ଯେଉଁ ଝିଅମାନଙ୍କ ଜନ୍ମରେ ରାଗିଯାଇଥିଲେ ପିତା, ସେହି ଚାରି ଝିଅ ଆଜି ବଲିଉଡରେ କରୁଛନ୍ତି ରାଜ୍ !

ଝିଅଟିର ନାମ ଶୁଣି କିଛି ଲୋକଙ୍କ ମୁହଁରେ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଦେଖାଯାଏ ତ ଅନ୍ୟ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ମୁହଁରେ ଶୋକ ଦେଖାଯାଏ । ଯେପରି ସେ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି କି ଝିଅ ଜନ୍ମ ହଉ । ଆଜିର ଯୁଗରେ, ଯେତେବେଳେ ଝିଅମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଜୟ ଅଟନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ମଧ୍ୟ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ମାନସିକତା ସେହି ପୁରୁଣା ଅଟେ, ଯେଉଁଥିରେ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ଅଭିଶାପ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ଗୋଟିଏ ମହିଳାରୁ ହିଁ ଜଗତର ସୃଷ୍ଟି ଅଟେ, ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ମହିଳାମାନଙ୍କ ଉପରେ ଅତ୍ୟାଚାର ହେଉଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା କିଛି ଗାଁ ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ ଝିଅ ଜନ୍ମରେ ସୁଖ ଅପେକ୍ଷା ଶୋକ ପାଳନ କରାଯାଏ । ଲୋକମାନେ ଦୀପାବଳିରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଡାକନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଘରର ଝିଅକୁ ଏକ ବୋଝ ବୋଲି ଭାବନ୍ତି । ଏଭଳି ଚିନ୍ତାଧାରା ଏହି ଚାରି ଝିଅଙ୍କର ପିତାଙ୍କ ଥିଲା, ଯିଏକି ଝିଅମାନଙ୍କ ଜନ୍ମରେ ରାଗିଥିଲେ ଏବଂ ଆଜି ସେହି ଝିଅମାନେ ବଲିଉଡରେ ରାଜ୍ କରୁଛନ୍ତି ।

* ମୋହନ ଭଉଣୀ ଭାବରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ

ଆମେ ଯେଉଁ ଝିଅମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ ସେମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ଶକ୍ତି ମୋହନ, ନୀତି ମୋହନ, ମୁକ୍ତି ମୋହନ ଏବଂ କୀର୍ତ୍ତି ମୋହନ । ଏମାନେ ସେହି ଲୋକ ଯାହାଙ୍କୁ ଅନେକ ଲୋକ ଅନୁସରଣ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଝଲକ୍ ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ପାଗଳ ଅଟନ୍ତି । ବଲିଉଡରେ ଏହି ଝିଅମାନେ ମୋହନ ଭଉଣୀ ଭାବରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଟନ୍ତି ।

କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପିତା ଝିଅମାନଙ୍କ ଜନ୍ମରେ ଖୁସି ନଥିଲେ ଏବଂ ଆଜି ଝିଅମାନଙ୍କ ହେତୁ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଜାଣିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ପିତା ଯେତେବେଳେ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ଏହି ସ୍ଥାନରେ ଦେଖିଲେ ତାଙ୍କର ଚିନ୍ତାଧାରା ବଦଳିଗଲା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ ହୋଇଗଲା ଯେ ଝିଅମାନେ ପୁଅମାନଙ୍କଠାରୁ କମ୍ ନୁହଁନ୍ତି ।

* ନୀତି ମୋହନ

ମୋହନ ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନୀତି ମୋହନ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଅଟନ୍ତି । ଯିଏ ବଲିଉଡର ଜଣେ ବଡ ଗାୟିକା ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ ଗୀତରେ ତାଙ୍କର ସୁମଧୁର ସ୍ୱରର ଯାଦୁ ବିସ୍ତାର କରିଛନ୍ତି । ନୀତିଙ୍କୁ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଲୋକପ୍ରିୟତା ଫିଲ୍ମ ‘ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ ଅଫ ଦି ଇୟର’ର ଗୀତ ‘ ଇସ୍କ ୱାଲା ଲଭ’ଠାରୁ ମିଳିଥିଲା । ଏହା ପରେ, ତାଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଖୋଲିଗଲା ଏବଂ ଆଜି ସମସ୍ତେ ନୀତିର ସ୍ୱରର ପାଗଳ ଅଟନ୍ତି । ନୀତି କିଛିଦିନ ପୂର୍ବରୁ ନିହାର ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଯାହାର ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରିଥିଲେ ।

* ଶକ୍ତି ମୋହନ

ବଲିଉଡର ପ୍ରସିଦ୍ଧ କୋରିଓଗ୍ରାଫର ଶକ୍ତି ମୋହନଙ୍କୁ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଅନେକ ରିୟାଲିଟି ଶୋ’ରେ ବିଚାରପତି ଭାବରେ ଦେଖିଥିବେ । ସେ ନିଜେ ‘ଡ୍ୟାନ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ ଡ୍ୟାନ୍ସ’ ରିୟାଲିଟି ଶୋ’ର ବିଜେତା ହୋଇସାରିଛନ୍ତି । ସେ ଅନେକ ହିଟ୍ ଗୀତର କୋରିଓଗ୍ରାଫ କରିଛନ୍ତି । ଫିଲ୍ମ ପଦ୍ମାବତର ହିଟ୍ ଗୀତ ‘ନାନୋ ୱାଲ ନେ’ର ସୁପର କୋରିଓଗ୍ରାଫି ଶକ୍ତି ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିଲା । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ଡ୍ୟାନ୍ସ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରନ୍ତି ।

* ମୁକ୍ତି ମୋହନ

ତିନି ନମ୍ବରରେ ଆସନ୍ତି ମୁକ୍ତି ମୋହନ ଯିଏକି ତାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ଭଉଣୀ ପରି ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କୋରିଓଗ୍ରାଫର ଅଟନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମୁକ୍ତି ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ଟିଭି ସିରିୟଲରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି । ସେ ତାଙ୍କ ପରିଚୟ ଭାରତର ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କୋରିଓଗ୍ରାଫର ଭାବରେ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ।

* କୀର୍ତ୍ତି ମୋହନ

ଚାରି ଭଉଣୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଛୋଟ ଏବଂ ପ୍ରିୟତମ କୀର୍ତ୍ତି ମୋହନ ବଲିଉଡରେ ନଥାଇ ପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେ ଏକ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କମ୍ପାନୀରେ ସଫ୍ଟୱେୟାର ଇଞ୍ଜିନିୟର ଭାବରେ ଏକ ନାମ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି । କୀର୍ତ୍ତିଙ୍କୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅନେକ ଥର ନିଜ ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ସହ ମଜା ଏବଂ ନାଚୁଥିବାର ଦେଖାଯାଇଛି । ମୋହନ ଭଉଣୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏବଂ ନୃତ୍ୟ ସହିତ ସର୍ବଦା ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତନ୍ତି ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*