ସୋନମ୍ କପୁରଙ୍କ ଅଦ୍ଭୂତପୂର୍ବ ଶାଢ଼ୀର ହେଲା ପରିହାସ, ଲୋକମାନେ କହିଲେ ଭିକାରୀ ପରି ଲାଗୁଛନ୍ତି ମାଡାମ୍ !

ଅଭିନେତା ଅନିଲ କପୁରଙ୍କ ଝିଅ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୋନମ୍ କପୁରଙ୍କୁ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଜାଣିଥିବେ । ସୋନମ୍ କପୁର ସେହି ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଅଟନ୍ତି, ଯାହାଙ୍କର ଫ୍ୟାଶନ ସହିତ ମୁକାବିଲା କରିବା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ସହଜ ନୁହେଁ । ଏକରୁ ଅଧିକ ସିଲୁଏଟ୍ ଉପରେ ହାତ ରଖିଥିବା ସୋନମ୍, ସର୍ବଦା ନିଜ ଲୁକ୍ସ ସହିତ ପରୀକ୍ଷଣ ଜାରି ରଖନ୍ତି କିନ୍ତୁ ବେଳେବେଳେ ଆବଶ୍ୟକ ଠାରୁ ଅଧିକ ଷ୍ଟାଇଲିସ୍ ଦେଖାଯିବାର ଇଚ୍ଛା ସେମାନଙ୍କୁ ଟ୍ରଲିଂର ଶିକାର କରିଥାଏ । ଗୋଟିଏ ପକ୍ଷରେ ଯେଉଁଠାରେ ସୋନମଙ୍କ ରେଡି ରେଡ୍ କାର୍ପେଟ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କାଜୁଆଲ ଲୁକ୍ସ ଏତେ ସୁନ୍ଦର ହୋଇଥାଏ ଯେ ସେ ସହଜରେ ଏକ ଷ୍ଟାଇଲିଂ ବୁକ୍ ଡିଜାଇନ କରିପାରିବେ, ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ନୂଆଁ ନୂଆଁ ଡିଜାଇନର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧି ଫ୍ୟାଶନର ନୂଆଁ ସଂଜ୍ଞା ତିଆରି କରିବା ତାଙ୍କ ପାଇଁ କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡେ ।

ଯେତେବେଳେ ସୋନମ୍ ଏକ ଚିରା ଶାଢୀରେ ଆସିଲେ:-

ତେବେ ଏହାକୁ ଅଣଦେଖା କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ଯେ ସୋନମ୍ କପୁର ହେଉଛନ୍ତି ଏକମାତ୍ର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଯିଏ ପ୍ରଥମେ କୌଣସି ନୂଆଁ ଷ୍ଟାଇଲ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି । ସେ ମସାବା ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଡିଜାଇନ ହୋଇଥିବା ଆର୍ଥ କଲେକ୍ସନ ହେଉ କିମ୍ବା ଆବୁ ଜାନି ସନ୍ଦୀପ୍ ଖୋସଲାଙ୍କର ଡିଜାଇନ ହୋଇଥିବା ବ୍ରାଇଡାଲ ପୋଷାକ ହେଉ, ସୋନମଙ୍କ ଲୁକ୍ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ଦେଖିବା ଯୋଗ୍ୟ ହୋଇଥାଏ । ଅବଶ୍ୟ, ସୋନମ୍ ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଭଲ ଦେଖା ଯାଉଥିବା ଶାଢ଼ୀକୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ମଜାଳିଆ କରି ଦେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଥରେ ସୋନମ୍ ଚିରା ଶାଢ଼ୀ ପିନ୍ଧିଥିଲେ । ତେବେ କିଛି ସଂସ୍କାରୀ ଟ୍ରୋଲରଙ୍କର କହିବା ଅନୁଯାୟୀ କଣ ଏହା ମଧ୍ୟ ଫ୍ୟାଶନ ଅଟେ ? ଏବଂ ସୋନମ୍ କପୁରଙ୍କୁ ଏହି ଶାଢୀରେ ଦେଖି ହସ ବନ୍ଦ କରି ପାରିଲେ ନାହିଁ । କିଛି ଲୋକ କହିଥିଲେ, ସେ କାହିଁକି ବୁଢ଼ୀ ହୋଇ ଆସି ଯାଇଛନ୍ତି ?

ଏହି ପୋଷାକରେ ଏପରି କଣ ଥିଲା ?

ବୋଧହୁଏ ଆପଣ ସମସ୍ତେ କରୀନା କପୁର ଖାନ୍, ସୋନମ୍ କପୁର, ସ୍ୱରା ଭାସ୍କର ଏବଂ ଶିଖା ତଲସାନିଆଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ଭିରା ଡି ୱେଡିଂ’ ମନେ ରଖିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନେ ଟ୍ରେଲର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଫିଲ୍ମର ପ୍ରମୋସନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବହୁତ ମଜା କରିଥିଲେ । ଏଥି ସହିତ ଏକ ପ୍ରୋମଶନାଲ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସୋନମଙ୍କୁ ଏକ ପାଉଡର ନୀଳ ରଙ୍ଗର ଡେନିମମ୍ ଶାଢ଼ୀରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା, ଯାହା ଫ୍ୟାଶନ ଡିଜାଇନର ଦୀକ୍ଷା ଖାନ୍ନାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଭାବେ ଡିଜାଇନ କରାଯାଇଥିଲା । ଯଦିଓ ଏହି ଶାଢୀ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଫ୍ୟାଶନ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଶାଢ଼ୀର ପଲୁରେ ତିଆରି ହୋଇଥିବା ରିପଡ଼ ଡିଜାଇନ ଲୁକକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାପାଇଁ ଯଥେଷ୍ଟ ଥିଲା ।

ଏହିପରି ସାମଗ୍ରିକ ଲୁକ୍ ଥିଲା:-

ସୋନମ୍ କପୁରଙ୍କ ସାମଗ୍ରିକ ଲୁକ୍ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ସେ ଏହି ପାଉଡର ନୀଳ ଶାଢ଼ୀକୁ ଏକ କ୍ରିସ୍ପ ରଙ୍ଗର ଧଳା ସାର୍ଟ ସହିତ ପିନ୍ଧିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ୩/୪ ପଫ ସ୍ଲିଭର ଏହି ସାମଗ୍ରିକ ପୋଷାକକୁ ଉପଯୁକ୍ତ ସ୍ପର୍ଶ ଦେବା ପାଇଁ ଯଥେଷ୍ଟ ଥିଲା । ଏଥି ସହିତ ଦୀକ୍ଷା ଖାନ୍ନାଙ୍କ ଏହି ଶାଢ଼ୀ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ଡିଜାଇନର ଏହି ଶାଢ଼ୀକୁ ନିଜର ଡେନିମ୍ ସମର କୋଲେକ୍କ୍ସାନକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ରିପଡ଼ ଡ୍ରେପ୍ ସହିତ ଡିଜାଇନ କରିଥିଲେ, ଯାହା ତଳ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ପ୍ୟାଣ୍ଟ ଷ୍ଟାଇଲରେ ତିଆରି ହୋଇଥିଲା ।

ଯେକୌଣସି ମଧ୍ୟ ଜିନିଷ ପିନ୍ଧି ଆସି ଯାଉଛନ୍ତି:-

ତେବେ ଏହି ଲୁକ୍ସରେ ସୋନମଙ୍କ ଫୋଟ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ଟ୍ରୋଲର ମାନେ ତାଙ୍କୁ ପରିହାସ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ‘ଭିକାରୀ’ ସହିତ ତୁଳନା କରିଥିଲେ । ଯଦିଓ ଏହି ଶାଢ଼ୀ ସୋନମଙ୍କ ଉପରେ ବହୁତ ଭଲ ଦେଖାଯାଉଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏତେ ବଡ ଫ୍ୟାଶନିଷ୍ଟଙ୍କ ଠାରୁ ଲୋକମାନେ ଏପରି ଆଶା କରିନଥିଲେ । ସୋନମଙ୍କୁ ଦେଖି କିଛି ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ଉପଯୁକ୍ତ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ, ଅନେକ ଲୋକ ତାଙ୍କ ଫ୍ୟାଶନ୍ ଭାବନା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଟ୍ରୋଲରମାନେ ତାଙ୍କୁ ‘ଭିକାରୀ’ ବୋଲି କହିବାରୁ ତାହା ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା ।

ମୂଲ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ:-

ବାସ୍ତବରେ, ସୋନମ କପୁରଙ୍କ ଶାଢ଼ୀର ମୂଲ୍ୟକୁ କେହି ମଧ୍ୟ ଭାବି ପାରିବେନାହିଁ, ତାହା ପ୍ରାୟତଃ ୩୮ ହଜାରରୁ ୪୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଅଟେ । ଏହି ପ୍ରକାର ଶାଢ଼ୀ ଆଗାମୀ ସମୟରେ ପ୍ରଚଳିତ ହୋଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ଆଜିର ସମୟରେ ଏହାକୁ କିଣିବା ପାଇଁ କେହି ମଧ୍ୟ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*