୪ ଜଣ ଟିଭି ଅଭିନେତ୍ରୀ, ଯେଉଁମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଛନ୍ତି ଅବିବାହିତା !

ବିବାହକୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଜୀବନରେ ଏଭଳି ଏକ ମୋଡ଼ ଆସିଥାଏ, ଯେତେବେଳେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ । ବିଶେଷକରି ଏଭଳି ଝିଅମାନେ ଯେଉଁମାନେ ବହୁତ କମ୍ ବୟସରେ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ପିତାମାତାଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେତେ ଶୀଘ୍ର ଝିଅ ବିବାହ କରିବେ, ତାହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସେତେ ଭଲ ହେବ ।

ଅପରପକ୍ଷେ, ଟିଭି ଜଗତର ଅନେକ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବିବାହ ବୟସରେ ପହଞ୍ଚି ସାରିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଆଜି ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ଅବିବାହିତ ଅଛନ୍ତି । ବୋଧହୁଏ ସେମାନେ ପ୍ରକୃତ ପ୍ରେମ ପାଇବା ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ନୁହଁନ୍ତି । ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାନେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିବାହ କରିନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଏଭଳି ଲାଗୁଛି ଯେ ସେମାନେ ଖୁବଶୀଘ୍ର ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଉନାହାଁନ୍ତି । ଏହି ବିଷୟରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଟିଭି ଜଗତର ୪ ଜଣ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ସହ ପରିଚିତ କରାଇବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯେଉଁମାନେ ସମାଜ ଦ୍ୱାରା ନାମିତ କରାଯାଇଥିବା ବୟସ ସୀମା ଅତିକ୍ରମ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଅବିବାହିତ ଅଛନ୍ତି, ଏବଂ ଏମାନଙ୍କୁ କେବେ ମଧ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ବିବାହ କରିବାର କୌଣସି ଇଚ୍ଛା ନାହିଁ ।

୧) ନେହା ମେହତା:-

ନେହା ମେହତା ଟିଭି ଜଗତର ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି । ଆପଣ ତାଙ୍କୁ ଅଞ୍ଜଳି ମେହତା ଭାବରେ ଭଲ ଭାବରେ ଚିହ୍ନି ପାରିବେ । ସେ ‘ତାରକ୍ ମେହତା କା ଉଲଟା ଚଷମା’ରେ ତାରକଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି । ନେହା ଟିଭି ଜଗତରେ ନୂଆଁ ନୁହଁନ୍ତି । ସେ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଏହି ଜଗତରେ ରହିଛନ୍ତି । ‘ଡଲାର ବୋହୁ’ ଠାରୁ ନେହା ନିଜର ଅଭିନୟ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ତାପରେ ସେ ଷ୍ଟାର ପ୍ଲସର ସିରିଏଲ ‘ଭାଭି’ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲେ । କହିରଖୁଛୁ ଯେ ନେହା ମେହତା ୪୧ ବର୍ଷୀୟା ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅବିବାହିତ ଅଛନ୍ତି ।

“ତାରକ୍ ମେହତା କା ଉଲଟା ଚଷମା” ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଥିବା ସିଟକମ ଅଟେ । ନେହା ମେହତା ଗୁଜୁରାଟର କୌଣସି ସ୍ଥାନ ପାଟାନରୁ ଆସିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଏବଂ ଭଡୋଦରାକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା । ନେହାଙ୍କ ପିତା ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଲେଖକ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କୁ ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହେବାକୁ ପ୍ରେରଣା ଦେଇଥିଲେ । ନେହା ମାଷ୍ଟର ଇନ୍ ପର୍ଫମିଂ ଆର୍ଟସ (MPA) ଠାରୁ ଭାରତୀୟ କ୍ଲାସିକାଲ ଡ୍ୟାନ୍ସରେ ଡିପ୍ଲୋମା ସହିତ ଡ୍ରାମା ଏବଂ ଭୋକାଲରେ ସ୍ନାତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ।

୨) ଜିଆ ମାନେକ:-

ଜିଆ ମାନେକ ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଟିଭି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି, ଯିଏ ଷ୍ଟାର ପ୍ଲସର ଶୋ ‘ସାଥ୍ ନିଭାନା ସାଥିଆ’ରେ ଗୋପୀ ବୋହୁ ନାମକ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରି ସୁନାମ ଅର୍ଜନ କରିଥିଲେ । ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଗୋପୀ ବୋହୁ ବୋଲି ଚିହ୍ନିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ କିଛି ସମୟ ପରେ ସେ ଶୋ ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ । ଗୁଜବ ରହିଥିଲା ​​ଯେ ଶୋ’ର ନିର୍ମାତାମାନେ ମୁଖ୍ୟ ଚରିତ୍ରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ଦୃଶ୍ୟ ଯୋଡିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଉଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଜିଆ ଆରାମଦାୟକ ନଥିଲେ ।

ଜିଆ ମାନେକ ବଲିଉଡର କମେଡି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ନା ଘର୍ କେ ନା ଗାତ୍ ନାମର ଏକ ଛୋଟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ସେ ତାଙ୍କ ଶୋ ‘ସାଥ୍ ନିଭାନା ସାଥିଆ ’ଏବଂ SAB ଟିଭିର ଜେନୀ ଏବଂ ଜୁଜୁ ପରେ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇଥିଲେ । ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଜିଆ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ ସେ ଟେଲିଭିଜନକୁ ଫେରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଭାରତୀୟ ଟିଭି ଦର୍ଶକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୋପୀ ବୋହୁଙ୍କ ‘ଅତି ସକାରତ୍ମକ’ ଚରିତ୍ରକୁ ଭାଙ୍ଗିବା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଥିଲା । ତେବେ ଜିଆ ନିଜର ଇଣ୍ଡୋନେସିଆର ପରିଜନଙ୍କ ସହିତ ବହୁତ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି । ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏବଂ ଲେଖକ ତାଙ୍କୁ ସେହି ଦୃଶ୍ୟକୁ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ , ଯେପରିକି ସ୍କ୍ରିପ୍ଟର ଦାବି ଥିଲା । ଯେତେବେଳେ ବାରମ୍ବାର ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ ପରେ ମଧ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଦୃଶ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିନଥିଲେ , ସେତେବେଳେ ଶୋ ଛାଡିବାକୁ ଭଲ ଭାବୁଥିଲେ । ୩୩ ବର୍ଷୀୟ ଜିଆ ମାନେକଙ୍କର ବିବାହ କରିବାର କୌଣସି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ନାହିଁ ।

୩) ଶିଳ୍ପା ସିନ୍ଦେ:-

ଶିଳ୍ପା ସିନ୍ଦେ ଜଣେ ଲୋକପ୍ରିୟ ଟିଭି କଳାକାର ଅଟନ୍ତି । ଏଣ୍ଡ ଟିଭିର ଲୋକପ୍ରିୟ ଶୋ ‘ଭାବୀଜୀ ଘର୍ ପର୍ ହେ’ରେ ଅଙ୍ଗୁରୀ ଭାଉଜଙ୍କ ମଜାଳିଆ ଚରିତ୍ର ପରେ ଶିଳ୍ପା ଏକ ଘରୋଇ ନାମ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ । ଅଙ୍ଗୁରୀ ଭାଉଜଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଶିଳ୍ପା ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ । ଶୋ ସହିତ ତାଙ୍କର ଲୋକପ୍ରିୟତାକୁ ବୃଦ୍ଧି ଦେଖି, ଶିଳ୍ପା ତାଙ୍କ ଦରମା ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଶୋ’ର ନିର୍ମାତା ଏଥିରେ ସହମତ ନଥିଲେ ।

କିଛି ଦିନ ପରେ ଏଭଳି ଖବର ଆସିଥିଲା ​​ଯେ ଶିଳ୍ପାଙ୍କୁ ଶୋ’ରୁ ବାହାର କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏହାଯୋଗୁଁ ଶିଳ୍ପା ସିନ୍ଦେ ଏବଂ ଶୋ’ର ଚ୍ୟାନେଲ ମୁଖ୍ୟ ବିକାଶ ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ହୋଇଥିଲା । ସମଗ୍ର ଚର୍ଚ୍ଚା ସେତେବେଳେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା, ଯେତେବେଳେ ଶିଳ୍ପା ସିନ୍ଦେ ଏବଂ ବିକାଶ ଗୁପ୍ତା ଉଭୟ ବିବାଦିତ ରିଆଲିଟି ଶୋ “ବିଗ୍ ବୋସ୍”ରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ । ଉଭୟ ଶିଳ୍ପା ସିନ୍ଦେ ଏବଂ ବିକାଶ ଗୁପ୍ତା ଏହି ଶୋ’ର ଷ୍ଟାର କଳାକାର ଥିଲେ । ବିକାଶ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୩ ଫାଇନାଲିଷ୍ଟରେ ଥିବାବେଳେ ଶିଳ୍ପା ସିନ୍ଦେ ବିଗ୍ ବୋସ୍ ଟ୍ରଫି ଜିତିଥିଲେ । ଷ୍ଟାର ଅଭିନେତ୍ରୀ ୪୨ ବର୍ଷୀୟ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ଅବିବାହିତ ଅଟନ୍ତି ।

୪) ସାକ୍ଷୀ ତନୱାର:-

ସାକ୍ଷୀ ତନୱାର ଜଣେ ପ୍ରତିଭାଶାଳୀ ଟିଭି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି, ଯିଏ ଅମୀର ଖାନଙ୍କ ସହ ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି । ସା…

ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ସାକି ତନୱାରଙ୍କ ସହ ସଙ୍ଗୀତକାର ତଥା ଗାୟକ ବିଶାଲ ଦାଦଲାନୀଙ୍କ ବିବାହ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା । ଦୁହେଁ ଏପରିକି ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ଆବଦ୍ଧ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ କିଛି ଅଜ୍ଞାତ କାରଣରୁ କିଛି ଦିନ ପରେ ବିବାହ ବନ୍ଧନ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିଲା । ପରେ ବିଶାଲ ଦାଦଲାନି ପ୍ରିୟଲୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିବାବେଳେ ସାକ୍ସି ତନୱାର ୪୬ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଅବିବାହିତ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଶ୍ରୀ ପରଫେକ୍ଟଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*