୧୮ ବର୍ଷର ଜଣେ ପୁଅ ୭୧ ବର୍ଷୀୟ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି ! କହିଛନ୍ତି- ପ୍ରତିଦିନ ପ୍ରେମ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି…

୧୮ ବର୍ଷର ଜଣେ ପୁଅ ୭୧ ବର୍ଷୀୟ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି ! କହିଛନ୍ତି- ପ୍ରତିଦିନ ପ୍ରେମ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି…

କୁହାଯାଏ କି ପ୍ରକୃତ ପ୍ରେମ ବୟସ, ଚେହେରା, ଟଙ୍କାକୁ ଦେଖି କରାଯାଏ ନାହିଁ, ଏହା କେବଳ ହୋଇ ଯାଇଥାଏ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଗୈରୀ ହାର୍ଡୱିକ୍ ଏବଂ ଆଲ୍ମେଡା ନାମକ ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କ କଥା ନିଆଯାଉ । ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ବିବାହ କରିଥିଲେ ସେହି ସମୟରେ ଗୈରୀଙ୍କୁ ମାତ୍ର ୧୮ ବର୍ଷ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆଲ୍ମେଡାଙ୍କୁ ୭୧ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା । ଅର୍ଥାତ୍ ଉଭୟଙ୍କ ବୟସ ମଧ୍ୟରେ ୫୩ ବର୍ଷର ବ୍ୟବଧାନ ରହିଛି । ତଥାପି, ବୟସର ପାର୍ଥକ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରେମ ମଧ୍ୟରେ ଆସିଲା ନାହିଁ । ଏହି ଦୁଇଜଣ ପରସ୍ପରକୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ।

ଏହି ଦମ୍ପତି ୨୦୧୫ ମସିହାରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କର ବିବାହକୁ ୬ ବର୍ଷ ହୋଇସାରିଛି । ଦୁହିଁଙ୍କ ସାକ୍ଷାତ ଏକ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରରେ ହୋଇଥିଲା । ସେହି ସମୟରେ ଗୈରୀ ହାର୍ଡୱିକ୍ ତାଙ୍କ ମାଉସୀ ଲିଜାଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ସେ ଆଲ୍ମେଡାଙ୍କୁ ଦେଖିଥିଲେ ଏବଂ ସେ କେବଳ ତାଙ୍କୁ ଦେଖୁଥିଲେ । ପ୍ରଥମ ଦେଖାରେ ଏହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରେମ ଥିଲା ।

ଆଲ୍ମେଡା ତାଙ୍କ ପୁଅ ରବର୍ଟଙ୍କୁ ହରାଇଛନ୍ତି । ସେ ତାଙ୍କ ନାତୁଣୀଙ୍କ ସହିତ ରୁହନ୍ତି । କୌତୁହଳର ବିଷୟ ଏହିକି ଯେ ଆଲ୍ମେଡାଙ୍କ ନାତୁଣୀ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଠାରୁ ତିନି ବର୍ଷ ବଡ଼ ଅଟନ୍ତି । ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରରେ ସାକ୍ଷାତ ହେବାର ମାତ୍ର ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ପରେ ଏହି ଦମ୍ପତି ବିବାହ କରିଥିଲେ । ସେମାନେ ପରସ୍ପରଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ପାଗଳ ଅଟନ୍ତି । ବିବାହର ୬ ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରେମ ସେହିପରି ଭାବେ ଅତୁଟ ରହିଛି । ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଏହି ଦମ୍ପତି ସେମାନଙ୍କର ଫୋଟ ପୋଷ୍ଟ କରିଥାନ୍ତି । ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରେମ ଦ୍ୱାରା ଅନୁପ୍ରାଣିତ ହୁଅନ୍ତି ।

ଗୈରୀ କୁହନ୍ତି କି ମୋର ବିବାହକୁ ୬ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ହୋଇସାରିଛି କିନ୍ତୁ ଆଜି ମଧ୍ୟ ମୁଁ ପତ୍ନୀଙ୍କ ପ୍ରତି ମୋ ପ୍ରେମ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଗୈରୀଙ୍କୁ ୨୪ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ୭୬ ବର୍ଷ ବୟସର ଅଟନ୍ତି । ବୟସର ଏତେ ବଡ଼ ପାର୍ଥକ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରେମ ଏବଂ ବିବାହ ମଧ୍ୟରେ କେବେ ମଧ୍ୟ ଆସି ନଥିଲା । ଉଭୟଙ୍କୁ ଏକାଠି ଦେଖି କିଛି ଲୋକ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଜବ ନଜରରେ ଦେଖନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ କଣ କହିବେ ତାହା ସେମାନଙ୍କୁ ଫରକ୍ ପଡି ନଥାଏ ।

ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଚୁମ୍ବନ ଏବଂ ବିବାହର ଫଟୋ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଥାଏ । ଗୈରୀ କୁହନ୍ତି କି ବୟସର ପାର୍ଥକ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ । ଆମେ ପରସ୍ପରକୁ ଭଲ ଭାବରେ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲୁ ତେଣୁ ଆମ ମଧ୍ୟରେ ବୟସ ବ୍ୟବଧାନ ଆସି ନଥିଲା । ଆପଣ ଏହାକୁ କିପରି ପରିଚାଳନା କରନ୍ତି ତାହା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ ।

ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ଦମ୍ପତି ଆପଣଙ୍କୁ କିପରି ଲାଗୁଛନ୍ତି, ମନ୍ତବ୍ୟ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମକୁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଜଣାନ୍ତୁ । କେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଠାରୁ ବଡ ମହିଳାଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରେମ ହୋଇଛି କି ? ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବୟସ୍କା ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ କିପରି ଦେଖୁଛନ୍ତି ? ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ଉତ୍ତର ଅପେକ୍ଷାରେ ରହିଲୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *