ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ କ୍ୟାଣ୍ଟିନରେ ୧ଟଙ୍କାରେ ମିଳିବ ପେଟଭରା ଖାଦ୍ୟ….! ଆଉ ଏବେ ଭୋକିଲା ଶୋଇବେ ନାହିଁ ଗରିବ !

ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ କ୍ୟାଣ୍ଟିନରେ ୧ଟଙ୍କାରେ ମିଳିବ ପେଟଭରା ଖାଦ୍ୟ….! ଆଉ ଏବେ ଭୋକିଲା ଶୋଇବେ ନାହିଁ ଗରିବ !

ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର୍ ତଥା ବିଜେପି ସାଂସଦ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଆଉ ଏକ ନୂତନ କ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀର ନୂଆ ଅଶୋକ ନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ନୂତନ କ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଗତବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର ୨୪ରେ ଗାନ୍ଧିନଗରରେ ତାଙ୍କ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ ନାମରେ ପ୍ରଥମ କ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ଏହି କ୍ୟାଣ୍ଟିନରେ ପ୍ରାୟ ୧ହଜାର ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ୧ଟଙ୍କାରେ ଖାଦ୍ୟ ଦିଆଯାଏ ।

୧ଟଙ୍କାରେ ମିଳିବ ପେଟଭରା ଖାଦ୍ୟ

ଏବେଠାରୁ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କର ଏହି ଦୁଇଟି (ନୂଆ ଅଶୋକ ନଗର ଏବଂ ମୟୂର ବିହାର) କ୍ୟାଣ୍ଟିନରେ ଲୋକମାନେ ୧ଟଙ୍କାରେ ପେଟଭରା ଖାଦ୍ୟ ପାଇବେ । କହିରଖୁଛୁ ଯେ ମୟୂର ବିହାର କ୍ୟାଣ୍ଟିନର ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ବୈଜୟନ୍ତ ଜୟ ପଣ୍ଡା ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଆଦେଶ ଗୁପ୍ତା ଉଦ୍ଘାଟନ କରିଥିଲେ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫୦ହଜାର ଲୋକ ଖାଇସାରିଛନ୍ତି ଖାଦ୍ୟ

ଏହି କ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍ ବିଷୟରେ ସାଂସଦ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗାନ୍ଧିନଗରରେ ଚାଲୁଥିବା ରୋଷେଇ ଘରେ ୫୦,୦୦୦ ଲୋକ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇସାରିଛନ୍ତି । ସେ କ୍ୟାଣ୍ଟିନର ଖାଦ୍ୟ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନରେ ଡାଲି, ଭାତ, ତରକାରୀ, ରୁଟି ଦିଆଯାଉଛି । ସାଂସଦ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଆହୁରି ଚାରିରୁ ପାଞ୍ଚଟି ରୋଷେଇ ଘର ଆରମ୍ଭ କରିବା ଆମର ଲକ୍ଷ୍ୟ, ଯାହାଦ୍ଵାରା ଦିଲ୍ଲୀର ଅନେକ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କର ପେଟ ଭରାଯିବ ।

ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ସାଉଁଟୁଛନ୍ତି ପ୍ରଶଂସା

ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ତାଙ୍କ କ୍ୟାଟେରର୍ କାରଣରୁ ବାରମ୍ବାର ପ୍ରଶଂସା ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି । ଗୌତମଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରି ବୈଜୟନ୍ତ ଜୟ ପଣ୍ଡା କହିଛନ୍ତି-ଏହା ଏକ ଐତିହାସିକ ଘଟଣା, କାରଣ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଉଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନେକ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଗରିବ ଲୋକଙ୍କ ପେଟ ଭରିବା ପାଇଁ କ୍ୟାଣ୍ଟିନ ଖୋଲାଯାଇଥିବାର ଦେଖିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟି ନଥିଲା ।

ବୈଜୟନ୍ତ ଜୟ ପଣ୍ଡା କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ଭଳି ସଙ୍କଟ ସମୟରେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ପୋଷଣ ଅଭିଯାନ ଅଧୀନରେ ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀର ଅନେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଖାଦ୍ୟ ଭ୍ୟାନ୍ ଚଳାଇଥିଲେ, ଯାହାକି ଅଭାବୀ ଲୋକଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଉଥିଲା । ଏହି ବିଷୟରେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଜନ ରୋଷେଇ ଘର ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ରୋଷେଇ ଘରେ ଦିଲ୍ଲୀର ଅଭାବୀ ଲୋକମାନେ ଗୋଟିଏ ଟଙ୍କାରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୋଜନ ପାଇବେ ।

ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କୁ ଶୁଣାଇଲେ ବହୁତ କଥା

ଏହାପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଆଦେଶ ଗୁପ୍ତା ମଧ୍ୟ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ସେ ଦିଲ୍ଲୀର ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ସରକାରଙ୍କର ଏକ ଖୋଳତାଡ଼ କରି କହିଥିଲେ ଯେ କେଜ୍ରିୱାଲ୍ ସରକାର ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବଡ ବଡ଼ ପ୍ରତିଶୃତି ଦିଅନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ବିଜୟ ପରେ ସେମାନେ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରିବା ଛଡା ଆଉ କିଛି କରନ୍ତି ନାହିଁ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଆମର ସାଂସଦ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଦିଲ୍ଲୀକୁ ସର୍ବୋତ୍ତମ କରିବା ପାଇଁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ।

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ନିଜର ରୋଷେଇ ଘର ଯୋଗୁଁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ହେଡଲାଇନରେ ରହୁଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଏହି ଲୋକଙ୍କ ପେଟ ଭରିବା ପାଇଁ ଯାତ୍ରା ଜାରି ରଖିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *