୮ଟି ସୁପରହିଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଯାହା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଠାରୁ ବଲିଉଡ କଳାକାରମାନେ ଛଡେଇ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ !

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ବଲିଉଡ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଝଟକା । ତାଙ୍କର ଡିପ୍ରେସନ୍ ବହୁତ ବଡ ଥିଲା ଏବଂ ଯେତେବେଳେ କିଛି କଳାକାର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ହୋଇଥିବା ବିପୁଳ କ୍ଷତି ପାଇଁ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ, କିଛି ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ଦୁଖିତ ବୋଲି କହିଥିଲେ କାରଣ ସେମାନେ ତାଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କରେ ନଥିଲେ । କରନ୍ ଜୋହାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବେକ୍ ଅପ୍ କଲ୍ କାରଣ ସେ ସମସ୍ତ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ଯେଉନମାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ଆବଶ୍ୟକ ଅଛି ।

ଲମ୍ବା କ୍ୟାପ୍ସନରେ କରନ୍ ଜୋହାର ଏହି ମହାନ ଅଭିନେତାଙ୍କ ପାଇଁ ଲେଖିଛନ୍ତି, ” ଗତ ଏକ ବର୍ଷ ଧରି ତୁମ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିପାରିନଥିବାରୁ ମୁଁ ନିଜକୁ ଦାୟୀ କରୁଛି । ମୁଁ ଅନେକ ଥର ଅନୁଭବ କରିଛି ଯେ ତୁମେମାନେ ନିଜ ଜୀବନ ବାଣ୍ଟିବା ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ମୁଁ ସେହି ଅନୁଭବକୁ ଅନୁସରଣ କରିବି ନାହିଁ ଏବଂ ଆଉ ସେ ଭୁଲ୍ କରିବି ନାହିଁ ।

ଗୋଲୀୟକା ରାସଲିଲା – ରାମ ଲୀଲା

ସଞ୍ଜୟ ଲୀଲା ଭନସାଲୀରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିବାକୁ ରଣଭୀର ସିଂଙ୍କ ଉପରେ ଦସ୍ତଖତ କରାଯାଇଥିଲା, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ରୋମିଓ ଏବଂ ଜୁଲିଏଟ ଆଡାପ୍ଟେସନ ରାମଲୀଲାରେ ରାମ ରାଜରୀ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିବାକୁ ବିଚାର କରୁଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ଯଶ ରାଜଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ଚୁକ୍ତିରେ ବାନ୍ଧି ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଦୁଃଖର ବିଷୟ ହେଉଛି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ଏହି ଭୂମିକା ଛାଡିବାକୁ ପଡିଲା ଏବଂ ରଣଭିର ସିଂଙ୍କୁ ଏହି ଭୂମିକା ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

କବିର ସିଂ

କବୀର ସିଂରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିବାକୁ ସାହିଦ କପୁରଙ୍କୁ ସାଇନ କରାଯାଇଥିଲା କାରଣ ଏହା ଅର୍ଜୁନ ରେଡ୍ଡୀର ରିମେକ୍ ଥିଲା ଯାହା ଏକ ସୁପରହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ଥିଲା । ଅନେକ ନାମ ଥିଲା ଯାହାକି ନିର୍ମାତାଙ୍କ କବୀର ସିଂ ରୋଲ ପାଇଁ ପସନ୍ଦ ଥିଲା । ଏହି ତାଲିକାରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଏବଂ ଅର୍ଜୁନ କପୁର ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସାହିଦ କପୁରଙ୍କୁ କାଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ବୋଲି ଜାଣିବା ପରେ ଉଭୟ କଳାକାର ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଥିଲେ ।

ବିକି କୌଶଲ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ବଦଳରେ ” ସାରେ ଜାହାନ ସେ ଆଚ୍ଛା ” ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ

ମହାକାଶଚାରୀ ରାକେଶ ଶର୍ମାଙ୍କ ଉପରେ ” ସାରେ ଜାହାନ ସେ ଅଛା “କୁ ଭାରତର ପ୍ରଥମ ମଣିଷ ବାୟୋପିକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ବଲିଉଡର କିଛି ବଡ କଳାକାର ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଏହି ନାମଗୁଡ଼ିକରେ ବାୟୋପିକରେ ମହାକାଶଚାରୀ ରାକେଶ ଶର୍ମାଙ୍କ ଭୂମିକା ପାଇଁ ଆମୀର ଖାନ, ଶାହରୁଖ ଖାନ୍, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଏବଂ ଶେଷରେ ବିକି କୌଶଲଙ୍କୁ ଅଷ୍ଟ୍ରୋନଟ ରାକେଶ ଶର୍ମା ରୋଲ ପାଇଁ ବିବେଚନା କରାଯାଇଥିଲା ।

ଫିତୁରରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଆଦିତ୍ୟରାୟ କପୁର ସ୍ଥାନ ପାଇଥିଲେ

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କୁ ଫିତୁର ଅଫର କରାଯାଇଥିଲା । ସେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ପରେ ଆଦିତ୍ୟରାୟ କପୁର ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ଫିତୁରର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅଭିଷେକ କପୁର ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ସହ କାମ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦୁହେଁ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଏକ ବଡ଼ ବନ୍ଧନ ବାଣ୍ଟିଥିଲେ । ତେବେ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ହେତୁ ସୁଶାନ୍ତ ଫିଲ୍ମ ଛାଡିଥିଲେ ।

ଜୋନ୍ ଆବ୍ରାହମ୍, RAW – ରୋମିଓ ଆକବର ୱାଲ୍ଟରରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି

ଜୋନ୍ ଅବ୍ରହାମଙ୍କ ସର୍ବଶେଷ ଫିଲ୍ମ ” RAW ” ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଥିଲା । ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଏହି ଭୂମିକା ପାଇଁ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ନାମ ବିବେଚନା କରାଯାଇଥିଲା । ପରେ, ନିର୍ମାତାମାନେ ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ଜୋନ୍ ଅବ୍ରହାମଙ୍କୁ ଚୟନ କରିବା ପାଇଁ ସ୍ଥିର କଲେ ଏବଂ ଜୋନ୍ ଆବ୍ରାହମ ଜଣେ ଗୁପ୍ତଚର ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଫିଲ୍ମଟି ସଫଳତା ପାଇଥିଲା ।

” ବେଫିକ୍ରେ “ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିବାକୁ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂଙ୍କୁ ସ୍ୱାକ୍ଷର କରାଯାଇଥିଲା

ଆଦିତ୍ୟ ଚୋପ୍ରା ପ୍ରାୟତଃ ଏକ ଭଲ ସ୍କ୍ରିପ୍ଟ ନେଇ ଆସିଥାନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବେଫିକ୍ରେ ପାଇଁ ସେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଏବଂ ବାଣୀ କପୁରଙ୍କ ସଫଳ ଯୋଡିକୁ ପୁନର୍ଜୀବିତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ଆଦିତ୍ୟ ଏହି ସିଦ୍ଧାନ୍ତରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଯେ ବେଫିକ୍ରେରେ ଧରମଙ୍କ ଭୂମିକା ପାଇଁ ରଣଭୀର ଏକ ଉପଯୁକ୍ତ କାଷ୍ଟ ହେବେ ।

ଅର୍ଜୁନ କପୁର ହାଫ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଜାଗା ନେଇଥିଲେ

ହାଫ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ଚେତନ ଭାଗବତଙ୍କ ଆଉ ଏକ ସଫଳବିକ୍ରି ଉପନ୍ୟାସ । ଏହି ଭୂମିକା ପାଇଁ କ୍ରିତି ସାନନ ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କୁ ବିବେଚନା କରାଯାଇଥିଲା । ପରେ, ମାଧବ ଝା ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିବାକୁ ବରୁଣ ଧାୱନ ମଧ୍ୟ ସର୍ଟଲିଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲେ । ତେବେ ନିର୍ମାତା ଶେଷରେ ଅର୍ଜୁନ କପୁର ଏବଂ ଶ୍ରଦ୍ଧାକପୁରଙ୍କ ଯୋଡିକୁ ମୁଖ୍ୟଭୂମିକାରେ ନେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ।

ଆୟୁଷ୍ମାନ ” ଅନ୍ଧାନ୍ଧୁନ “ରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇଥିଲେ

ଅନ୍ଧାନ୍ଧୁନ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ସଫଳତା , ଆୟୁଷ୍ମାନ ଖୁରାନାଙ୍କୁ ଜାତୀୟ ପୁରସ୍କାର ବିଜେତା ଅଭିନେତା କରାଇଲା । ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେ ଫିଲ୍ମର କାଷ୍ଟିଂ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସମୟରେ ଶ୍ରୀରାମ ରାଘବନ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କୁ ସମ୍ପର୍କ କରିଥିଲେ । ଯଦି ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ରହିଥାନ୍ତେ, ତେବେ ସେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରକୁ ଆଉ ଏକ ଉଚ୍ଚତାକୁ ନେଇପାରିଥାନ୍ତେ ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*