ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ସହ ଫିଲ୍ମରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ବଲିଉଡରୁ ଦୂରକୁ ଯାଇ କରୁଛନ୍ତି ଏହି କାମ !

ସଲମାନ ଖାନ୍ ବଲିଉଡରେ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ଦେବା ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା । ତାଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଫିଲ୍ମ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଜବରଦସ୍ତ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥାଏ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅଭିନେତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ସହ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ସଲମାନଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଲୋକପ୍ରିୟତା ମିଳିଯାଏ । ତେବେ ସଲମାନଙ୍କ ଏହି ରେକର୍ଡ ଅଛି ଯେ ତାଙ୍କ ସହ କାମ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ନୂତନ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅଧିକ ସଫଳତା ମିଳିପାରି ନାହିଁ । ସଲମାନ ସର୍ବଦା ହିଟ୍ ରୁହନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ସହ କାମ କରୁଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀମାନେ ଫ୍ଲପ୍ ହୋଇଥାନ୍ତି । ଏହିପରି ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହେଉଛନ୍ତି ଚାନ୍ଦନୀ ।

* ସଲମାନଙ୍କ ସହିତ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ ।

ଚାନ୍ଦନୀ ୧୯୯୧ରେ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ସହ ‘ସନମ୍ ବେୱଫା’ ଚଳଚିତ୍ର ଠାରୁ ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ । ଫିଲ୍ମ ହିଟ୍ ହେବା ମାତ୍ରେ ଚାନ୍ଦନୀ ରାତାରାତି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହୋଇଥିଲେ । ଅବଶ୍ୟ, ସେ ପରେ କରିଥିବା ସମସ୍ତ ଫିଲ୍ମ ପ୍ରାୟ ଫ୍ଲପ୍ ରହିଥିଲା । ଅନେକ ଚେଷ୍ଟା ପରେ ମଧ୍ୟ ଯେତେବେଳେ ସେ ବଲିଉଡରେ ନାମ ଅର୍ଜନ କରିପାରିନଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଛାଡିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଚାନ୍ଦନୀ ନିଜ ୬ ବର୍ଷର ଫିଲ୍ମ କ୍ୟାରିୟରରେ ପ୍ରାୟ ୧୦ଟି ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଥିଲେ ।

* ଫ୍ଲପ୍ ହେବା ପରେ ସେ ବିବାହ କରିଥିଲେ ।

ଫିଲ୍ମରେ କିଛି ହୋଇନଥିଲା ତେଣୁ ଚାନ୍ଦନୀ ସମାନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ ଯାହା ପ୍ରାୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଫ୍ଲପ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ କରନ୍ତି, ତାହା ହେଉଛି ବିବାହ । ସେ ୧୯୯୪ ମସିହାରେ ସତୀଶ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଚାନ୍ଦନୀଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ନାମ ନବୋଦିତା ଶର୍ମା ଅଟେ । ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ତାଙ୍କର ଅନସ୍କ୍ରିନ୍ ନାମ ଚାନ୍ଦନୀ ରଖିଥିଲେ ।

* ବିଦେଶରେ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଏକାଡେମୀ ଚଲାଉଛନ୍ତି ।

ଆଜିକାଲି ଚାନ୍ଦନୀ ଉଭୟ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଏବଂ ଭାରତଠାରୁ ଦୂରରେ ଅଛନ୍ତି । ବାସ୍ତବରେ ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ଦୁଇ ଝିଅଙ୍କ ସହିତ ବିଦେଶରେ (ଅର୍ଲାଣ୍ଡୋ) ଠାରେ ରହୁଛନ୍ତି । ଅବଶ୍ୟ, ଅର୍ଲାଣ୍ଡୋରେ ତାଙ୍କର ଏକ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଏକାଡେମୀ ଅଛି ଯାହା ନିଜେ ଚାନ୍ଦନୀ ଚଲାଉଛନ୍ତି । ସେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଅନେକ ଡ୍ୟାନ୍ସ ସୋ ମଧ୍ୟ କରିସାରିଛନ୍ତି ।

* ଏହି ଗୀତରୁ ମିଳିଥିଲା ଲୋକପ୍ରିୟତା ।

ସଲମାନ ଖାନ୍ ଏବଂ ଚାନ୍ଦନୀଙ୍କ ‘ସନମ୍ ବେୱଫା’ ଫିଲ୍ମର ଗୀତ ‘ଚୁଡି ମଜା ନ ଦେଗି, କଙ୍ଗନ ମଜା ନ ଦେଙ୍ଗେ’ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇଥିଲା । ଆଜି ମଧ୍ୟ ଲୋକମାନେ ଏହି ଗୀତ ଶୁଣିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ସନମ ବେୱଫା ବ୍ୟତୀତ ଚାନ୍ଦନୀ ଆଜ୍ ସନମ୍, ମିଷ୍ଟର ଆଜାଦ, ଜି କିଶନ ଏବଂ ୧୯୪୨: ଲଭ ଷ୍ଟୋରୀ ଭଳି ଫିଲ୍ମରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*