ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜୁହି ଚାୱଲା ନିଜ ଠାରୁ ୭ ବର୍ଷ ବଡ଼ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କଲେ ବିବାହ, ଫଟୋ ଦେଖି ହୋଇଯିବେ ଚକିତ !

ପ୍ରେମ କେବେମଧ୍ୟ ଆଉ କାହାକୁ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ହୋଇପାରେ ଏଥିପାଇଁ ସେହି କଥା ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଛି ଯେ ପ୍ରେମ ଅନ୍ଧ ହୋଇଥାଏ । ଦୁନିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଅନେକ ସମ୍ପର୍କ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ ଯାହାକୁ ଦେଖି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି କଥାଟି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ମନେ ପଡୁଥିବ । ଯେତେବେଳେ ଦୁଇଟି ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ହୋଇଥାଏ ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଆଉ କିଛି ଦେଖାଯାଏ ନାହିଁ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଲେଖା ମାଧ୍ୟମରୁ ବଲିଉଡ଼ ଏପରି ଏକ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ସୁଚାଇବୁ ଯିଏ ନିଜ ଠାରୁ ୭ ବର୍ଷ ବଡ଼ ବ୍ୟକ୍ତି ସହିତ ବିବାହ କଲେ ଏବଂ ଆଜିକାର ସମୟରେ ସେ ନିଜ ସମ୍ପର୍କକୁ ବହୁତ ଭଲ ଭାବରେ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ନିଜ ବିବାହ ପରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତରୁ ବିଦାୟ ନେଇଗଲେ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଜି ଆମେ ବଲିଉଡ଼ର ସବୁଠାରୁ ପ୍ରଖ୍ୟାତ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜୁହି ଚାୱଲାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜଣାଇବୁ ଯିଏକି ଏକ ସମୟରେ ନିଜ ଅଭିନୟ ବଳରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିଥିଲେ ।

ଆପଣ ସମସ୍ତେ ୯୦ ଦଶକର ଜୁହି ଚାୱଲାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଖିଥିବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ ଥିବ, କାରଣ ୯୦ ଦଶକରେ ଜୁହି ଚାୱଲା ନିଜ ଅଭିନୟ ବଳରେ ନିଜ ସୁନ୍ଦରତାରୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଦିୱାନା କରି ରଖିଥିଲେ । ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ସୂଚନା ପାଇଁ ସୁଚାଇଦେଉଛୁ ଯେ ଜୁହି ଚାୱଲା ନିଜ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ ୧୯୮୬ ରେ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏମାନଙ୍କ ସର୍ବ ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ନାମ “ସଲତନତ” ଥିଲା। ଏହା ପରେ ଜୁହି ଚାୱଲାଙ୍କୁ ଆମୀର ଖାନଙ୍କ ସହ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “କୟାମତ୍ ସେ କୟାମତ୍ ତକ୍” ପରେ ଏକ ପରିଚୟ ମିଳିଥିଲା ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପରେ ଜୁହି ଚାୱଲା ରାତାରାତି ଜଣେ ସୁପରଷ୍ଟାର ହୋଇଗଲେ ।

ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଏକ ପୁରସ୍କାର ଲାଭ ହୋଇଥିଲା । ଜୁହି ଚାୱଲା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ମଡ଼େଲିଂ କରୁଥିଲେ। ଆପଣଙ୍କୁ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗିପାରେ ଯେ ଜୁହି ଚାୱଲା ୧୯୮୪ ରେ ମିସ ଇଣ୍ଡିଆ ପଦ ମଧ୍ୟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ତେବେ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମ ଏକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସୁଟିଂ ସମୟରେ ମିଳିଥିଲା ଏବଂ ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସେ ପ୍ରେମ କଲେ ସେ ତାଙ୍କ ଠାରୁ ବୟସରେ ୭ ବର୍ଷ ବଡ଼ ଥିଲେ। ଥରେ ଜୁହି ଚାୱଲା ନିଜ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “କାରୋବାର” ଶୁଟିଂ ପାଇଁ ସାଉଥ ଆଫ୍ରିକା ଯାଇଥିଲେ ତେବେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଯେଉଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଥିଲେ ସେ ତାଙ୍କର ଏକ ବନ୍ଧୁ ସହିତ ପରିଚୟ କରାଇଲେ ଯାହାଙ୍କ ନାମ ଜୟ ମେହତା ଅଟେ ।

ଏକ ଫିଲ୍ମୀ କାହାଣୀ ଭଳି ଏ ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବନ୍ଧୁତା ସ୍ଥାପନ ହେଲା ଏବଂ ଏହି ବନ୍ଧୁତା ଧୀରେ ଧୀରେ ଆହୁରି ଗଭୀର ହୋଇଗଲା । ଜୟ ମେହତା ଜୁହି ଚାୱଲାଙ୍କ ସହିତ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ କରିଥିଲେ, କାରଣ ତାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଯାହା ଫଳରେ ଜୟ ମେହତା ଏକୁଟିଆ ରହୁଥିଲେ । ପରେ ହଠାତ ଜୟ ମେହତାଙ୍କ ମାଁଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇଗଲା ଏବଂ ଯେପରି ଜୁହି ଜାଣିପାରିଲେ ସେ ତାଙ୍କ ମାଁଙ୍କ ଧ୍ୟାନ ରଖିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ସେବା କଲେ ଓ ବହୁତ ଯତ୍ନ ନେଲେ । ଏହି କାରଣରୁ ଜୟ ମେହତାଙ୍କ ମାତାକୁ ଜୁହି ଚାୱଲା ବହୁତ ପ୍ରିୟ ଲାଗିଲେ ପରେ ହଠାତ ୧୯୯୫ରେ ଦୁହେଁ ବିବାହ କରିନେଲେ ଓ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତକୁ ସ୍ତବ୍ଧ କରିଦେଲେ ।

ଏହି ବିବାହ ପରେ ଜୁହି ଚାୱଲା ଏପରି ଅନେକ ବନ୍ଧୁ ଥିଲେ ଯିଏ ନିଜ ହତାଶା ବ୍ୟକ୍ତ କଲେ କିନ୍ତୁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଜୁହି ଚାୱଲାଙ୍କ ନିଜସ୍ୱ ଥିଲା ଏଥିପାଇଁ ଜୁହୀଙ୍କୁ କାହାର କ୍ରୋଧରୁ କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିଲା ନାହିଁ । ବିବାହ ପରେ ଯେତେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସାଇନ କରିଥିଲେ ସବୁ ଶୀଘ୍ର ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ କରି ଫିଲ୍ମୀ ଦୁନିଆରୁ ବ୍ରେକ୍ ନେଇଗଲେ କିନ୍ତୁ କିଛି ସମୟ ପରେ ସେ ପୁଣିଥରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତକୁ ଆସିଲେ ।ଵ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*