ବିନା ବିବାହରେ ମାଁ ହେଲେ ସପ୍ନା ଚୌଧୁରୀ ! ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀଙ୍କ ସନ୍ତାନର ଅଟନ୍ତି ପିତା ବୀର ସାହୁ । ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ ?

ହରିୟାଣାର ନୃତ୍ୟ କଳାକାର ତଥା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆର ଦେଶୀ ରାଣୀ ସପ୍ନା ଚୌଧୁରୀ ସର୍ବଦା ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରଥାନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆଜିକାଲି ସପ୍ନା ଚୌଧୁରୀ ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ଯୋଗୁଁ ଲାଇମଲାଇଟରେ ରହିଛନ୍ତି । ନିକଟରେ ଖବର ଆସିଥିଲା ଯେ ସପ୍ନା ଚୌଧୁରୀ ମାଁ ହୋଇଛନ୍ତି । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ୪ ଅକ୍ଟୋବରରେ ସପ୍ନା ଚୌଧୁରୀ ଏକ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସୂଚନା ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହି ଖବର ଉପରେ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି । ଏଥି ସହିତ, ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତେ ସପ୍ନା ଚୌଧୁରୀଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ପଚାରୁଛନ୍ତି । ଏହି କାରଣରୁ ସପ୍ନା ଚୌଧୁରୀଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ବୀର ସାହୁ ନିଜେ ଆଗକୁ ଆସି ଏହି ଖୁସି ଖବରକୁ ସତ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

* ଲକଡାଉନରେ କଲେ ଗୁପ୍ତ ବିବାହ

ବାସ୍ତବରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ଖବର ଆସିଥିଲା କି ସପ୍ନା ଚୌଧୁରୀ ହରିୟାଣା ଗାୟକ ଏବଂ ଅଭିନେତା ବୀର ସାହୁଙ୍କ ସହ ଗୁପ୍ତ ଭାବରେ ନିର୍ବନ୍ଧ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ସପ୍ନା ଚୌଧୁରୀ ଏବଂ ବୀର ସାହୁଙ୍କ ବିବାହ ମଧ୍ୟ ଗୁପ୍ତ ଭାବରେ ହେବ ଏବଂ ସେହିପରି ହିଁ ହେଲା । ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ସପ୍ନା ଚୌଧୁରୀ ତାଙ୍କ ଦୀର୍ଘସମୟର ପ୍ରେମିକ ବୀର ସାହୁଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଗତ ଚାରି ବର୍ଷ ଧରି ବୀର ଏବଂ ସପ୍ନା ପରସ୍ପରକୁ ଡେଟ୍ କରୁଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ବୀର ଆଗକୁ ଆସି ସପ୍ନା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପୁଅଙ୍କ ବିଷୟରେ ପ୍ରଶଂସକମାନଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ବୀର ଟ୍ରୋଲରମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହା ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ । କାହାର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ ଏପରି ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବା ଠିକ୍ ନୁହେଁ ।

* ବୀର ସାହୁ ଆଗକୁ ଆସିଥିଲେ

ବୀର ସାହୁ ଫେସବୁକ୍ ଲାଇଭ ମାଧ୍ୟମରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲେ । ବୀର ସପନାଙ୍କ ନାମ ନରଖି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିବାହ ପରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହୋଇ ନାହିଁ କାରଣ ମୋ ମାମୁଁଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ଏହାପରେ ବୀର ସାହୁ କହିଛନ୍ତି, “କାହାର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ ଲୋକଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଠିକ୍ ନୁହଁ । ଆମେ ନିଜ ଇଚ୍ଛାରେ ବିବାହ କରିଛୁ , ଲୋକଙ୍କୁ ଏଥିରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ।’ ତଥାପି ପ୍ରଶଂସକମାନେ ସପ୍ନା ଚୌଧୁରୀଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ସେ ଆଗକୁ ଆସନ୍ତୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସନ୍ତାନର ସୁସମାଚାର ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଦିଅନ୍ତୁ ।

* ବୀର କିଏ ?

ବୀର ସାହୁ ସପ୍ନା ଚୌଧୁରୀଙ୍କ ପରି ଜଟ୍ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଅଟନ୍ତି । ସେ ହରିୟାଣାର ଜଣେ ଲୋକପ୍ରିୟ ଗାୟକ ଅଟନ୍ତି । ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଗୀତ ଥାଡୁ-ବାଡି ଥିଲା । ଯାହା ବହୁତ ହିଟ୍ ହୋଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ବୀର ସାହୁ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଗୀତ ଗାଇଥିଲେ । ଯାହାକୁ ପ୍ରଶଂସକ ପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି । ଗୀତ ଗାଇବା ସହିତ ବୀର ଅଭିନୟ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି । ବୀର ତାଙ୍କ ସ୍ୱର ଦେବା ସହିତ ଅନେକ ମ୍ୟୁଜିକ ଭିଡିଓରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଅନେକ ମ୍ୟୁଜିକ୍ ଭିଡିଓରେ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ପଞ୍ଜାବୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଗାନ୍ଧୀ ଫିର ଆ ଗୟେ’ରେ ମଧ୍ୟ ନଜର ଆସିଥିଲେ । ବୀରଙ୍କ ଲୁକ୍ ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କୁ ହରିୟାଣାର ବବୁ ମାନ କୁହାଯାଏ । ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦଉଛୁ ଯେ ସେ ଗୀତ ଏବଂ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ଏମବିବିଏସ ଛାଡିଥିଲେ ।

* ବୀର ଏବଂ ସପନାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ସାକ୍ଷାତ

ଏକ ସାକ୍ଷାତକାର ସମୟରେ ସପ୍ନା ଚୌଧୁରୀ ବୀର ସାହୁଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ସେଠାରେ ସପନା କହିଥିଲେ ଯେ ବୀର ଜଣେ ସ୍ୱଚ୍ଛ ହୃଦୟର ବ୍ୟକ୍ତି ଅଟନ୍ତି । ଦୁହିଁଙ୍କର ପ୍ରଥମ ସାକ୍ଷାତ ୨୦୧୫-୧୬ର ଏକ ପୁରସ୍କାର ଶୋ ସମୟରେ ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ଦେଖି ଏହା ଲାଗୁଥିଲା ଯେ ସେ ବହୁତ ରାଗି ଅଟନ୍ତି । ଏହା ପରେ ଦ୍ଵିତୀୟ ସାକ୍ଷାତ ଏକ ପୁରସ୍କାର ଶୋ’ରେ ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସେହି ସମୟରେ ଭିଡ଼ ଏତେ ଥିଲା ଯେ ଦୁହେଁ କଥାବାର୍ତ୍ତା ମଧ୍ୟ କରିପାରିନଥିଲେ । ତାପରେ ତୃତୀୟ ସାକ୍ଷାତରେ ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା କାରଣ ସପ୍ନା ଚୌଧୁରୀ ବିଶ୍ୱାସ କରୁଥିଲେ ଯେ ଯେତେବେଳେ ଉଭୟ ସମାନ ଶିଳ୍ପରୁ ଆସିଛନ୍ତି ତେବେ କଥା ହେବାରେ ଅସୁବିଧା କ’ଣ ? ଏହା ପରେ ଦୁହେଁ ଧୀରେ ଧୀରେ ପରସ୍ପର ସହ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କର ବନ୍ଧୁତା ପ୍ରେମର ରୂପ ନେଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ଉଭୟ ଜାଣି ନଥିଲେ ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*