ଦଶହରାରେ ନଡିଆ ସହିତ ଜଡିତ ଏହି ପଦକ୍ଷେପଗୁଡିକ ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବ, ଅନେକ ସମସ୍ୟାର କରିବ ସମାଧାନ !

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଏପରି ଅନେକ ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହା ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ । ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ନଡ଼ିଆ । ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ କିଛି ମଧ୍ୟ ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଲେ ନଡ଼ିଆ ଭାଙ୍ଗିବାର ପରମ୍ପରା ରହିଛି । ନଡ଼ିଆକୁ “ ଶ୍ରୀଫଳ ” ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ । ” ଶ୍ରୀ “ର ଅର୍ଥ ଲକ୍ଷ୍ମୀ । ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ନୂତନ ଜିନିଷ କିଣନ୍ତି କିମ୍ବା ଏକ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି , ତେବେ ପ୍ରଥମେ ନଡ଼ିଆ ଭାଙ୍ଗିବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଯଦି ଆପଣ ଦଶହରା ଦିନ ନଡ଼ିଆ ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ପ୍ରତିକାର କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଟଙ୍କା ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିପାରିବ ।

ଯେପରି ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣୁ, ଦଶହରା ଖରାପ ଉପରେ ଭଲର ବିଜୟ ଉତ୍ସବ ଭାବରେ ପାଳନ କରାଯାଏ । ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଦିନ ନଡ଼ିଆକୁ ନେଇ କିଛି ସରଳ ଉପଚାର କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ଋଣରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଦୂର ହେବ । ନଡ଼ିଆ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରି ଆପଣଙ୍କୁ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ ।

ଦଶହରାରେ କରନ୍ତୁ ନଡିଆ ସହ ଜଡିତ ଏହି ଉପାୟ

ଋଣରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ

ଏହି ଦୁନିଆର ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଜୀବନରେ କୌଣସି ନା କୌଣସି କାରଣରୁ ଟଙ୍କା ଋଣ କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଋଣ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା ପରିଶୋଧ କରିବାରେ ଅନେକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଈଥାନ୍ତି ଯଦି ଆପଣ ଋଣରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଦଶହରା ଦିନ ପ୍ରାତଃ ସ୍ନାନ ସାରି ତୁମେ ନିଜ ଲମ୍ବ ସହିତ ସମାନ କଳା ସୂତା ନିଅ, ଏହା ପରେ ତୁମେ ଏହାକୁ ନଡ଼ିଆ ଉପରେ ଗୁଡ଼ାଇ ରଖ, ଏହା କରିବା ପରେ ନଡ଼ିଆକୁ ରଖି ପୂଜା କର । ପୂଜା ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ, ଆପଣ ନଡ଼ିଆକୁ ଜଳରେ ପ୍ରବାହିତ କରି ଦେବେ ଏହା ସହିତ ଆପଣଙ୍କୁ ଋଣ ଛାଡ ପାଇଁ ଭଗବାନଙ୍କ ନିକଟରେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବାକୁ ପଡିବ । ଏହି ପ୍ରତିକାର ଗ୍ରହଣ କରି ଆପଣ ଶୀଘ୍ର ଋଣରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ ।

ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ

ଯଦି ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଦଶହରା ଦିନ ଏକ ଜଟାନଡ଼ିଆ ନିଅନ୍ତୁ, ଏହା ସହିତ ଆପଣ ଗୋଲାପ, ପଦ୍ମଫୁଲ ମାଳ, ଏକ ମିଟର ଗୋଲାପି ଏବଂ ଧଳା କପଡା, ଦହି, ଧଳା ମିଠା, ଦୁଇଟି ସୂତ୍ର ନେଇ ଯେକୌଣସି ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମନ୍ଦିରରେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ କର୍ପୁର ଏବଂ ଦୀପ ପ୍ରଜ୍ୱଳିତ କରି ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆରତୀ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଶ୍ରୀ କନକଧରା ସୋତ୍ର ଜପ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏହାକୁ ପବିତ୍ର ମନ ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସ ସହ ଏହି ପ୍ରତିକାର କରିବାକୁ ପଡିବ । ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରି ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଦୂର ହୋଇଥାଏ ।

କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ

ଯଦି ଆପଣ କାମରେ ସଫଳତା ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ଏଥିପାଇଁ ଦଶହରା ଦିନ ନାଲି ରଙ୍ଗର ସୂତା କପଡ଼ାରେ ଏକ ନଡ଼ିଆ ଗୁଡ଼ାଇ ବୋହୁଥିବା ପାଣିରେ ଭସାଇ ଦିଅ । ନଡିଆ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଥିବାବେଳେ, ତୁମେ ତୁମର ଇଚ୍ଛାକୁ ଆଖିବନ୍ଦ କରି ମନରେ ପୁନରାବୃତ୍ତି କରିବାକୁ ପଡିବ । ଏହି ସରଳ ଉପାୟରେ ସଫଳତା ହାସଲ ହୋଇପାରିବ ।

ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରକୁ ନଡ଼ିଆ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ

ଯଦି ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ମଜବୁତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ଚମେଲି ତେଲରେ ସିନ୍ଦୁର ମିଶ୍ରଣ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ନଡ଼ିଆ ଉପରେ ଏକ ସ୍ୱସ୍ତିକ ପ୍ରତୀକ ତିଆରି କରନ୍ତୁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରରେ ସେହି ନଡ଼ିଆକୁ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ, ଏହା ପରେ ତୁମକୁ ପ୍ରଭୁ ହନୁମାନଙ୍କୁ ଗୁଡ଼ ଏବଂ ଚଣାର ଭୋଗ ଦେବାକୁ ହେବ ଏବଂ ଋଣମୋଚକ ମଙ୍ଗଳମନ୍ତ୍ର ପାଠ କରିବାକୁ ପଡିବ, ଏହା ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଦୂର କରିଥାଏ ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*