କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଅର୍ଜନ କରୁଥିବା ଏହି କଳାକାର ଏକ ସମୟରେ ଏତେ କମ୍ ଟଙ୍କାରେ କରୁଥିଲେ କାମ, ସଲମାନଙ୍କୁ ମିଳୁଥିଲା କେବଳ ୧୦୦ ଟଙ୍କା !

ବଲିଉଡ଼ କଳାକାର ଯେଉଁମାନେ ଆଜି ଫିଲ୍ମ କରନ୍ତି, ସେଥିପାଇଁ ସେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ନିଅନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗିପାରେ ଯେ ଆଜି ଏତେ କୋଟି ଟଙ୍କା ନେଉଥିବା କଳାକାର ଏକ ସମୟରେ ୧୦୦-୨୦୦ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାକିରୀ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ଏଠାରେ ବଲିଉଡ଼ର କିଛି ଏପରି କଳାକାର ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କ ପ୍ରଥମ ରୋଜଗାର ବିଷୟରେ ସୂଚାଇବୁ ।

ଆମୀର ଖାନ୍

‘ମିଷ୍ଟର ପରଫେକ୍ସନିଷ୍ଟ’ ନାମରେ ଆମୀର ଖାନ୍ ବଲିଉଡ଼ରେ ପରିଚିତ । ଯଦିଓ, ଆମୀରଙ୍କ ବଲିଉଡ଼ ଯାତ୍ରା ଏତେ ମଧ୍ୟ ସହଜ ନୁହେଁ । ଆମୀରଙ୍କୁ ଏଥି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡ଼େ । ଆରମ୍ଭରେ ସେ ଆସିଣ୍ଟାଣ୍ଟ ରୂପେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଥିଲେ । ଆଜି ସମସ୍ତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରୁଥିବା ଆମୀର ଖାନଙ୍କୁ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଦରମା ରୂପେ ମାତ୍ର ୧୦୦୦ ଟଙ୍କା ମିଳିଥିଲା ।

ଶାହରୁଖ ଖାନ୍

ବଲିଉଡ଼ରେ ‘କିଙ୍ଗ ଖାନ୍’ ଓ ‘ବାଦଶାହ’ ନାମରେ ପରିଚିତ ଶାହରୁଖ ଖାନ୍ ଆଜିକାର ସମୟରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ସମ୍ପତ୍ତିର ମାଲିକ ଅଟନ୍ତି । ଆହୁରି ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଗୌରୀ ନିକଟରେ ମଧ୍ୟ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ରହିଛି । କିନ୍ତୁ କଣ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି ଶାହରୁଖ ଖାନଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଦରମା କେତେ ଟଙ୍କା ଥିଲା ? ପଙ୍କଜ ଉଦ୍ଧାସଙ୍କ ଏକ ଗଜଲ କଂସର୍ଟରେ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଶାହରୁଖ ଖାନ୍ କାମ କରିଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ ୫୦ ଟଙ୍କା ମିଳିଥିଲା ।

ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ

ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କୁ ଯୁଗର ମହାନାୟକ ବୋଲି କୁହାଯାଏ । ସେ ‘ବିଗ୍ ବି’ ନାମରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ । ଆଜି ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ନିଜ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବଳରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରନ୍ତି । ସେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ସମ୍ପତ୍ତିର ମାଲିକ ଅଟନ୍ତି । ଯଦି ଆପଣ ବିଗ୍ ବିଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଦରମା ବିଷୟରେ ଜାଣିବେ ତେବେ ଚକିତ ହୋଇଯିବେ । ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଯେତେବେଳେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତକୁ ଆସିନଥିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ କୋଲକାତାର ଏକ ଶିପିଙ୍ଗ କମ୍ପାନୀରେ ଚାକିରୀ କରୁଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କୁ ମାସର ୫୦୦ ଟଙ୍କା ଦରମା ମିଳୁଥିଲା ।

ଅକ୍ଷୟ କୁମାର

ବଲିଉଡ଼ରେ ‘ଖିଲାଡ଼ି କୁମାର’ଙ୍କ ନାମରେ ପରିଚିତ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ବର୍ତ୍ତମାନ ବଲିଉଡ଼ର ଅଧିକ ରୋଜଗାର କରୁଥିବା ଅଭିନେତା ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ବେଙ୍କକରେ ୱେଟର ଓ ସେଫ୍ ରୂପେ କାମ କରିବାକୁ ପଡୁଥିଲା । ଏହି କାମ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଦରମା ରୂପେ ମାତ୍ର ୧୫୦୦ ଟଙ୍କା ମିଳୁଥିଲା ।

ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପଡ଼ା

‘ଦେଶୀ ଗାର୍ଲ’ ରୂପେ ନିଜର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରି ହଲିଉଡ଼ରେ ମଧ୍ୟ ପାଦ ରଖିଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପଡ଼ାଙ୍କୁ ଏହି ପଦ ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଛି । ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଦରମାରେ ୫୦୦୦ ଟଙ୍କାର ଚେକ୍ ମିଳିଥିଲା । ଏହା ପରେ ସେ ଆଉ କେବେ ପଛକୁ ଚାହିଁ ଦେଖିଲେ ନାହିଁ ।

ସଲମାନ ଖାନ୍

ବଲିଉଡ଼ରେ ସୁଲତାନ ଓ ଭାଇଜାନ୍ ନାମରେ ପରିଚିତ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଦରମା ଜାଣି ଆପଣ ମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ । ସଲମାନ ଖାନ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ବଲିଉଡ଼ରେ ଏକ ସୁପ୍ରସିଦ୍ଧ ନାମ । ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ବେକଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ଡ୍ୟାନ୍ସର ଭାବେ କାମ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା, ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ମାତ୍ର ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଉଥିଲା । ପରେ ସମୟ ବଦଳିଲା ଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ସଲମାନ ଖାନ୍ ନିଜର ପାଖାପାଖି ସମସ୍ତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ୧୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରେ ।

ଇରଫାନ୍ ଖାନ୍

ବଲିଉଡ଼ର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ପ୍ରତିଭାଶାଳୀ ଅଭିନେତା ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ହେଉଛନ୍ତି ଇରଫାନ୍ ଖାନ୍, ଯାହାଙ୍କ ଚଳିତ ବର୍ଷ ନିଧନ ହୋଇଗଲା, ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତକୁ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ଟ୍ୟୁସନ୍ ପଢ଼ାଉଥିଲେ । ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଛାତ୍ରର ଫୀସ୍ ସେ ମାତ୍ର ୨୫ ଟଙ୍କା ନେଉଥିଲେ ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*