ନୋରା ଫତେହିଙ୍କୁ ଧୋକା ଦେଇ ଏହି ଅଭିନେତା ଲୁଚିକରି କରିଥିଲେ ବିବାହ , ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଥିଲେ ଦିଲବର ଗାର୍ଲ !

ବଲିଉଡର ଦିଲବର ଗାର୍ଲ କୁହାଯାଉଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ନୋରା ଫତେହି ଜଣେ ଜବରଦସ୍ତ ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀ ସହିତ ଜଣେ ମଡେଲ ମଧ୍ୟ ଅଟନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ସେ ଜଣେ ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀ ଭାବରେ ପରିଚିତ ଅଟନ୍ତି । ଦିଲବର ଗୀତରେ ନୋରାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରାଯାଇଥିବା ଜବରଦସ୍ତ ନୃତ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଲୋକପ୍ରିୟ କରାଇ ଦେଇଛି । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ନୋରାଙ୍କ ନାମ ବଲିଉଡର ଟପ୍ ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀ ମାନଙ୍କ ତାଲିକାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଛି । କହିରଖୁଛୁ ଯେ ନୋରା ଏହି ସଫଳତା ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଏହି ସଫଳତାର ରହସ୍ୟ ବର୍ଷ ବର୍ଷର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଅଟେ । ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର ସହିତ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିଷୟରେ କିଛି ଅଜଣା କଥା କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ।

ଏହି ଚାକିରୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ନୋରା ଫତେହିଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର:-

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ନୋରା ଫତେହି ମୂଳତଃ ମୋରୋକୋର ଅଟନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଜନ୍ମ କାନାଡାର କ୍ୟୁବେକ ସହରରେ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏଠାରେ ହିଁ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ପିଲାଦିନ ଅତିବାହିତ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ସହରରେ ନୋରାଙ୍କ ଅଧ୍ୟୟନ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା । ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ନୋରା ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀ ନଥିଲେ ବରଂ ଏକ ସାଧାରଣ ଚାକିରୀ କରୁଥିଲେ । ସେ ନିଜେ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଏହି ବିଷୟରେ ଖୁଲସା କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଏକ ସପିଂ ମଲରେ ନିଜର ପ୍ରଥମ କାମ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଏକ ଦୋକାନର ତଦାରଖ କରୁଥିଲେ । ମଲରେ ଚାକିରୀ କରିବା ପରେ ସେ ଏକ କଫି ହାଉସରେ ୱେଟର ଭାବେ କାମ କରୁଥିଲେ । ନୋରା କହିଛନ୍ତି ଯେ କଫି ହାଉସରେ କାମ କରି ସେ ଭଲ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଥିଲେ ।

ଏହା ଥିଲା ନୋରାଙ୍କ ଜୀବନର ମୋଡ଼:-

ମଲ, କଫି ହାଉସରେ ଚାକିରୀ କରିବା ପରେ ନୋରା ଏକ ବିଜ୍ଞାପନ ଏଜେନ୍ସିରେ କାମ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କୁ ଭାରତରୁ ଏକ ବିଜ୍ଞାପନ ପାଇଁ ଅଫର ମିଳିଥିଲା । କୁହାଯାଏ ଯେ ଏହି ଅଫର ତାଙ୍କ ଜୀବନର ମୋଡ଼ ବଦଳାଇଥିଲା । ଯେତେବେଳେ ନୋରା କାନାଡାରୁ ଭାରତ ଆସିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ମାତ୍ର ୫୦୦୦ ଟଙ୍କା ଥିଲା । ଭାରତ ଆସିବା ପରେ ସେ ହିନ୍ଦୀ ଶିକ୍ଷା କରିଥିଲେ ଏବଂ କିଛି ଶୋ’କୁ ହୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତା’ସହିତ ନୃତ୍ୟ ଶିଖିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ନୋରା ଜଣେ ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀ ଭାବରେ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ପାଦ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ତା’ପରେ ସେ ଆଉ ପଛକୁ ଫେରି ଚାହିଁ ନାହାଁନ୍ତି ।

ନୋରା ଏହି ଅଭିନେତାଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ଥିଲେ ପାଗଳ:-

୨୦୧୪ ମସିହାରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ଫିଲ୍ମ ରୋର୍ ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏଥିସହିତ ନୋରାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ତେଲୁଗୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିଲା । ନୋରା “ବିଗ୍ ବୋସ୍ ୯”ର ସିଜନରେ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାବରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ଡ୍ୟାନ୍ସ ରିଆଲିଟି ଶୋ “ଝଲକ୍ ଦିଖଲା ଜା”ରେ ତାଙ୍କର ଜବରଦସ୍ତ ନୃତ୍ୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଥିଲା ​​। ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ବଲିଉଡ ଗୀତରେ ନୃତ୍ୟ ପାଇଁ ଅଫର ମିଳିବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଅଭିନେତା ଅଙ୍ଗଦ ବେଦୀଙ୍କୁ ଭଲ ପାଇ ବସିଥିଲେ । ଏକ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ନୋରା, ନେହା ଧୁପିଆଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଅଙ୍ଗଦ ବେଦୀଙ୍କୁ ପ୍ରେମ କରି ବସିଥିଲେ । ତେବେ ନୋରା ଏବଂ ଅଙ୍ଗଦଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଅଧିକ ଦିନ ଧରି ଚାଲିପାରିଲା ନାହିଁ ।

ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଅଙ୍ଗଦ ବେଦୀ ନୋରା ଫତେହିଙ୍କୁ ଧୋକା ଦେଇ ନେହା ଧୁପିଆଙ୍କୁ ଦୁନିଆର ନଜରରୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଏହି ଖବର ଦ୍ୱାରା ନୋରା ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଥିଲେ ।

କୁହାଯାଏ ଯେ ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ମାସ ଧରି ନୋରା ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଚିନ୍ତିତ ଥିଲେ, ତେବେ ସମୟ ସହିତ ସେ ନିଜକୁ ସମ୍ଭାଳି ନେଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଗକୁ ବଢ଼ି ସାରିଛନ୍ତି । କହିରଖୁଛୁ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ନୋରା ଫତେହି ବଲିଉଡର ନମ୍ବର ୧ ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀ ଅଟନ୍ତି ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*