖ ଏହାକୁ ବାସ୍ତବ ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ବଲିଉଡର ବାଦଶା ଶାହରୁଖ ୧୮ବର୍ଷ ବୟସରେ ଗୌରୀଙ୍କୁ ଭଲ ପାଇଥିଲେ । କୁହାଯାଏ ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ ପାର୍ଟୀରେ ଏହି ଯୋଡିଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀର ପଞ୍ଚଶିଲା କ୍ଲବରେ ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କର ପ୍ରଥମ ତାରିଖ ହେଇଥିଲା ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଇଥିଲା । ସେମାନଙ୍କର ବିବାହ ଯାତ୍ରା ଏତେ ସହଜ ନଥିଲା ଏବଂ ବାଧାବିଘ୍ନରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା, ଯାହା ସତ୍ୱେ ଶେଷରେ ଉଭୟ ୨୫ ଅକ୍ଟୋବର ୧୯୯୧ରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଏହି ଯୋଡି ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ତଥା ପ୍ରଶଂସିତ ବଲିଉଡ ଦମ୍ପତିମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ । ଉଭୟ ଫ୍ୟାନଙ୍କୁ ଦମ୍ପତି ଏକ ଉଧାହରଣ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଜ୍ୟାକି ଶ୍ରଫ – ଆୟେଶା ଶ୍ରଫ

ଅଭିନେତା ଜ୍ୟାକି ଆୟେଶାଙ୍କୁ ସ୍କୁଲରେ ପଢ଼ିବା ସମୟରେ ପ୍ରଥମେ ଭେଟିଥିଲେ । ଧୀରେ ଧୀରେ ଏହି ଦମ୍ପତି ପ୍ରେମରେ ପଡ଼ି ୧୯୮୭ରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ବନ୍ଧୁତ୍ୱରୁ ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ପ୍ରେମରେ ପରିଣତ ହେଲା ଏବଂ ଉଭୟ ବିବାହ କଲେ ।

ଜାଏଦ ଖାନ୍ – ମଲାଇକା ପାରେଖ

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଜାଏଦ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମଲାଇକା ପାରେଖ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଦିନରୁ ହିଁ ପରସ୍ପରକୁ ଜାଣିଛନ୍ତି । ତାମିଲନାଡୁର କୋଡାଇକାନାଲ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ସ୍କୁଲରେ ପଢ଼ିବା ସମୟରେ ଏହି ଦମ୍ପତି ପ୍ରଥମେ ଦୁହେଁ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ । ବାସ୍ତବରେ, କୁହାଯାଏ ଯେ ଜାଏଦ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ୪ ଥର ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ଯୋଡି ୨୦୦୫ରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ ।

ଅରିଜିତ ସିଂ – କୋଏଲ ରଏ

ସିଙ୍ଗର ଅରିଜିତ ସିଂ ହେଉଛନ୍ତି ଭାରତର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରତିଭାବାନ ଗାୟକ, ଅରିଜିତ ପ୍ରଥମେ ଏକ ରିଆଲିଟି ଶୋ’ର ଏକ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଦୁହେଁ ସେମାନଙ୍କର ବିବାହକୁ ଭାଙ୍ଗିଦେଇଥିଲେ । ତା’ପର, ସେ ୨୧ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୧୪ରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ତ୍ରିପାଠୀ ମନ୍ଦିରରେ ତାଙ୍କ ପିଲାଦିନର ବନ୍ଧୁ କୋଏଲ ରଏଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ କେବଳ ଏକ ହସ – ହସ ସମାରୋହ ଏବଂ ଅଳ୍ପକିଛି ଘନିଷ୍ଠ ଲୋକଙ୍କ ସହ ହିଁ ବିବାହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ।

ଜିତେନ୍ଦ୍ର – ଶୋଭା କପୁର

ଅଭିନେତା ଜିତେନ୍ଦ୍ର ତାଙ୍କ ପିଲାଦିନର ପ୍ରେମ ଶୋଭାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ । କୁହାଯାଏ ଯେ ମାତ୍ର ୧୪ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେମାନଙ୍କ ମେରାଇନ ଡ୍ରାଇଭରେ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲା । ଯଦିଓ ସେମାନଙ୍କର ବିବାହ ଯାତ୍ରା ସହଜ ନଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କର ନିଷ୍ଠା ଏବଂ ପ୍ରକୃତ ପ୍ରେମ ସହିତ, ସେମାନେ ଶେଷରେ ୩୧ ଅକ୍ଟୋବର ୧୯୭୪ରେ ପରସ୍ପରକୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପରସ୍ପରର ଜୀବନସାଥି ହୋଇଥିଲେ ।

ସୁନୀଲ ଶେଟ୍ଟୀ – ମାନା ଶେଟ୍ଟୀ

ଅଭିନେତା ସୁନୀଲ ଶେଟ୍ଟୀ ଏକ ପେଷ୍ଟ୍ରି ଦୋକାନରେ ମାନାଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ । ସେମାନେ ପରସ୍ପର ସହ ସବୁଦିନ ଦେଖାହେଲେ ଏବଂ ହୃଦୟ ଦେଇବସିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ସୁନୀଲ ତାଙ୍କୁ ଭଲଭାବେ ଜାଣିବା ପାଇଁ ମାନାଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କ ସହ ବନ୍ଧୁତା କରିଥିଲେ । ଏହି ଦମ୍ପତି ନଅ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଡେଟ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଆଜି ୨୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ଅଛନ୍ତି ।

ଆୟୁଷ୍ମାନ ଖୁରାନା – ତାହିରା

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ନୂଆଁ ସୁପରଷ୍ଟାର ଆୟୁଷ୍ମାନ ଖୁରାନା ତାଙ୍କ ପିଲାଦିନର ବନ୍ଧୁ ତାହିରା କଶ୍ୟପଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ତାହିରା ଜଣେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା ଏବଂ ଆୟୁଷ୍ମାନଙ୍କ ସହ ସେ କଲେଜରେ ଡେଟିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଯାହା ପରେ ସେ ୨୦୦୮ରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ବିବାହ ପରେ, ୨୦୧୨ମସିହାରେ ଆୟୁଷ୍ମାନ ‘ ଭିକି ଡୋନର ‘ ସହିତ ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ, ଯାହା ଏକ ବ୍ଲକବଷ୍ଟର ଭାବରେ ହିଟ୍ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଏକ ସଫଳ ଦମ୍ପତି ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ , ଯେଉଁମାନେ ଜୀବନରେ ଉତ୍ଥାନ ପତନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପରସ୍ପରକୁ ଛାଡିନାହଁନ୍ତି ଏହା ବ୍ୟତୀତ ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ସନ୍ତାନ ଅଛନ୍ତି, ପୁଅ ବିରାଜଭୀର ଏବଂ ଝିଅ ବରୁଷ୍କା ।

ହ୍ରିତିକ୍ ରୋଶନ- ସୁଜେନ୍ ଖାନ୍

ଯଦିଓ ଏହି ଦମ୍ପତି ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଲଗା ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଦୁହେଁ ପିଲାଦିନର ବନ୍ଧୁ ଥିଲେ ଏବଂ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଏକ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ସେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଦମ୍ପତି ଊଦାହରଣ ଦେଇଥିଲେ । ହ୍ରିତିକଙ୍କ ଡେବ୍ୟୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ” କାହୋ ନା ପ୍ୟାର୍ ହେ “ରେ ଟ୍ରାଫିକ୍ ସିଗନାଲ ଦୃଶ୍ୟ ଏକ ବାସ୍ତବ ଜୀବନର ଘଟଣା ଦ୍ୱାରା ଅନୁପ୍ରାଣିତ ହୋଇଥିଲା ଯେତେବେଳେ ହ୍ରିତିକ୍ ପ୍ରଥମେ ସୁଜେନଙ୍କୁ ଦେଖିଥିଲେ ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*