ବର୍ତ୍ତମାନ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଗବର ସିଂହଙ୍କ ଝିଅ, ଦେଖିବାକୁ ଅଟନ୍ତି ଖୁବ୍ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ହୋଟ୍ !

ଅମଜାଦ ଖାନ୍ ୭୦ ଏବଂ ୮୦ ଦଶକରେ ବଲିଉଡର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ରହିଥିଲେ । ସେ ବଲିଉଡରେ ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଗବର୍ ଭାବରେ ତାଙ୍କୁ ଜଣା ଯାଇଥାଏ ।

ଶୋଲେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଗବର୍ ସିଂହ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରି ସେ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ । ବଲିଉଡର ସବୁଠାରୁ ଭୟଙ୍କର ତଥା ଲୋକପ୍ରିୟ ଖଳନାୟକ ଭାବରେ ଗବରଙ୍କୁ ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ନିଜର ଅଙ୍ଗଭଙ୍ଗୀ, ବେଶଭୂଷା ଏବଂ କୁଟିଳ ଚରିତ୍ର ମାଧ୍ୟମରେ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଡାକୁକୁ ଅମଜାଦ ଖାନ୍ ଏପରି ଭାବରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ ଯେ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ସେ ଡାକୁ ଗବରଙ୍କ ଶୈଳୀରେ ପରିଚିତ ହେବାକୁ ଲାଗିଥିଲେ । ଶୋଲେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଗବର୍ ସିଂହଙ୍କୁ ଦର୍ଶକ ମାନେ ଚାହିଁଲେ ମଧ୍ୟ କେବେ ମଧ୍ୟ ଭୁଲି ପାରିବେ ନାହିଁ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଭିନେତା ଅମଜାଦ ଖାନ୍ ଆମ ଗହଣରେ ନାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆଜି ମଧ୍ୟ ସେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ହୃଦୟ ଉପରେ ରାଜ୍ କରୁଛନ୍ତି । ଅମଜାଦ ଖାନଙ୍କ ଝିଅ ଅହଲମ ଖାନ୍ ବଲିଉଡରେ କାମ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ।

ଅହଲମ ଖାନଙ୍କ ବିବାହ ହୋଇସାରିଛି । ୨୦୦୧ ମସିହାରେ ଅହଲମ ଖାନ୍ ଜାଫରୀ କରାଚିୱାଲାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଅମଜାଦ ଖାନଙ୍କ ଝିଅ ବଲିଉଡରେ ନିଜର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିୟରର ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ।

ସେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ନିଜର ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସହିତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତରେ ପାଦ ଦେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ସେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଏକ କ୍ଷୁଦ୍ର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି । ସେହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ନାମ ରିଫ୍ଲେକ୍ସନ ଅଟେ, କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ନିଜର ବଲିଉଡକୁ ଆସିବାର ସ୍ୱପ୍ନକୁ ମଧ୍ୟ ପୂରଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ଅହଲମ ଖାନ୍ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଷ୍ଟାଇଲିସ୍ ଅଟନ୍ତି ।

କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଅମଜାଦ ଖାନଙ୍କ ପରିବାରର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତ ସହିତ ପୁରୁଣା ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି । ଖୁବ୍ କମ୍ ଲୋକ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ଅମଜାଦ ଖାନଙ୍କ ପିତା ଜୟନ୍ତ (ଜାକରିୟା ଖାନ୍) ମଧ୍ୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଖଳନାୟକ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ଅମଜାଦ ଖାନଙ୍କର ଦୁଇ ପୁଅ, ଶାଦାବ ଖାନ୍ ଏବଂ ସୀମାବ ଖାନ୍ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି । ଶାଦାବ ଖାନ୍ ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରି ସାରିଛନ୍ତି । ରାନୀ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ସହ ସେ ରାଜା କି ଆଏଗା ବାରାତରେ କାମ କରିଥିଲେ ।

କିଛି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ମଧ୍ୟ ଶାଦାବ ଖାନ୍ ବଲିଉଡରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିଲେ ନାହିଁ କିମ୍ବା ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ଭଲ ଭାବରେ ଚାଲି ପାରିଲାନାହିଁ । ଏଥି ସହିତ ଅମଜାଦ ଖାନଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ପୁଅ ସୀମାବ ଖାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ଆକାରରେ ମିଳିଥିଲା । ସେ ‘ହିମ୍ମତୱାଲା’ ଏବଂ ‘ହାଉସଫୁଲ ୨’ରେ ସାଜିଦ ଖାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ , କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ମନ ଏଥିରେ ଲାଗିନଥିଲା ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*