୯୦ ଦଶକର ଅଭିନେତା ଫରାଜ ଖାନ୍ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଭର୍ତ୍ତି, ସଲମାନ ଖନ୍ ଚିକିତ୍ସାର ଖର୍ଚ୍ଚ ବହନ କରିବେ !

ବଲିଉଡର ଅନେକ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା ଅଭିନେତା ଫରାଜ ଖାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଅନେକ ଗୁରୁତର ହୋଇଯାଇଛି । ଫରାଜ ଖାନ୍ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ଏକ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଜୀବନ ଓ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ଯୁଦ୍ଧ କରୁଛନ୍ତି । ଖବର ଅନୁଯାୟୀ , ଫରାଜଙ୍କର ମସ୍ତିଷ୍କ ସଂକ୍ରମଣ ଏବଂ ନିମୋନିଆ ଥିବାର ଜଣାପଡିଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସଲମାନ ଖାନ୍ ଅଭିନେତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି । ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ସଲମାନଙ୍କ ଟିମ୍ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି ଯେଉଁଠାରେ ଫରାଜ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି । ଏହି ଅଭିନେତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ବିଷୟରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପୂଜା ଭଟ୍ଟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ଅଭିନେତାଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି, ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପୂଜା ଭଟ୍ଟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଫରାଜ ଖାନଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ମାଗିଛନ୍ତି । ପୂଜା ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଫରାଜ ଖାନଙ୍କ ଫୋଟ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଲୋକଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ଲୋଡିଛନ୍ତି । ଯାହାଦ୍ୱାରା ଫରାଜଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇପାରିବ ଏବଂ ତାଙ୍କର ସହଜରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇପାରିବ ।

ପୂଜା ଭଟ୍ଟ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ ଫରାଜ ଖାନଙ୍କ ଫୋଟ ସେୟାର କରି କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ଦୟାକରି ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଦାନ କରନ୍ତୁ । ମୁଁ ମଧ୍ୟ କରୁଛି । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେହି ଏହା କରିପାରନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ ବହୁତ କୃତଜ୍ଞ ହେବି ।”  ଫରାଜ ସହ ଜଡିତ ବାକି ସୂଚନା ପୂଜାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସେୟାର କରା ଯାଇଥିବା ପାଣ୍ଠି ସଂଗ୍ରହରେ ଅଂଶୀଦାର କରାଯାଇଛି ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଫରାଜ ଖାନଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଏକ ପାଣ୍ଠି ସଂଗ୍ରହକାରୀ ୱେବସାଇଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ କୁହାଯାଇଛି, “ଫରାଜ ପ୍ରାୟ ଏକ ବର୍ଷ ଧରି ଛାତିରେ କଫ ଏବଂ ସଂକ୍ରମଣ ସହ ଲଢୁଥିଲେ । ନିକଟରେ ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡି ଯିବା ପରେ ସେ ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହ ଏକ ଭିଡିଓ କଲ୍ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଯିବାକୁ କହିଥିଲେ ।

ଫରାଜଙ୍କ ପାଇଁ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସହାୟତା ରାଶିର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । ତାଙ୍କ ପାଣ୍ଠିରେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଅଭିଯାନର ସହାୟତାରେ ପ୍ରାୟ ୧ ଲକ୍ଷ ୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଛି, ତଥାପି ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଫରାଜଙ୍କୁ ବହୁ ଅର୍ଥର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ।

ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଫରାଜ ଖାନ୍ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାଭାବିକ ଜୀବନ ବଞ୍ଚି ପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ଆଇସିୟୁରେ ତାଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଚିକିତ୍ସା ଦେବା ପରେ ତାଙ୍କର ଯତ୍ନ ନିଆଗଲେ ଏହା ସମ୍ଭବ ଅଟେ । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଫରାଜ ଖାନ୍ନ ଚରିତ୍ର କଳାକାର ୟୁସୁଫ ଖାନଙ୍କ ପୁଅ ଅଟନ୍ତି । ସେ ରାନୀ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ଅଭିନୀତ ‘ମେହେନ୍ଦି’ (୧୯୯୮)ରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ‘ଫରେବ’ (୧୯୯୬), ‘ପୃଥ୍ଵୀ’ (୧୯୯୭) ଏବଂ ‘ଦିଲ ନେ ଫିର ୟାଦ କିୟା’ (୨୦୦୧) ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*