ଆମ୍ବାନୀ ପରିବାରକୁ ମଧ୍ୟ ପଛରେ ପକାଇ ଦେବ ଏହି ଅନନ୍ୟ ବିବାହ ସମାରୋହ, ଆପଣ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବରୁ କେବେ ଦେଖିନଥିବେ ଏହିପରି ବିବାହ !

ଆମ୍ବାନୀ ପରିବାରକୁ ମଧ୍ୟ ପଛରେ ପକାଇ ଦେବ ଏହି ଅନନ୍ୟ ବିବାହ ସମାରୋହ, ଆପଣ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବରୁ କେବେ ଦେଖିନଥିବେ ଏହିପରି ବିବାହ !

ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣିଛୁ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ କରୋନା ଭୁତାଣୁର ଆତଙ୍କ ଜାରି ରହିଛି ଏବଂ ବିଶ୍ୱର ଅନେକ ବଡ ଦେଶ ଏହି ସମୟରେ ବହୁତ କଷ୍ଟଦାୟକ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଦେଇ ଗତି କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଆମ ଭାରତ ଦେଶର ମଧ୍ୟ ସେହି ସମାନ ଅବସ୍ଥା ରହିଛି । କରୋନା ଯୋଗୁଁ ବିଶ୍ୱର ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ କିଛି ନା କିଛି ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିଅଛି ​​ଏବଂ ଏହି ଭୁତାଣୁର କୌଣସି ଟିକା ନ ଥିବାରୁ କରୋନାର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ସମୟରେ ହିଁ ସାରା ଦେଶରେ ଲକଡାଉନ କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଅନେକ ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଆହୁରି ଅନେକ ଆୟୋଜନ ଗୁଡିକ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଧୀରେ ଧୀରେ ଦେଶ ଅନଲକ ଆଡକୁ ଗତି କରୁଛି, ସେଥିପାଇଁ ବିବାହ ଆୟୋଜନ ମଧ୍ୟ ଧୀରେ ଧୀରେ ଆରମ୍ଭ କରି ଦିଆଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ତଥାପି ବିବାହ ଆୟୋଜନରେ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ସମାବେଶ ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷେଧାଦେଶ ରହିଛି ଏବଂ ଏହି ଆୟୋଜନ ଗୁଡ଼ିକୁ କିଛି ସର୍ତ୍ତ ସହିତ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି । ଏଥି ସହିତ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅକ୍ଟୋବର ମାସ ଚାଲିଛି ଏବଂ ଏହି ମାସକୁ ବିବାହ ଋତୁ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆମର ଟିଭି ଜଗତର ଏବଂ ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଅନେକ ସେଲିବ୍ରିଟି ମଧ୍ୟ ଅତି ସାଧାରଣ ଭାବରେ ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହୋଇଛନ୍ତି । ଏବଂ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଭଳି ଏକ ଭାରତୀୟ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେଉଁମାନେ ନିକଟରେ ବ୍ରିଟେନରେ ବହୁତ ଅନନ୍ୟ ଶୈଳୀରେ ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ଆବଦ୍ଧ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ବିବାହରେ ବହୁତ କିଛି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଥିଲା ଯାହା ଆଗରେ ଅମ୍ବାନୀ ପରିବାରର ବିବାହ ମଧ୍ୟ ଫିକା ପଡି ଯାଇଥିଲା ।

ଆମେ ଯେଉଁ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ବିଷୟରେ କହୁଅଛୁ, ସେମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ରୋମା ପପାଟ ଏବଂ ଭିନଲ ପଟେଲ, ଯେଉଁମାନେ ନିକଟରେ ୫୦୦ ଏକର ଜମିରେ ଡ୍ରାଇଭ ଇନ୍ ୱେଡିଙ୍ଗ ଯୋଜନା କରିଥିଲେ । ଅର୍ଥାତ ଏହି ବିବାହ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅତିଥି କାରରେ ବସି ଆସିଥିଲେ ଏବଂ କାରରୁ ବାହାରକୁ ନ ଆସି ଏହି ସମସ୍ତ ଅତିଥିମାନେ ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କ ବିବାହର ସାକ୍ଷୀ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଅତିଥିମାନଙ୍କୁ ସ୍ନାକ୍ସ ପରିବେଷଣ କରିବାପାଇଁ ୱେଟର ମଧ୍ୟ ଲଗା ଯାଇଥିଲା ।

କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଏହି ସମଗ୍ର ଆୟୋଜନରେ ମୋଟ ୨୫୦ ଜଣ ଅତିଥି ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ଏଥିସହିତ ଆପଣଙ୍କ ସୂଚନା ପାଇଁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ବ୍ରିଟେନରେ ବିବାହ ସମାରୋହରେ ୧୫ ଠାରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର ଯୋଗଦାନକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଏହି ଦମ୍ପତି ପ୍ରଶାସନ ଠାରୁ ୨୫୦ ଜଣ ଲୋକଙ୍କ ଯୋଗଦାନ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଆଣିଥିଲେ । ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଏହି ଅନୁମତି ମଧ୍ୟ ମିଳି ଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସର୍ତ୍ତ ଥିଲା ଯେ କୌଣସି ଅତିଥି ସେମାନଙ୍କ କାରରୁ ବାହାରକୁ ବାହାରିବେ ନାହିଁ ।

କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଏହି ବିବାହ ସମଗ୍ର ହିନ୍ଦୁ ରୀତିନୀତି ସହିତ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ବିବାହର ସମସ୍ତ ଦୃଶ୍ୟ ବଡ ପରଦାରେ ଦେଖାଯାଉଥିଲା ଏବଂ କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହି ବିବାହ ସମାରୋହରେ ହାଲୁକା ବର୍ଷା ମଧ୍ୟ ହେଉଥିଲା, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ପରିବେଶ ଆହୁରି ରୋମାଞ୍ଚକର ହୋଇ ଯାଇଥିଲା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *