ସନ୍ଦୀପ ସିଂହ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଗ୍ରହଣ କଲେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଦେଲେ ୨୦୦ କୋଟିର ମାନହାନି ନୋଟିସ୍ !

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହେବାର ଚାରି ମାସ ବିତିଗଲାଣି । ଜୁନ୍ ୧୪ ତାରିଖରେ ନିଜକୁ ଫାଶୀ ଲଗାଇ ଅଭିନେତା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ସିବିଆଇ ଏହି ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛି, କିନ୍ତୁ ଡ୍ରଗ୍ସ କଥା ବ୍ୟତୀତ ଆଉ କିଛି ଜଣାପଡିନାହିଁ । ଏଥି ସହିତ ବର୍ତ୍ତମାନ ସିବିଆଇ ମଧ୍ୟ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମାମଲାକୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ବୋଲି ବିଚାର କରୁଛି । ଯାଞ୍ଚ ମାଧ୍ୟମରେ ସିବିଆଇ ଏଭଳି କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ପାଇନାହିଁ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଜଣା ଯାଇପାରିବ ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି ।

ଯେତେବେଳେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ସନ୍ଦୀପ ସିଂହଙ୍କୁ ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଥିଲା । ରିପବ୍ଲିକ୍ ଟିଭିର ସାମ୍ବାଦିକ ତଥା ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ବାମୀ ସନ୍ଦୀପଙ୍କୁ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବୋଲି ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ କୌଣସି ଚେଷ୍ଟା ଛାଡି ନଥିଲେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯେତେବେଳେ ସିବିଆଇକୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର କୌଣସି ଦୃଢ଼ ପ୍ରମାଣ ମିଳିନାହିଁ, ସେତେବେଳେ ସନ୍ଦୀପ ସିଂହ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଉପରେ ମାନହାନି ମକଦ୍ଦମାର ମାମଲା ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି । ମାନହାନି ନୋଟିସରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କ ମିଥ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ସନ୍ଦୀପ ସିଂହଙ୍କ ଛବି ଖରାପ ହୋଇଛି । ଏହି ନୋଟିସରେ କଣ ଲେଖା ଅଛି ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା…

ଏହି ନୋଟିସରେ ଲେଖାଯାଇଛି ,

“ସାର୍, ମୁଁ ମୋର ଗ୍ରାହକ ସନ୍ଦୀପ ସିଂହଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କିଛି କଥା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି । ମୋର ଗ୍ରାହକ ବଲିଉଡର ଜଣେ ସମ୍ମାନିତ ପ୍ରଯୋଜକ ତଥା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା ଅଟନ୍ତି, ଯାହାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଚ୍ୟାନେଲରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଭୁଲ୍ ସୂଚନା ଦିଆଯାଉଥିଲା । ଯେତେବେଳେ କି ଚ୍ୟାନେଲ ଏହା ଜାଣିଥିଲା ​​ଯେ ମୋର ଗ୍ରାହକ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ପ୍ରଥମ ଦିନରୁ ଜାଣିଥିଲେ । ଆପଣ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ମୋର ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ଏବଂ ହତ୍ୟାକାରୀ ବୋଲି କହିଥିଲେ ଏବଂ ଜାଣିଶୁଣି ସିବିଆଇ ଏବଂ ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଦିଗକୁ ବଦଳାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ।

ନୋଟିସରେ ଆହୁରି ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ,

ବର୍ତ୍ତମାନ ସତ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ କେବଳ ଟିଆରପି ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ଏଭଳି କରାଯାଇଛି । ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ଚ୍ୟାନେଲ ନିଜର ଟିଆରପି ପାଇଁ ଭୁଲ୍ ଏବଂ ମିଥ୍ୟା ଖବର ପ୍ରଚଳନ କରୁଛି । ଚ୍ୟାନେଲର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ ନିଜେ ମୋତେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଆମେ ଚ୍ୟାନେଲକୁ କୌଣସି ଲାଭ ନ ଦେଉ, ତେବେ ଆମ ବିରୋଧରେ ଏଭଳି ଖବର ପ୍ରଚଳନ କରାଯିବ ଏବଂ ସନ୍ଦୀପଙ୍କୁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯିବ ।

ଏହି ନୋଟିସରେ ଏହିପରି ଅନେକ ଜିନିଷ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି, ଯାହା ଅନୁଯାୟୀ ସନ୍ଦୀପ ସିଂହଙ୍କ ଛବିକୁ ଖରାପ କରିବାପାଇଁ ଏବଂ ଟିଆରପି ପାଇବା ପାଇଁ ଏଭଳି ଖବର ପ୍ରଚଳନ କରା ଯାଇଥିଲା । ରିପବ୍ଲିକ ଟିଭି ଧାରା ୪୯୯ ଏବଂ ୫୦୦ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଅପରାଧ କରିଛି, ଯାହା ଏହି ନୋଟିସରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି । ନୋଟିସରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ ସନ୍ଦୀପ ସିଂହଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ମିଥ୍ୟା ଖବର, ଫୁଟେଜ ଏବଂ ପ୍ରବନ୍ଧକୁ ତୁରନ୍ତ ବିଲୋପ କରାଯିବା ଉଚିତ । ଏଥିସହ ସେମାନେ ସନ୍ଦୀପ ସିଂହଙ୍କୁ ସର୍ବସାଧାରଣରେ କ୍ଷମା ମାଗିବା ଉଚିତ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସନ୍ଦୀପ ସିଂହଙ୍କୁ ୨୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ମାନହାନି ରୂପରେ ମିଳିବା ଉଚିତ ।

କିନ୍ତୁ ସନ୍ଦୀପ ସିଂହ ଭୁଲି ଯାଇଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି, ତାହା ଶେଷ ହୋଇନାହିଁ ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*