ଶେଷ ହୋଇ ନାହିଁ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ମାମଲାର ଅନୁସନ୍ଧାନ, ସିବିଆଇ ଦ୍ଵାରା ବଡ ଖୁଲସା !

ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଥିବାବେଳେ ସିବିଆଇକୁ ଦୁଇ ମାସ ବିତିଯାଇଛି । ଦୁଇମାସ ଧରି ଚାଲିଥିବା ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ସିବିଆଇ ହାତରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ବଡ଼ ପ୍ରମାଣ ଲାଗିନାହିଁ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରିବ ଯେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନୁହେଁ ବରଂ ହତ୍ୟା ହୋଇଛି । ଏହି ଦାବିକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପାଇଁ ନିକଟରେ ଏମ୍ସର ଫୋରେନସିକ ଟିମ୍, ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟକୁ ପୁନର୍ବାର ବିଶ୍ଳେଷଣ କରି ଏହାକୁ ସିଧାସଳଖ ଭାବରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଥିଲା । ପରବର୍ତ୍ତୀ ଦିନରେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଖବର ଆସିଥିଲା ​​ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ସିବିଆଇ ଏସଆଇଟି ତଦନ୍ତ ଶେଷ କରିଛି, ଯେଉଁଥିରେ କୌଣସି ଷଡଯନ୍ତ୍ର କିମ୍ବା ହତ୍ୟାର କଥା ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇ ନାହିଁ । କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ସିବିଆଇ ଏସଆଇଟି ଖୁବଶୀଘ୍ର ପାଟଣା କୋର୍ଟରେ ଏହାର ରିପୋର୍ଟ ଉପସ୍ଥାପନ କରି ମାମଲାଟିକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେବ ।

କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସିବିଆଇ ଏକ ଅଫିସିଆଲ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରି ଏଭଳି ଖବରକୁ ଭିତ୍ତିହୀନ କହିଛି ଏବଂ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଦେଇଛି ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି । ସିବିଆଇ ଏହାର ତଦନ୍ତ ଶେଷ କରିନାହିଁ ।

ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ଏଏନଆଇର ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍ ଦ୍ୱାରା ଏହି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି । ଗଣମାଧ୍ୟମରେ କିଛି କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ରହିଛି ଯେ ସିବିଆଇ ଏକ ସିଦ୍ଧାନ୍ତରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଛି । ଏହାକୁ ପୁନର୍ବାର କୁହା ଯାଇପାରେ ଯେ ଏହି ରିପୋର୍ଟଗୁଡିକ ଭିତ୍ତିହୀନ ଏବଂ ଭୁଲ୍ ଅଟେ : ସିବିଆଇ

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ପ୍ରକାରର ଖବର ଆସିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ସିବିଆଇ ନିଜର ଅନୁସନ୍ଧାନ ସମାପ୍ତ କରିଛି, ସିବିଆଇ ଏହା ନିଜର ଅଫିସିଆଲ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରିଛି । ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ମାମଲାର ତଦନ୍ତରେ ଜଡିତ ସିବିଆଇ ଟିମ୍ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସିଦ୍ଧାନ୍ତରେ ପହଞ୍ଚି ନାହିଁ ।

ଏହି ମାମଲା ସହ ଜଡିତ ପରବର୍ତ୍ତୀ ବଡ ଖବର ହେଉଛି ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାର ସମାପ୍ତି ପାଇଁ ସିବିଆଇ ଟିମ୍ ତାଙ୍କ ପୂର୍ବତନ ମ୍ୟାନେଜର ଦିଶା ସାଲିଆନଙ୍କ ପ୍ରେମିକ ରୋହନ ରାୟଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭେଟିଥିଲା । ତେବେ ସିବିଆଇ ଟିମ ରୋହନ ରାୟଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିବାର କାରଣ କଣ, ତାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ପାରିନାହିଁ । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ରୋହନ ରାୟ ହେଉଛନ୍ତି ଏକମାତ୍ର ବ୍ୟକ୍ତି ଯିଏ ଜୁନ ୮ ତାରିଖରେ ଦିଶାଙ୍କ ସହିତ ଥିଲେ, ଯେତେବେଳେ ଦିଶା ୧୪ତମ ମହଲାରୁ ଡେଇଁ ପଡିଥିଲେ ।

ଦିଶାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାକୁ ଏକାଠି ଜଡିତ କରି ଦେଖା ଯାଉଥିଲା ।  ନିକଟରେ ଅଭିନେତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ଯୁବରାଜ ସିଂହ ମଧ୍ୟ ବାରମ୍ବାର ଦାବି କରିଥଲେ ଯେ ରୋହନ ରାୟଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରିବା ପରେ ଏହି ମାମଲାର ସମାପ୍ତି ହୋଇପାରିବ ।

ତେବେ ରୋହନଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ସିବିଆଇ କୌଣସି ପ୍ରମୁଖ ନେତୃତ୍ୱ ପାଇଛି କି ନାହିଁ ତାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ପାରି ନାହିଁ ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*