ଚମତ୍କାର:- କନ୍ୟାର ଗୋଟିଏ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଶାଶୂଘର ପାଣି ପରି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଦେଲେ !

ଚମତ୍କାର:- କନ୍ୟାର ଗୋଟିଏ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଶାଶୂଘର ପାଣି ପରି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଦେଲେ !

ବିବାହର ନାମ ଶୁଣିଲେ କିଛି ଲୋଭୀ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଯୌତୁକ ଶବ୍ଦ ପ୍ରତିଧ୍ୱନିତ ହେବାକୁ ଲାଗେ । ଲୋକମାନେ ଝିଅ ବଦଳରେ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଠାରୁ ଯୌତୁକରେ ଟିଭି ଫ୍ରିଜରୁ କାର୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେତେ କଣ ମାଗନ୍ତି । ତଥାପି ସମସ୍ତେ ଯୌତୁକ ପାଇଁ ଲୋଭୀ ନୁହଁନ୍ତି । ଏମିତି କିଛି ପୁଅ ପରିବାର ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ କେବଳ କନ୍ୟାର ଖୁସି ପାଇଁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପାଣିରେ ବୁହାଇଦିଆନ୍ତି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜସ୍ଥାନର ସିକର୍ ଜିଲ୍ଲାର ନିମକା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଲାଖା ଗାଁର ନାଙ୍ଗାଲର୍ ଏହି ମାମଲା ନିଅନ୍ତୁ । ଏଠାରେ ଶଶୂର ତାଙ୍କ ହେବାକୁଥିବା ବୋହୂର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିଲେ । ବାସ୍ତବରେ କନ୍ୟା ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୈଣସି ବିମାନ ଯାତ୍ରା କରିନଥିଲେ । ସେ ଥରେ ବିମାନ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଶାଶୂଘର ପରିବାର ୩ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ହେଲିକପ୍ଟର୍ ବୁକ୍ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ କନ୍ୟା ଏହି ହେଲିକପ୍ଟରରେ ବିଦାୟ ନେଲେ ।

ନାଙ୍ଗଲରେ ରହୁଥିବା ଟାଇଲ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟର୍ କୃଷ୍ଣ କୁମାରଙ୍କ ପୁଅ ରାହୁଲ୍ ସେନାର୍ ଜଣେ କିରାଣୀ । ନିକଟରେ ତାଙ୍କର ସର୍ଦ୍ଦାରପୁରର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ସେନା ଅଧିକାରୀ ବିରେନ୍ଦ୍ର କୁମାରଙ୍କ ଝିଅ ମୋନିକାଙ୍କ ସହ ନିର୍ବନ୍ଧ ହୋଇଥିଲା । ଦୁହେଁ ୨୦୨୦ରେ ବିବାହ କରିବାର ଯୋଜନା ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଲକଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ଏହା ହୋଇପାରିଲା ନାହିଁ । ସେତେବେଳେ ଲକଡାଉନରେ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଛୁଟି ମିଳିପାରିନଥିଲା । ଏହି କାରଣରୁ ସେମାନଙ୍କର ବିବାହ ବିଳମ୍ବ ହେଲା ।

ଏହି ସମୟରେ ରାହୁଲ ଏବଂ ମୋନିକା ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ଫୋନରେ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ କରୁଥିଲେ । ଥରେ ରାହୁଲ୍ ମୋନିକାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ପଚାରିଲେ, ଏହା ଉପରେ ମୋନିକା ଉତ୍ତରଦେଇ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ବିମାନ ଯାତ୍ରା କରିନାହାଁନ୍ତି । ତେଣୁ ସେ ବିମାନରେ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ପରେ ରାହୁଲ୍ ମୋନିକାଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ବିଷୟରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ କହିଥିଲେ । ଏହାପରେ ମୋନିକାଙ୍କ ଶାଶୂଘର ପରିବାର କନ୍ୟାଙ୍କ ବିବାହ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ହେଲିକପ୍ଟର୍ ବୁକ୍ କରିଥିଲେ ।

ଏହି ହେଲିକପ୍ଟରଟି ନିମକା ଥାନାର ଲାଖାର ନାଙ୍ଗାଲରୁ ଖେତଡ଼ିର୍ ସର୍ଦ୍ଦାରପୁର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୨କିଲୋମିଟର ଯାତ୍ରା ଶେଷ କରିବାକୁ ଥିଲା । ଏଥିପାଇଁ ହେଲିକପ୍ଟର୍ ଅଧିକାରୀମାନେ ୩ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଭଡ଼ା ନେଇଥିଲେ । ରାହୁଲ୍ ମୋନିକାଙ୍କୁ ଏହା ଜଣାଇନଥିଲେ । ଏହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଘଟଣା ଥିଲା । ତା’ପରେ ଦୁହେଁ ୧୫ଫେବୃଆରୀରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ପରଦିନ ବିଦାୟ ନେବାପାଇଁ ହେଲିକପ୍ଟର୍ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ମୋନିକାଙ୍କ ଖୁସିର ଠିକଣା ନଥିଲା ।

କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି ପରିବାରକୁ ବିଦାୟ ଦେବାବେଳେ ମୋନିକାଙ୍କ ମୁହଁ ଖୁସିରେ ଫୁଲି ଉଠିଲା । ଏହାପରେ ସେ ଖୁସିରେ ହେଲିକପ୍ଟରରେ ବସି ତାଙ୍କ ଶାଶୂଘରକୁ ଚାଲିଗଲେ । କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଗାଁରେ ହେଲିକପ୍ଟର୍ ଅବତରଣ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ହେଲିପ୍ୟାଡ୍ ମଧ୍ୟ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିଲା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *