ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “ଧଡ଼କନ୍”ର ଏତେ ବର୍ଷ ପରେ ପୁଣିଥରେ ଝଲସି ଉଠି ଆସିଲା ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀଙ୍କ କଷ୍ଟ, କହିଲେ – ଆଜି ମଧ୍ୟ ଖରାପ ଲାଗେ ଯେବେ……

ବଲିଉଡ଼ରେ ନାମ ଓ ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀଙ୍କୁ ଆଜି କୌଣସି ପରିଚୟର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ ଏବଂ ସେ ୯୦ ଦଶକର ଗୋଟିଏରୁ ବଡ଼ ଗୋଟିଏ ଭଲ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମାନଙ୍କରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଅଭିନୟ ଓ ସୁନ୍ଦରତାକୁ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଲୋକେ ସ୍ମରଣ କରନ୍ତି । ଯଦିଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯାଇଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ତାଙ୍କୁ କିଛି ରିୟାଲିଟି ଶୋ’ରେ ଜର୍ଜ ଭୂମିକାରେ ଦେଖିପାରିବେ । ଶିଳ୍ପା ନିଜ ଭିତରେ ଏକ ବହୁତ ଭଲ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି । ସେ ନିଜ ଯୋଗ ଓ ଫିଟନେସ୍ ଯୋଗୁଁ ଫ୍ୟାନ୍ସଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖୁବ୍ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି । ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ରାଜ୍ କରୁଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ନିକଟରେ ଏକ ଖୁଲାସା କରିଛନ୍ତି, ଯାହା ଫଳରେ ସେ ପୁଣିଥରେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଆସିଛନ୍ତି ।

ଆରମ୍ଭରେ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଲା ସଂଘର୍ଷ

ଆପଣ ସମସ୍ତେ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଧଡ଼କନ୍’ ମନେଥିବ । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏକ ସମୟର ସୁପରହିଟ୍ ଥିଲା । ଏହାର ସମସ୍ତ ଗୀତ ଗୁଡ଼ିକୁ ମଧ୍ୟ ପସନ୍ଦ କରାଯାଏ । ଆଜି ମଧ୍ୟ ଲୋକେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା କରି ରହନ୍ତି । ଏଥିରେ ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀଙ୍କ ସହ ସୁନୀଲ ଶେଟ୍ଟୀ ଓ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଇଥିଲେ । ଶିଳ୍ପା ନିକଟରେ ଏକ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ ଖୁଲାସା କରିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କୁ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭରେ ଖୁବ୍ ସଂଘର୍ଷ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ତାଙ୍କୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଓ ଫିଲ୍ମ ମେକର୍ସଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ସେ କେବେମଧ୍ୟ ହାର୍ ମାନିଲେ ନାହିଁ । ଶାହରୁଖଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ବାଜିଗର’ରେ ସେ ଏକ ମୁଖ୍ୟ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ରାତାରାତି ସମସ୍ତଙ୍କ ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏପରି ଏକ ମାମଲା ମଧ୍ୟ ରହିଛି ଯାହାକୁ ନେଇ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାନେ ଏତେ ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍ ବିଚଳିତ ରୁହନ୍ତି ।

ମିଳିଲା ନାହିଁ କୌଣସି ପୁରସ୍କାର

ଶିଳ୍ପା ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁ ସମୟରେ କହିଲେ ଯେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଧଡ଼କନ୍’ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ସବୁଠାରୁ ଉତ୍ତମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମଧ୍ୟରୁ ଏକ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ କଥାରୁ ଦୁଃଖିତ ଲାଗେ ଯେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ପୁରସ୍କାର ମିଳିଲା ନାହିଁ । ସେ କହିଲେ ଯେ, ସେହି ସମୟରେ ମୋର ବୋଲ୍ଡ କେଶ ଥିଲା, ଆଖିରେ ନୀଳ ରଙ୍ଗର ଲେନ୍ସ ଥିଲା ଓ ନାଲି ରଙ୍ଗର ଲିପଷ୍ଟିକ୍ ଲଗାଉଥିଲି ଯାହା ମୋ ଉପରେ ଖୁବ୍ ସୁନ୍ଦର ଲାଗୁଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏତେ ସବୁ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ମୋତେ କୌଣସି ପୁରସ୍କାର ମିଳିନଥିଲା । ବିଶେଷ କରି ‘ଧଡ଼କନ୍’ ଓ ‘ଫିର ମିଲିଙ୍ଗେ’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ମୋତେ ପୁରସ୍କାର ମିଳିବା ଆଶା ଥିଲା ।”

ଲୋକମାନେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବେ ଦେଖିଲେ ନାହିଁ

ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀ ଆଗକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ମୋତେ ଦୁଃଖିତ ଲାଗେ ଯେ ସେହି ସମୟରେ ମୋତେ କିଏ ମଧ୍ୟ ଏକ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବେ ଦେଖିନଥିଲେ । ମୁଁ ଏତେ ଗୁଡ଼ିଏ ହିଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମାନଙ୍କରେ ଅଭିନୟ କଲି କିନ୍ତୁ ମୋର କ୍ୟାରିୟର ଏତିକିରେ ଚାଲିଲା ନାହିଁ । ମୋତେ ଆଗରୁ ଜଣାଥିଲା ଯେ ମୁଁ ସଠିକ୍ ମାର୍ଗରେ ଚାଲୁଛି ଏବଂ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଚାଲିବି । ଯଦିଓ ମୋତେ ବହୁତ ରିଜେକ୍ସନ ମଧ୍ୟ ମିଳିଲା କିନ୍ତୁ ମୁଁ କେବେ ଡରିଲି ନାହିଁ ବରଂ ଏହା ମଧ୍ୟ ମୋତେ ଆହୁରି ଉତ୍ତମ କରିବା ପାଇଁ ସାହସ ଦେଲା ।”

ଆପଣଙ୍କୁ ସୂଚନା ପାଇଁ ଜଣାଇଦେଉଛୁ ଯେ ବଲିଉଡ଼ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀ ବ୍ୟବସାୟୀ ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ୧୫ ଫେବୃୟାରୀ ୨୦୨୦କୁ ସେ ସେରୋଗେସି ଜରିଆରେ ଏକ କନ୍ୟା ସନ୍ତାନର ମାଁ ହୋଇଗଲେ । ସେହି ଝିଅର ନାମ ସମୀକ୍ଷା ଅଟେ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଶିଳ୍ପା ୨୧ ମେ ୨୦୧୨ରେ ଏକ ପୁଅ ବିୟାନକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ । ଶିଳ୍ପା ଦ୍ୱିତୀୟ ସନ୍ତାନ ପାଇଁ ସେରୋଗେସିର ବିଷୟକୁ ଏକ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁ ସମୟରେ ଦୁନିଆ ସମ୍ମୁଖରେ ରଖିଥିଲେ ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*