ପ୍ରଥମେ ଝିଅ ମାନଙ୍କୁ କହୁଥିଲେ:- ସେକ୍ସ କର ମଜା ନିଅ R@ndi, ଆଜି ଭୀମ ଅଟନ୍ତି ଆର୍ମି ଚିଫ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର “ରାବଣ”

ଭୀମ ଆର୍ମି ଚିଫ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ଓରବ “ରାବଣ”ଙ୍କର କିଛି ଏପରି ଖରାପ ଟ୍ୱିଟ୍ ଆଜିକାଲି ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି, ଯାହାକୁ ପଢିବା ପରେ ରାବଣ ମଧ୍ୟ ଲଜ୍ଜିତ ହେବାକୁ ଲାଗିବେ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଟ୍ଵିଟ୍ ଏପରି ଅଛି ଯାହାକୁ ପଢିବା ମଧ୍ୟ କଷ୍ଟକର ଅଟେ, କିନ୍ତୁ ନିଜକୁ ଦଳିତ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରୁଥିବା ଏହି ପାଖଣ୍ଡୀର ପ୍ରକୃତ ଚେହେରା ଆଣିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ । କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ଏପରି ଅଶ୍ଳୀଳ କଥା କହି ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ଅପମାନ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ସାମ୍ବାଦିକ କିମ୍ବା ବ୍ଲଗର ଅଟନ୍ତି । ନିଜକୁ ଦଳିତ ବୋଲି କହୁଥିବା ଏହି ତଥାକଥିତ ନେତା କିପରି ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱରକୁ ଚାପିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି ? ଆଜି ଆପଣ ତାହା ଦେଖିବେ ।

ତେବେ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ରାବଣଙ୍କୁ କେବଳ ଦଳିତଙ୍କ ନେତା କୁହାଯାଇପାରେ । ଏହିପରି ଲୋକମାନେ ସେହି ଲୋକ ଅଟନ୍ତି, ଯିଏ କେବଳ ଜାତୀୟ ଭୋଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ନିଜର ରାଜନୀତିକୁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ କରିବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି । ଏହିପରି ଲୋକମାନେ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ ଯେ ଭାରତରେ କେବେ ଜାତିଗତ ଫାଟ ପୂରଣ ହେଉ, ସେଥିପାଇଁ ଏମାନେ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନିଜର ମତାମତ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଜାତୀୟ ସମ୍ବେଦନଶୀଳତାକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚୁ କିମ୍ବା ଦେଶରେ ଜାତିଗତ ତିକ୍ତତା ସୃଷ୍ଟି ହେଉ, ଏମାନେ କେବଳ ସେହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନିଜର ମତ ରଖିଥାନ୍ତି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଟ୍ୱିଟରରେ ଏହିଭଳି ତଥାକଥିତ ନେତାଙ୍କର ପର୍ଦାଫାଶ ହେଉଅଛି । ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା ତାଙ୍କର ଅଶ୍ଳୀଳ ଟ୍ୱିଟର ସ୍କ୍ରିନଶଟକୁ ସେୟାର କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଦେଖନ୍ତୁ ଭୀମ ଆର୍ମି ନେତା ଏବଂ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ଶୁଦ୍ଧ ଭାଷା ।

୨୦୧୮ ମସିହା ଭୀମ ଆର୍ମି ଚିଫଙ୍କର ଖରାପ ସ୍ୱଭାବର ସାକ୍ଷୀ ଥିଲା, ସେହି ବର୍ଷ ଏହି ଖରାପ ସ୍ୱଭାବର ନେତା ଭିଡିଓ ବ୍ଲଗର କାଜଲ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନୀଙ୍କୁ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟଧିକ ଖରାପ ଶବ୍ଦ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ, ସେ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ “ତୁ ସେକ୍ସ କରି ମଜା ନେ, ଚୁ*ୟାପନ କର ନାହିଁ ର* । ”

ନିକଟରେ କାଜଲ, ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରଙ୍କ ଏହି ଟ୍ୱିଟ୍ ସେୟାର କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ତଥାକଥିତ ଦଳିତ ନେତା ଭୀମ ଆର୍ମି ଚିଫଙ୍କର ବାସ୍ତବତା, ନିଜକୁ ମହିଳା ମାନଙ୍କର ସୁଚିନ୍ତକ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରୁଥିବା ଏହି ଲୋକ ଆଜି ଦଳିତ ମାନଙ୍କର ନେତା ହୋଇ ବୁଲୁଛି । ଆଜି ଏହାର ଅପବ୍ୟବହାରର ପ୍ରମାଣ ଦେଉଅଛି , ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ଭଉଣୀ ଏବଂ ଝିଅମାନଙ୍କର ସମ୍ମାନ ବିଷୟରେ ଟିକିଏ ଚିନ୍ତା ଅଛି, ତେବେ ଏହି ‘ଜୟ ଭୀମ ଜୟ ମିମ’ର ଦଲାଲ ମାନଙ୍କୁ ଅନୁସରଣ କରିବା ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ ।

ତେବେ କାଜଲ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଟ୍ୱିଟର ସ୍କ୍ରିନସର୍ଟ ସେୟାର କରିବା ମାତ୍ରେ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ତାଙ୍କ ଆଇଡିରୁ ଏହାକୁ ଡିଲିଟ୍ କରି ଦେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଆଜିକାଲି ତାଙ୍କ ସ୍କ୍ରିନ ସର୍ଟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ମାତ୍ରାରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ରାବଣଙ୍କ ଏହି ଟ୍ୱିଟକୁ ସାରା ଦେଶରେ ବିରୋଧ କରାଯାଉଛି, ରତନ ରାଜପୁତ ନାମକ ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ପୋଲିସକୁ ଟ୍ୟାଗ୍ କରି, ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ରାୱତଙ୍କ ଉପରେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି, ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଦୟାକରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ, ଏହି ଦେଶରେ କଣ ବିଜେପିର ସମର୍ଥନ କରିବା ଭୁଲ୍ ଅଟେ, ଆମ ଭଉଣୀମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତି ଏତେ ଅତ୍ୟାଚାର ?

ରାବଣଙ୍କ ଏହି ଅପମାନଜନକ ଟ୍ୱିଟ ପରେ କାଜଲ ସିଙ୍ଗଲା ୟୁପି ପୋଲିସ୍ ଏବଂ ୟୁପି ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପୋଲିସ୍ (ଡିଜିପି)ଙ୍କୁ ଟ୍ୟାଗ୍ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିବେଦନ ଯେ ଏହିପରି ଅସାମାଜିକ ଉପାଦାନ ବିରୋଧରେ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ ।

ଏହି ଟ୍ୱିଟ୍ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ସରହାନପୁର ପୋଲିସ୍ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ସାଇବର ସେଲକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*