ସ୍ୱାମୀ ରାଜ୍ କୁନ୍ଦ୍ରାଙ୍କ ସହିତ ଏହି ପ୍ରାସାଦ ଭଳି ବଙ୍ଗଳାରେ ରୁହନ୍ତି ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀ, ଦେଖନ୍ତୁ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଜୀବନଶୈଳୀର ଏହି ଫୋଟଗୁଡିକ….

ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ବିବାହ ପରଠାରୁ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦୁନିଆଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିଛନ୍ତି । ବଲିଉଡର ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀ ବିବାହ ପର ଠାରୁ ଜଣେ ଦାୟିତ୍ୱବାନ ଗୃହିଣୀ ଏବଂ ଯତ୍ନଶୀଳ ମାଁ ଭୂମିକାରେ କେବେ ଉପସ୍ଥିତ ହୋଇଗଲେ, ତାହା କେହି ଜାଣି ପାରିଲେ ନାହିଁ । ଯଦିଓ ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତରୁ ଦୂରରେ ଅଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆଜି ମଧ୍ୟ ସେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ସହ ସଂଯୁକ୍ତ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରାୟତଃ ନିଜର ଫଟୋ ଏବଂ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଥାନ୍ତି ଏବଂ ଆଜି ବହୁତ ବୟସ ହେବା ସତ୍ତ୍ୱେ ମଧ୍ୟ ସେ ବ୍ୟାୟାମ ଏବଂ ଯୋଗ ମାଧ୍ୟମରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଫିଟ୍ ଏବଂ ସୁସ୍ଥ ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଶିଳ୍ପା ବ୍ରିଟିଶ ମୂଳର ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀ ରାଜ୍ କୁନ୍ଦ୍ରାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି, ଯାହାଙ୍କର ବୟସ ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରାୟତଃ ୪୪ ବର୍ଷ ଅଟେ । ରାଜଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ଭାରତରେ ତାଙ୍କର ବିଶେଷ ନାମ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଥାଏ ।

ଏବଂ ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ ଉତ୍ସବରେ ଶିଳ୍ପାଙ୍କ ପ୍ରାସାଦ ପରି ଘରର କିଛି ଫୋଟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି, ଯାହା ମୁମ୍ବାଇର ଜୁହୁ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅବସ୍ଥିତ । ଉଭୟଙ୍କର ଏହି ସ୍ୱପ୍ନର ଘରର ନାମ ରାଜ୍ ଏବଂ ଶିଳ୍ପା ଉଭୟେ ମିଶି କିନାରା ରଖିଛନ୍ତି କାରଣ ଏହାର ଅବସ୍ଥାନ ଜୁହୁ ବେଳାଭୂମି କୂଳରେ ଅଟେ ।

ଏଥି ସହିତ ଶିଳ୍ପା ପୂଜାପାଠ କରିବାକୁ ବହୁତ ଆଗ୍ରହୀ ଅଟନ୍ତି, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସେ ଘରର ମନ୍ଦିରରେ ଗଣେଶଙ୍କର ଏକ ମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଶିଳ୍ପା ପଶୁ ପ୍ରିଣ୍ଟକୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି । ଘରର ଡ୍ରଇଂ ରୁମର ସାଜସଜ୍ଜା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସେ ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି । ଏହାସହିତ ଯଦି ଘରର ସାଜସଜ୍ଜା ବିଷୟରେ କହିବା, ତେବେ ଶିଳ୍ପା ଘରର ଡିଜାଇନ ଏବଂ ଆସବାବପତ୍ର ପାଇଁ ସପିଂ କରୁଛନ୍ତି ।

ଶିଳ୍ପାଙ୍କ ଏହି ଘରେ ଏକ ବଡ଼ ବସିବା ସ୍ଥାନ ଅଛି, ଯାହାକୁ ଆପଣ ନିଜେ ଫଟୋରେ ଦେଖିପାରିବେ । ଏଥି ସହିତ ଘରର ପେଣ୍ଟିଂକୁ ମଧ୍ୟ ଶିଳ୍ପା ନିଜ ମନ ପସନ୍ଦରେ କରାଇଛନ୍ତି ।  ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଧାର୍ମିକ ବିଷୟ ପ୍ରତି ଶିଳ୍ପା ବହୁତ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତି । ଅନେକ ଥର ଶୁଣାଯାଇଛି ଯେ ଶିଳ୍ପାଙ୍କ ଏହି ଡାଇନିଂ ରୁମରେ ବସି ଖାଦ୍ୟ ଖାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଅଲଗା ଏବଂ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅନୁଭବ ହୋଇଥାଏ ।

ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଘରର ସାଜସଜ୍ଜାରେ ପରଦା ଏବଂ ଆଲୋକର ବହୁତ ଭଲ ଭାବରେ ବ୍ୟବହୃତ କରାଯାଇଛି, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଘରର କୋଣ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଏ । ଏହାବ୍ୟତୀତ ଗଛଲତାକୁ ଭଲପାଉଥିବା ଶିଳ୍ପା ମଧ୍ୟ ଘରେ ଏକ ବଡ଼ ବଗିଚା ତିଆରି କରିଛନ୍ତି, ଯାହାର ସେ ନିଜେ ବହୁତ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି । ଏହାସହିତ ଘର ଭିତରେ ମଧ୍ୟ ସେ ଇନଡୋର ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଲଗାଇଛନ୍ତି । ଅନେକ ଥର ସେ ବଗିଚାରେ ଯୋଗ କରିବାବେଳେ ଫଟୋ ଏବଂ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ।

ଯଦି ଶିଳ୍ପାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ବିଷୟରେ କହିବା, ତେବେ ସେ ୧୯୯୩ ମସିହାରେ ବାଜିଗର ଫିଲ୍ମ ମାଧ୍ୟମରେ ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ । ଏବଂ ଏହା ପରେ ବଲିଉଡରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ନିଜର ଅଭିନୟର ଯାଦୁ ଦେଖାଇଥିଲେ ।

ଯଦି ନିକଟରେ ଆସିଥିବା କିଛି ଖବର ବିଷୟରେ କହିବା, ତେବେ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଫିଲ୍ମ ‘ନିକମ୍ମା’ ମାଧ୍ୟମରେ ଶିଳ୍ପା ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*